Boba Fett?! Where? – ביקורת לסדרה Book of Boba Fett

סדרת הספין אוף The Book of Boba Fett בכיכובו של צייד הראשים הנודע בגלקסיה הסתיימה והיא בעייתית בלשון המעטה

אחרי הכשלון הביקורתי של טרילוגיית סרטי "מלחמת הכוכבים" החדשים, היקום הנרחב של הכותר לקח הפסקה מהמסך הגדול ובמקום זאת החליט לעשות את דרכו למסך הקטן דרך שירות הצפייה Disney+ עם The Mandalorian, שכלל שתי עונות מעולות, עם העונה השנייה רואה את שובו של בובה פט ומובילה לסדרה הבלעדית שלו The Book of Boba Fett.

הסדרה ממשיכה מסצנת סוף הכתוביות של העונה השנייה של The Mandalorian, עם פט מחסל את יועצו לשעבר של ג'אבה ההאט ולוקח לעצמו את כס מלכות אמפריית הפשע בטטואין. פט מקבל כעת תרומות הוקרה כספיות מכל ברוני הפשע שבאזור כשהוא מנסה לעורר כבוד כלפיו מאשר פחד. בו בזמן, במהלך 4 הפרקים הראשונים, אנחנו מקבלים פלאשבקים להישרדות של בובה בבור הסרלק מ"שובו של הג'די" והצטרפותו לשבט של אנשי החול. זה מסביר את המראה של בובה, איך השיג את הנשק שלהם, איך פגש את מנדו ולמה הוא פתאום כל כך נחמד. כולל פלאשבק ממוחזר שלו מסתכל על אביו טס הרחק, שלא תורם כלל לסדרה ולא מקבל ייחוס בהמשך.

כן, The Book of Boba Fett נותן לנו בובה פט מאוד שונה ממה שהכרנו עד כה בסרטים ומשחקי הוידאו. במקום להיות צייד הראשים הקשוח והמפחיד, רוב הסדרה הוא די מסורס, כל הזמן עם פרצוף מופתע על פניו, שואל אנשים אחרים מה לעשות ונותן לאנשים ששונאים אותו ומנסים להרוג אותו לחיות כל הזמן. הייתי מקבל את השינוי הזה בבובה, אם מעבר לשבט שאליו הצטרף היה איזשהו בסיס נוסף לכל זה, אבל עצם העובדה שהוא לא לוקח פיקוד ולא נראה רציני, רק מאשש את זה שמדובר בדמות שונה לגמרי.

זה גם לא משתפר כשבובה מאוים על ידי משפחת ההאט הנותרת, מתחילה מלחמה סביב סמים והוא יוצא למלחמה על הבעלות של מוס אספה. כל פרק כולל סצנות משעממות, בהם פט מרגיש פתטי בזמן שיד ימיני פנק שנד די גונבת את ההצגה עם כמה שהיא קשוחה, ואלמנטים שהיו מתאימים לסרטי הפריקוול מופיעים מפעם לפעם, כמו קבוצת אופנוענים "עניים" שבובה מגייס כשומרי ראש, כל אחד עם אופנע צבעוני ישירות מה"ג'טסונים", מה שמוביל לאחת מסצנות המרדף המשעממות בהיסטוריית הקולנוע והטלוויזיה.

הפעם היחידה שבה הסדרה לא מגוכחת להחריד זה כשהיא נחטפת על ידי The Mandalorian לשני פרקים ובמקום רוברט רודריגז, אנחנו מקבלים את שובם של ג'ון פאברו וברייס דאלאס האוורד לבימוי, ואנחנו לומדים עוד על החרב השחורה של מנדו, העבר של העם שלו ועוד סצנות עם גרוגו וסקייווקר. צמד הפרקים האלו והשילובו של מנדו אל תוך הפרק האחרון של הסדרה, מהווים כזה קונטרסט בהשוואה לשאר הסדרה שזה מרגיש כמו 2 סדרות שונות.

הסוף גם לא ממש גואל את בובה פט עבורי, אפילו עם הופעתה של דמות אייקונית מהיקום הנרחב, הסוף כולל אקשן די בסיסי ומגוחך ובובה מקבל מאנשים כבוד למרות שאין סיבה אחת שמגיע לו.

אז במקרה ואתם כן רוצים להתעדכן במה שקורה ביקום הטלוויזיוני של מלחמת הכוכבים, הייתי אומר שתצפו רק בחלקים שכוללים את מנדו, כל דבר מעבר זה בזבוז זמן טוטאלי שבסופו תשכחו מי זה בובה פט האמיתי.

סיכום

The Book of Boba Fett היא סדרה קרינג'ית, משעממת וגנרית ביקום של מלחמת הכוכבים שמצליחה איכשהו להפוך את צייד הראשים המגניב ביותר בגלקסיה לנמושה טוטאלית חסרת עמוד שדרה.

החסד היחיד מהעונה המייגעת הם פרקי המנדלוריאן שנותנים לנו עוד מידע חדש על העם של מנדו וממשיכים את הסיפור המעולה משתי העונות הקודמות ומכינים את הקרקע לעונה השלישית. אבל זה "הספר של בובה פט", לא הספר של מנדו ומישהו שמשחק אותה בובה פט, ולכן הסדרה עדיין נכשלת בעיניי.

The Book of Boba Fett

הפרקים של המנדלוריאן - 9
הפרקים של בובה פט - 3

6

סביר

למרות מספר פרקים טובים של המנדלוריאן, מדובר בסדרה מאכזבת ומשעממת

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה