מה זה Rasengan? – סיקור המשחק Jump Force

מה קורה אם משלבים יחדיו את כל הגיבורים של Shonen Jump? מקבלים בעיקר סלט של דמויות שלא ממש קשורות אחת לשניה, אבל גם את המשחק Jump Force. אירוע הקרוסאובר השאפתני של Jump ו-Bandai Namco נחת, ואנחנו הלכנו לבדוק אם Rasengan מסוגל להביס kamehameha.

נדמה שבשנים האחרונות כל חברה גדולה מנסה לקחת נתח כזה או אחר של מיטב הכותרים שלה, ולהביא אותו לאירוע קרוסאובר גדול במיוחד. אתם יודעים כמו ש-Marvel Studios נוהגים לעשות מאז 2012. גם Bandai Namco לא פוסחת על האפשרות הזו, ובמלוא 50 שנות היווסדות לאחד המגזינים היותר פופלארים ברחבי יפן (מגזין Shonen Jump), המאגד תחתיו את כל סדרות השונן האגדיות עליהם אתם ואני גדלנו.

Jump Force הוא משחק מכות, המשלב ומאגד בתוכו כל דמות פופלארית מסדרות האנימה והמנגה המוצלחות של Shonen Jump. מדובר בפרוייקט שנוצר יחד עם Bandai Namco שנועד לציין את חגיגות יובל ה-50 של מגזין המנגה הפופלארי. אבל לא מדובר רק במשחק מכות, מאחורי כל הבלאגן והכעוס ישנו גם עלילה מקורית שטרם סופרה קודם לכן.

ביום בהיר אחד העולמות השונים של Jump החלו להתערבב ולהתנגש אחד עם השני. יחד עם זאת, צבא של נבלים שטופי מוח, הנקראים Venom החלו לתקוף את האזרחים התמימים והמובלבלים של העולמות השונים. נדמה כי האנושות די חסרת אונים אל מול האיום החדש שפקד אותה, ועל כן צריך לעשות משהו בנידון. בכדי למנוע את האסון הכבד הוקם כוח מיוחד העונה לשם Jump Force, עליהם מפקד המנהל Glover יחד עם ה-AI שלו. תפקיד הכוח הוא למצוא את האנשים הטובים המוכנים להקריב הכל על מנת להגן על האנושות כולה. אותם אנשים הם הגיבורים חסרי הפחד שלנו מהסדרות השונות של Jump. בעודם נלחמים כנגד כוחות הרשע, אנחנו נקראים לעזרתם ומסייעים להם במשימה הגדולה והחשובה הזו.

כמובן שבעת ההתקדמות במשחק אנחנו מגלים מי הם הנבלים העומדים מאחורי כל המשבר הזה, ובהיותנו הגיבורים עלינו להביס אותם ואת התוכנית הזדונית שלהם.

משחקיות

כפי שציינתי קודם לכן, מדובר במשחק מכות, אבל הוא לא מתחיל כמו כל משחק מכות רגיל. ישר על ההתחלה אנחנו נזרקים אל מצב הסיפור במשחק, בו אנחנו יוצרים את הדמות המקורית שלנו, שתשמש אותנו במהלך עלילת המשחק. במהלך אותו מסע עם הדמות שלנו, אנחנו פוגשים בדמויות אייקוניות רבות. חלקן יילחמו לצידנו כבר מהרגע הראשון, וחלקן אנחנו ניאלץ להילחם מולן בכדי לגרום להן לעבור לצד שלנו. בין כל קרב ישנם קטעים בהם הדמויות מדברות אחת עם השנייה, על מנת לקדם את עלילת המשחק. המעברים בחלקם מושקעים עם אנימציה מושקעת ודיבוב, ובחלקם רק כמה קטעי טקסט ללא דיבוב כלל.

כעת נגיע לעיקר, מהלך הקרבות עצמו. על פניו המכניקה והתפעול של הדמויות די פשוטה ולא מסובכת להבנה כלל. התפעול של ההתקפות של כל הדמויות הוא דומה, וכל שחקן יכול לבוא ולהתחיל לשחק כנגד שחקן מנוסה יותר (להבדיל ממשחקי מכות שונים כמו Mortal Kombat, Tekken וכו').

  • בתחילת כל קרב, כל שחקן ירכיב לעצמו קבוצה של 3 דמויות משורת הלוחמים העומדת לפנינו, ואלו ישמשו אותנו במהלך הקרב עצמו (מזכיר קצת את Tekken Tag).
  • פס החיים שלנו למעשה משמש אותנו עבור כל 3 הדמויות במהלך הקרב. ככה שבמהלך הקרב הדמות שלנו נפגעת, בעת ההחלפה פס החיים לא ישתנה וישאר אותו הדבר.
  • האופן בו נלחמים ובמצעים מהלכים מיוחדים עם הדמויות הוא זהה עבור כולן.

גם הדמות המקורית שיצרנו בתחילת המשחק יכולה לבצע מהלכים מיוחדים. אותם מהלכים ניתנים לרכישה באמצעות אחת החנויות הפזורות לנו ברחבי העולם במשחק. ההתקפות הזמינות עבורינו בחנות תלך ותגדל ככל שנתקדם בעלילת המשחק. אותם התקפות הם למעשה ההתקפות של הדמויות השונות ב-Jump Force. כמו כן, בחנויות השונות תוכלו למצוא פריטי לבוש שונים לרכישה, על מנת שתוכלו לשנות את מראה הדמות שלכם, וגם תוספים לסטאטים של אותה דמות. כמובן שבכל עת ובכל זמן (כל עוד יש ברשותכם את האמצעים) תוכלו להחליף, לשנות לגוון את הגיבור שלכם.

ואם נפשכם חושקת במשחק און-ליין או מקומי נגד יריב שהוא לא ה-AI, אתם תוכלו לגשת לאופציה הזו לאחר שיצרתם דמות, והתקדמתם מעט עם הסיפור עצמו. רק אז תוכלו לגשת לדוכן הרלוונטי להילחם כנגד מי שרק תרצו באותה עת. כאן בשונה מהסיפור עצמו, כמעט כל הדמויות הזמינות במשחק עומדות מוכנות ומזומנות לרשותינו, והן כוללות מגוון של 40 דמויות מ-16 סדרות אנימה ומנגה שונות, ועוד 2 דמויות מקוריות של המשחק עצמו, אותן אנחנו צריכים להשלים עם העלילה.

גרפיקה ואווירה

זה הוא אכן פרוייקט מאוד גדול ושאפתני של Jump ו-Bandai Namco, משום שהאנימציה היא בין הטובות שיצא לי לראות במשחקי מכות מהסוג הזה. הדמויות נראות מעולה, בין אם זה בסרטונים הקצרים המופיעים מידי פעם על גבי המסך, או אם זה בקרבות עצמם. גם ההתקפות עצמן נראות מעולה במהלך הקרב, עד כדי כך שאתה לא מאמין שבאותה תמונה אתה זוכה לראות שועל אדיר מימדים מרצד לו בתמונה, בעוד ש-Naruto מייצר את ה-Rasengan הגדול ביותר בהיסטורית משחקי הוידאו. ללא ספק ישנו דגש עצום לאנימציה של הדמויות וההתקפות במהלך הקרבות עצמם.

גם הזירות בהם אנו נלחמים מוסיפות למהלך הקרב. השיקוף של העולמות שהתמזגו יחדיו, ואיכשהו התערבבו זה בזה. זה עובד מעולה עבור האווירה והעלילה.

הדבר הנוסף שמייצר אווירה טובה עבור הכותר, זה למעשה הדיבוב של כל הדמויות האייקוניות. העובדה שהביאו את המדובבים המקוריים (היפניים) של כל הדמויות יחדיו, לצורך הקלטה מחדש של אותן דמויות היא אחד הדברים היותר מוצלחים ונחמדים שקיימים בו.

שורה תחתונה

בתור חובבת של משחקי מכות שונים, קשה לי להגיד שמזה אני מתלהבת. החלק עצמו של המכות הוא טוב, אבל גם לא מושלם במיוחד. המכניקה במשחקי המכות היפניים קצת מעצבנת אותי, מכיוון שאין פה גיוון, מה שלא מייצר מספיק שוני בין שחקן מנוסה לבין שחקן פחות מנוסה. עוד דבר שקצת עיצבן אותי זו העובדה שאני נאלצת לבחור 3 דמויות שישמשו אותי במהלך הקרב, ועבור כולם ישנו אותו פס חיים. מוזר לי שלא הוסיפו אופציה לביטול של ה-3 על 3, ואיפשרו פשוט לבצע קרב של 1 על 1.

ברגע שמניחים בצד את הקרבות ומגיעים למצב הסיפור (שגם הוא מההתחלה מאולץ), אתה מבין לאיזה סיוט הכנסת את עצמך. בין כל סירטון, קטע מעבר וקרב יש את מסך הטעינה, שאותו בהרבה עצבים הכרתי מקרוב מאוד. ביליתי יותר זמן מול הטעינה מאשר המשחק עצמו. כל 2 דקות יש את המסך התכלת הזה, שבסופו של דבר גם רודף אותך בסיוטים שלך בלילה.

הדובדבן שעל הקצפת אלו הם קטעי המעבר, אלו שבהם רק מראים את הדמויות זזות מעט, כביכול מדברות והכיתוב של מה שנאמר פשוט מופיע על גבי המסך עצמו. זה הרגיש לי הדבר הכי מזלזל שיכול להיות. השקעתם כל כך הרבה, עוד טיפה לא היה הורג אף אחד, אבל כנראה שמסך הטעינה הרבה יותר נחוץ כל שתי שניות…

אם מסתכלים על התמונה הכוללת, המשחק הוא בעל פוטנציאל ורעיון טוב, אבל הביצוע שלו טוען שיפור דחוף. כי יש משחקים שמחפשים שרתים עבור תירוץ למסכי טעינה ארוכים, ויש כאלה שפשוט אוהבים להתעלל בכם כי רכשתם אותם בגלל השם.

את המשחק Jump Force תוכלו לרכוש עבור ה-Playstation 4, Xbox One ו-PC.

Jump Force

עלילה - 5
משחקיות - 4
גרפיקה ואווירה - 8.5
השקעה בפרטים הקטנים - 2

4.9

רע

Jump Force משחק המכות שמאגד יחדיו את כל גיבורי Shonen Jump במטרה אחת משותפת להציל את העולמות השונים והאנושות כולה.

User Rating: 3.95 ( 2 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה