לגיון – ליהוקו של צ'רלס אקסבייר וסיום הסדרה

פרופסור איקס מגיע אל "לגיון" בעונה השלישית, ולפי הדיווחים גם האחרונה בסדרה.

מאז הבכורה של "לגיון" בערוץ FX לפני שנתיים, התכנית לא זכתה לאחוזי רייטינג יוצאי דופן אך עם זאת, לגיון זוכה לשבחים רבים על העיבוד יוצא הדופן לדמויות הקומיקס, בעיקר בזכות היוצר והמפיק נוח הולי והצליחה להפוך להיות אחת הסדרות האהובות בקהילת הקומיקס. על פי מנכ"ל FX, ג'ון לנדגררף, "לגיון" יסתיים אחרי עונה 3, לא כי הסדרה בוטלה אלא כי הולי תמיד תכנן לסיים את הסיפור אחרי שלוש עונות.

התכנית ניראת מנקודת מבטו של דייוויד הלר (דן סטיבנס), מוטציה שאובחן כסכיזופרניה בצעירותו, אך גם מפגין יכולות יוצאי דופן כמו טלפתיה וטלקינזיס. במהלך העונה הראשונה דייויד מגלה את האוייב מולו יתמודד במשך העונות, מלך הצל. "לגיון" מבוסס בחלקו על X-Men קומיקס, שבו דייויד הלר הוא בנו של מייסד ה-X-Men, צ'ארלס אקסבייר ושל המאהבת שלו גבריאל הולר. גבריאל שמרה על עצם קיומו של דייויד בסוד מאביו במשך שנים, וכשגילה הוא הזדעזע מכך שלבנו יש כוח בלתי מוגבל וחוסר יציבות נפשית חמורה.

לנדגררף וציוץ בחשבון הטוויטר של "לגיון" הוסיפו וגילו שעונה 3 תחזור למסך בקיץ, שם נזכה לראות את פרופסור אקסבייר מגולם על ידי הארי לויד ("משחקי הכס") ואת גבריאל תגלם סטפני קורנליוסן ("מר רובוט"). למרות ההתרגשות, הציוץ מתאר את שני השחקנים כ"שחקני אורח", מה שאומר שלא יהיה להם תפקיד מרכזי, ואכן הם ישתתפו רק בחלק קצר.

לגיון הוא אחד משתי סדרות טלוויזיה של Marvel המיוצרות על ידי שותפות בין Marvel TV ו-Fox. זוהי למעשה הפעם הראשונה שאחד מה-X-Men העיקריים יופיע באחת מתכניות טלוויזיה אלה. למעשה, "בעלי היכולות" נאלצה לעשות מאמצים רבים כדי להימנע מאזכור השם "מגנטו", החלטה מגוחכת למדי בהתחשב בכך שהבת של מגנטו פולאריס היא דמות ראשית בתכנית. זה רומז בצורה מאוד ברורה שזה קרה מסיבות משפטיות, אז כנראה נוח הולי עשה כמה טריקים משפטיים כדי להיות מסוגל להשתמש בפרופסור אקס ב"לגיון". השחקנים דיברו מדי פעם על הניסיון להביא את פטריק סטיוארט לשחק תפקיד קטן, אבל נראה שהולי החליט ללהק את התפקיד מחדש.

נקווה שהחדשות לגבי סיום הסדרה מבחינת סגירת העלילה, פירושו שאנחנו נזכה לראות את דייויד והוריו פנים אל פנים, ולא בסצינת פלאשבק כלשהי. זה יהיה סוף מתאים לסיפורו של דייויד, כיוון שהוא מוצא סוף סוף את המשפחה שהוא תמיד השתוקק אליה.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה