סיקור מקלדת Legion K300 ועכבר Legion M600 Wireless

ה-Legion K300 RGB וה-Legion M600 Wireless הם עכבר ומקלדת גיימינג איכותיים מבית חברת Lenovo שיספקו לכם ביצועים איכותיים בתג מחיר משתלם למדי

ציוד היקיפי לגיימרים יכול להיות מאוד יקר, ולגיימרים מתחילים ומתקדמים כאחד לאו דווקא יש את התקציב או הרצון להשקיע במקלדת, עכבר או אוזניות לאחר שהשקיעו את מיטב כספם במחשב חדש ונוצץ. תוסיפו לכך את הבעיה הלא פחות קטנה והיא שכמות הציוד שמסתובב היום בשוק פשוט לא נגמרת, מה שכמובן מוסיף עוד לא מעט תחושת בלבול בקרב הגיימרים שרוצים לרכוש את המוצרים הטובים ביותר בהתאם לצרכים ולתקציב שלהם. ובעוד ואף פעם לא אוכל לסקר את כל ציוד הגיימינג שיש על כדור הארץ, חברת Lenovo שלחה אליי עכבר ומקלדת גיימינג המגיעים עם סט יכולות מרשים למדי בייחוד בתג המחיר של שניהם, שיכולים להתאים גם לגיימרים מתחילים וגם לגיימרים קצת יותר רציניים. הנה מה שחשבתי על עכבר הגיימינג Legion M600 Wireless ועל מקלדת הגיימינג Legion K300 RGB!

אז כפי שאמרתי קודם, כמו הרבה מוצרים טכנולוגיים אחרים, גם עולם הציוד ההיקיפי לגיימרים לא יידע או יודע שובע, מה שאומר שכמות המקלדות, העכברים, האוזניות, הכיסאות ואפילו השולחנות עולה משנה לשנה, דבר שלא מוסיף לתחושת העומס והבלבול שעשויה לצוץ אצל הגיימרים, בייחוד אם גיימינג הוא תחביב די חדש בשבילם.
בעוד וכמות נכבדת של ציוד היקיפי זה כמובן דבר טוב שמעודד תחרות בין היצרניות השונות, בשביל הגיימר הממוצע תהליך בחירת המקלדת או העכבר שלהם עשוי להיפך לסיוט של ממש עקב הכמות הבלתי נגמרת של האפשרויות, ולכן חשוב לעשות מחקר מקיף וחכם לפני שנבחר את הציוד החדש שנרכוש. בסקירה של היום נדבר על שניים ממוצרי הגיימינג של חברת לנובו תחת סדרת המוצרים Legion, הכוללת מלבד ציוד היקיפי מחשבים, מסכי גיימינג (סיקור על אחד מהם תוכלו למצוא ממש כאן) ועוד.

מקלדת גיימינג – Lenovo Legion K300 RGB Gaming Keyboard:

נתחיל עם ה-Lenovo Legion K300 RGB, שהיא מקלדת גיימינג די פשוטה אך מספקת בהחלט שאתם יכולים לשים עליה היום את היד.
הדבר הראשון שאהבתי במקלדת הזו זה את העיצוב הפשוט שלה. מדובר במקלדת בגודל מלא הכוללת את כל המקשים שאי פעם נזדקק להם במקלדת. היות ומדובר במקלדת בגודל מלא תהיו בטוחים שנוכל למצוא כאן מקלדת מספרים מלאה, כך שאם אתם אוהבים להקליד מספרים עם מקלדת ייעודית, יש למקלדת הזו מקום בליבכם. מעבר לכך העיצוב שלה כאמור באמת פשוט, כאשר המקלדת מגיעה בצבע שחור בגימור פלסטיק איכותי, לוגו מותג Legion מוטבע מעל מקלדת המספרים ומתחת ללוגו נוכל למצוא שלוש נורות חיווי שידלקו ברגע שנפעיל את מקש ה-Caps Lock, את מקש ה-Num Lock או את מצב הגיימינג של המקלדת. כמו כן המקלדת כוללת שורת מקשי Function בגודל מלא שמספקת לנו עוד כמה כפתורים כגון כפתורי שליטה במדיה ובווליום.

לצד העיצוב עצמו נקבל כמובן מערך נורות RGB מלא הניתן לשליטה יחד עם עוד שלל אלמנטים של המקלדת באמצעות תוכנת הבקרה הייעודית Legion Accessory Central. אגיד כבר עכשיו שהופתעתי מהתוכנה הזו לטובה, ואפילו שהיא מאוד פשוטה ולא מאפשרת לנו יותר מידי (אין לדוגמה אפשרות לסכנרן מופעי RGB בין מוצרים שונים), היא עדיין מספקת את המינימום המירבי שאפשר לבקש מתוכנת בקרה, ובמקרה של המקלדת היא תספק לנו שליטה במערך האורות והאפקטים של המקלדת, הגדרה של מצב ה-Game Mode שמאפשר לנו לבטל את מקשי ה-Windows Key, צירוף מקשי ה-Alt+F4 ועוד ואף ניתנת האפשרות לתכנת פקודות Macro למקלדת במידה ונרצה בכך.

כמובן שהיות ומדובר במקלדת מאוד תקציבית, המקלדת איננה מקלדת מכאנית ולמעשה מדובר במקלדת ממברנה, משמה מקדלת שמורכבת מלוח מגעים אחד עליו יש שכבת גומי שמתרגמת את הלחיצות שלנו לכדי קלט במחשב.
אני יודע שיש רבים מכם שבטח מעלים גבה יחד עם השאלה "איך אתה מעז בכלל להמליץ לנו על מקלדת ממברנה כשברור שמקלדת מכאנית איכותית וטובה יותר", אבל אם אגיד את האמת, חווית השימוש וההקלדה שלי עם המקלדת לאחר שנים של שימוש במקלדות מכאניות לא הייתה נוראה כמו שחשבתי שהיא תהיה, ודווקא נהנתי להקליד עם המקלדת. כמו כן לא חוויתי תקלות כלשהן בשימוש, לא קרה לי שנלחצו לי מקשים שלא רציתי בטעות, כך שאין כאן באמת מקום להתלונן. יחד עם זאת כמובן שתמיד אעדיף את המשוב והפידבק המספק שיש למקלדות מכאניות להציע היום, כך שאם אתם כמוני ומוכנים כמובן להשקיע בהתאם, סביר להניח שהמקלדת הזו פחות תתאים לכם.

אז למי כן תתאים המקלדת? לדעתי היא בהחלט יכולה להתאים לגיימרים מתחילים או גיימרים בעלי תקציב נמוך שלאו דווקא חשוב להם חווית הקלדה מכאנית. המחיר של המקלדת בישראל מאוד מזמין ועומד על כ-195 שקלים בלבד (נכון לאתר KSP), ואני יכול להבטיח לכם שהיא הרבה יותר איכותית מכל מקלדת אחרת בתקציב הזה. איכות הבנייה מעולה, חווית ההקלדה מתקבלת בהחלט ונורות ה-RGB עושות את עבודתן נאמנה, כך שאין הרבה מה לטעות כאן.

עכבר גיימינג אלחוטי Lenovo Legion M600 Wireless:

לצד ה-K300 יצא לי לבדוק גם עכבר גיימינג מבית לנובו והוא ה-Lenovo Legion M600 Wireless.
הדבר הראשון שהופתעתי לגלות עם העכבר הזה זו העובדה שהוא אלחוטי וכולל מחבר USB-C לטעינה, מה שכבר העלה את רמת ההתרשמות שלי לטובה היות ויש עכברים אלחוטיים הרבה יותר יקרים מה-M600 שעדיין עושים שימוש במחבר Micro USB מיושן. מעבר לכך אפילו שהעיצוב שלו לאו דווקא מצא חן בעיניי, הוא בהחלט פשוט וסולידי והוא יתאים לאלה שרוצים חווית שימוש נוחה לגיימינג בלי יותר מידי צעקות RGB מסביב (אפילו שהוא כולל את לוגו מותג Legion בחלקו התחתון שמסוגל להאיר לצד מספר נורות RGB בסביבת גלגלת העכבר). העכבר מגיע בחלקו העלין עם גימור פלסטיק בצבע אפור שהרגיש די זול (מהגימורים האלה שבהחלט יישרטו לאחר כמה חודשי שימוש) כאשר צידי העכבר מצופים בגימור בצבע שחור בעל טקסטורה שתשפר את האחיזה שלנו.

הצורה שלו מאוד נוחה ביד (אם כי לי הוא הרגיש קצת "שמן" היות והחלק האחורי שלו די גדול וגבוה) ולמעשה הוא מתאים לשימוש גם ביד ימין וגם ביד שמאל וכן גם לגיימרים בעלי אחיזת Palm וגם לאלה שאוחזים בצורת Claw, כך שאין מצב שהוא לא יתאים לכם אלא אם יש לכם יד ממש קטנה. מעבר לכך בכל אחד מצידי העכבר יש זוג כפתורים הניתנים לתכנות באמצעות תוכנת הבקרה הייעודית, והופתעתי לגלות שגם בצידו השמאלי יש זוג כפתורים, כך שלא יחסר לכם שום כפתור לתכנות משום צד של העכבר. בחלקו העליון יש כפתור להדלקה וכיבוי של אורות ה-RGB לצד כפתור השולט ברמת ה-DPI של העכבר.

באשר לנתונים הטכניים, העכבר שלנו כולל תמיכה בקישוריות אלחוטית 2.4GHz באמצעות דונגל ייעודי, שימוש חוטי בחיבור USB-C ל-USB-A או שימוש אלחוטי באמצעות Bluetooth. אציין שלא ציפיתי לראות תמיכה בכמה מצבי חיבור אלחוטיים עם העכבר הזה, כך שבהחלט הופתעתי לטובה.
באשר לחיישן של העכבר, מדובר בחיישן אופטי מסוג Pixart 3335 המסוגל לתמוך בעד כ-16000DPI, כאשר בתוכנה הייעודית נוכל לתכנת את כפתור שליטת ה-DPI לכמה רמות שונות, כאשר כל לחיצה על הכפתור תחליף לפרופיל DPI אחר בהתאם לסדר הפרופילים שהגדרנו (הייתי שמח לראות חיווי שמתריע על הפרופיל הנבחר על גבי העכבר עצמו, אך לצערי אפשר לראות את הפרופיל הנבחר רק דרך תוכנת הבקרה).

העכבר היה לי נוח לשימוש, אפילו שהוא שוקל 107 גרם (בעולם העכברים זה די כבד, בייחוד כשאני משתמש בעכבר ששוקל 68 גרם בלבד), הכפתורים שלו מאוד תגובתיים ולא הייתה לי בעיה ללחוץ עליהם בזמן משחק אינטנסיבי, והצורה שלו הייתה נוחה למדי אפילו שזו לא צורת העכבר המועדפת עליי.
באשר לחיי הסוללה, העכבר מסוגל לספק עד כ-200 שעות שימוש שלמות בטעינה אחת כאשר אורות ה-RGB שלו מכובים, ואם נגמרת לכם הסוללה תוכלו להטעין את העכבר במלואו בתוך שעתיים וחצי, כאשר טעינה של 10 דקות בלבד תוכל לספק לכם עד 10 שעות משחק מלאות ללא שימוש באורות. באופן אישי מעולם לא הייתי חסיד של RGB כשזה נוגע לעכברי גיימינג (בייחוד כשהם אלחוטיים), כך שמבחינתי חוסר השימוש באורות לטובת קבלת שעות שימוש נוספות בהחלט היו הבחירה המועדפת שלי.

כמו המקלדת, סט היכולות שתקבלו עם העכבר האלחוטי הזה מרשים למדי בהתחשב בעובדה שהוא עולה בישראל רק כ-290 שקלים (לפי אתר KSP), אם כי אני כן מכיר שלל אופציות אחרות לעכבר גיימינג בטווח המחיר הזה שעשויות לספק תוצאה וחווית שימוש טובה יותר, אבל זה כמובן כבר נתון לבחירתכם האישית. כן אציין שקיימת גרסה חוטית לעכבר הזה העונה לשם M300, שמציעה את חווית העכבר עם קצת חיתוכי פינות (תמיכה ב-8000DPI במקום 16000DPI) במחיר נגיש הרבה יותר של 119 שקלים (לפי אתר KSP), כך שאם אתם מחפשים אופציה זולה יותר לנובו דאגה גם לזה.

לסיכום, ה-Legion K300 RGB וה-Legion M600 Wireless הם צמד לא רע בכלל של עכבר ומקלדת גיימינג, ובין אם תרכשו את שניהם או רק אחד מהם, תהיו בטוחים שחווית השימוש שלכם תהיה איכותית ומספקת במיוחד בהתחשב במחיר שני המוצרים.

*יחידות לסקירה הובאו על ידי לנובו ישראל, תודה רבה!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה