LEGO The Incredibles

לגופיקציה – סיקור המשחק LEGO The Incredibles

LEGO The Incredibles בונה את העולם של משפחת סופר-על מלבני לגו

המשחק החדש בסדרת משחקי לגו, LEGO The Incredibles, מבוסס על על סרטי "משפחת סופר-על" של חברת Pixar ויוצא בצמוד לסרט "משפחת סופר-על 2". משחקי לגו כיסו לאורך השנים קרקע קולנועית רחבה מאוד החל ממלחמת הכוכבים ועד לשודדי הקריביים. למרבה הצער המשחק החדש הוא מאוד גנרי ולא מחדש דבר. זה מעיד על כך שהבאר של משחקי הלגו מבוססי סרטים לא עומדת להתייבש וכי אין זיכיון שחסין מפני "לגופיקציה", עיבוד בדמות משחק לגו.

המשחק הזה לוקח אתכם למסע דרך האירועים של שני סרטי "משפחת סופר-על". באופן די מוזר המשחק נפתח עם הסרט השני ולא הראשון. ראוי לציין כי המשחק הוא עיבוד מאוד נאמן של שני הסרטים, כך שעדיף לכם לצפות בשני הסרטים לפני שתתחילו לשחק במשחק. זה כמובן לא אומר שעלילת המשחק צפויה לחלוטין, יש כמה שינויים מפתיעים במהלך המשחק.
המשחקיות בלבו של LEGO The Incredibles לא מחדשת שום דבר ואם בילתם זמן עם כמה משחקי לגו אחרים היא תהיה מוכרת לכם מיד. המשחקיות מורכבת מקרבות, חידות, איסוף חפצים וחקירת עולם פתוח. יש פה גם מצב משחק שיתופי, תוכלו לשחק בכל המשחק עם עוד חבר. למרות המשחקיות המוכרת של LEGO The Incredibles יש עדיין כמה קטעים שבהם המשחק מאוד מהנה, קשה להתחרות בהנאה של זריעת הרס בשלב.

העולם הפתוח מכיל סודות רבים ומאות חפצים שתוכלו לאסוף. יש גם דמויות חדשות שתוכלו להשיג, מירוצים ואזורים סודיים. החלק הטוב ביותר בעולם הפתוח והיחידי שמחדש משהו ביחס למשחקי הלגו הקודמים הוא מצב 'גלי פשע'. אירועים זמניים אלה מציעים משימות צד בהם תצטרכו להילחם באויבים רבים המלווים בקטעי חדשות טלוויזיה משעשעים, אשר גורם להן להיות יותר מעניינות ביחס לשאר הפעילויות שהעולם הפתוח.

אמנם בהחלט ניתן להפיק הנאה ממשימות הסיפור ומהעולם הפתוח, אך LEGO The Incredibles לא מצליח לפתור את כל הבעיות המוכרות שנצפו שוב ושוב במשחקי לגו לאורך השנים. השליטה בדמות שוב לא מהודקת מספיק, המקשים לא מגיבים מספיק מהר כשפוקדים על דמות לבצע פעולה כלשהי. גם השליטה בכלי הרכב במשחק לא נוחה במיוחד. נוסף על כך, החידות ומשחק כולו מתחילים לחזור על עצמם מהר מאוד. רק כמה קטעים מהסיפור – כגון כמה מרדפים וקרבות בוסים – מצליחים לשבור את הלולאה המונוטונית של שימוש במספר מצומצם של יכולות הדמות, הקרבות המשעממים והחידות השטחיות.

בסופו של דבר מה שגורם ל- LEGO The Incredibles להיות הרבה פחות טוב בהשוואה לשאר משחקי הלגו האחרים הוא העולם עליו הוא מבוסס, שמכיל בסך הכל רק שני סרטים. זה נראה כאילו המפתחים מתחו את התוכן עד תום כדי למלא את המשחק, וזה הופך להיות בולט במיוחד בדמויות שמופיעות במשחק. חלק גדול מצוות הדמויות במשחק מורכב מדמויות שהופיעו למשך מספר שניות בסרט ואחרים בכלל מגיעים מסרטים אחרים של Pixar. המשחק מראה סופית שהחברה מסוגלת לבצע "לגופיקציה" לכל דבר, במילים אחרות לעבד כל זיכיון למשחק לגו.

בנימה חיובית יותר, גרסת הלגו של העולם של "משפחת סופר-על" מתורגמת כאן בצורה טובה מאוד שמייצגת נאמנה את המה שהוצג בסרטים. המשחק גם מכיל את הפסקול של שני הסרטים, וגם כמה קטעים חדשים, שדומים מאוד בסגנונם לפסקול המקורי עד כדי כך שאם לא תסתכלו על רשימת השירים בפסקול המשחק ובפסקול הסרטים לא תשימו לבל להבדל. הדיבוב, לעומת זאת, פחות עקבי, עם כמה דמויות שמודבבות על ידי שחקנים אחרים בעלי קול דומה, שבסופו של דבר מרגישים שונים מאוד מהמדובבים המקוריים. זה הכי בולט הגדול בדיבוב של "מר סופר-על" עצמו, שלרגע לא מתיר ספק בכך שהוא לא מדובב על ידי Craig T. Nelson.

העליות והמורדות של משחקי הלגו ידועים כבר לכל. אתם יודעים בדיוק מה אתם תקבלו עם LEGO The Incredibles. תצטרכו להתמודד עם שליטה לא נוחה ומשחקיות משעממת שחוזרת על עצמה. מתיחת חומר המקור לנקודת שבירה גם היא לא תורמת למשחק. בשורה התחתונה המשחק לא מתקרב לטוב ביותר שמשחקי לגו הציעו לאורך השנים.

סביר

גרפיקה ואנימציה - 7
משחקיות - 4
סיפור - 6
פסקול ודיבוב - 7

6

LEGO The Incredibles

LEGO The Incredibles הוא משחק לגו גנרי שמרבה לחזור על עצמו ומוכיח חד משמעית שכל זיכיון יכול לעבור "לגופיקציה".

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה