Lego Worlds

עולם מקוביות – סיקור המשחק Lego Worlds

Lego Worlds מביא את המשחקיות של Minecraft לעולם הלגו

אם אתם מחפשים הנאה צרופה ופשוטה שום דבר לא יצליח לנצח משחק לגו. העולמות בהם תזכו לבקר ב-Lego Worlds הם מגוונים ורחבים, וכך נוצר לו משחק הלגו הפתוח ביותר שיצא עד היום.

Lego Worlds הוא בעקרון מעין גרסת Minecraft של סדרת משחקי הווידאו של לגו. המשימה העיקרית שלכם במשחק תהיה לעזור לתושבי העולמות השונים. כל עולם בנוי על בסיס נושא כלשהו, כמו עולם פיראטים או עולם פרהיסטורי. אם תשלימו את משימות האלה בהצלחה תקבלו לבני זהב שאמצעותן תוכלו לעלות רמות, להשיג חפצים חדשים ולקבל גישה לשאר עולמות המשחק. למרבה המזל המשחק עושה עבודה נהדרת ומסביר איך להשתמש בכל החפצים והכלים שתקבלו באמצעות משימות חכמות. הכלי הבסיסי ביותר מאפשר לכם לאסוף חפצים, לשכפל אותם ולאחר מכן להשתמש בהם. בעזרת כלי אחר תוכלו לשנות את גובה פני השטח כרצונכם, ובאמצעות כלי שלישי תוכלו ליצור העתק מדויק של מבנים שבניתם. המגבלה היחידה על האפשרויות במשחק הזה היא רק הדמיון שלכם.

בסופו של דבר תצטרכו להשתמש בכלים גם כדי להשלים את המשימות שיתנו לכם תושבי העולמות השונים. חלק ירצו שתבנו להם בית וחלק ירצו מבנה יפה שהם יוכלו להצטלם לידו. במהלך המשחק תצברו הרבה חפצים וחומרי גלם שתוכלו להחליף עם דמויות מסוימות תמורת חפצים נדירים יותר. ככל שתצברו יותר לבני זהב המשחק יתחיל להיפתח בהדרגה, כך שלא תקרסו תחת עומס האפשרויות. מעבר להשלמת משימות אלו תוכלו לעצב את הדמות שלכם, לצלול מתחת למים בחיפוש אחר אוצרות, לנגן, לרכוב על בעלי חיים שונים ומגוונים ועוד הרבה דברים אחרים. כל האפשרויות האלו הופכות את Lego Worlds למשחק שכל אחד יכול לשחק בקצב שלו.

בניגוד למשחקים הקודמים בסדרה, Lego Worlds מכיל מעט מאוד חידות, והרבה שחקנים ירגישו בחסרונן, בין השאר מכיוון שפיתרונן לווה בדרך כלל בסצינה משעשעת כלשהי. כמו כן המטלות שתדרשו לבצע במסגרת המשימות הן בסיסיות ביותר, ואני חושב שקושי רב יותר במשימות יכול היה להפוך את המשחק למגוון יותר. למרות כל המשימות הקיימות המשחק חסר כל קו עלילה, לכן ההומור שאליו התרגלו הרבה שחקנים לא באמת קיים פה. כל זה מוביל אותי למסקנה שלמשחק חסרה תחושת ההרפתקה שהייתה קיימת במשחקי לגו קודמים. בעיה נוספת שהמשחק סובל ממנה היא תפריטים וממשק מסורבלים שלא תמיד נוח לעבוד איתם.

אחד המאפיינים החשובים ביותר של המשחק הוא העולמות אותם תזכו לחקור. העיצוב וההבדל בין העולמות גורמים לגיוון. אתם תבקרו בעולם פיראטים, בעולם העשוי מסוכריות, בעיירה המבוססת על המערב הפרוע ועוד. תשומת הלב לפרטים הקטנים היא שהופכת את חקירת העולמות למהנה. כל סביבת משחק מאוכלסת בדמויות וביצורים שתואמים אותה, ועולמות המשחק עשויים כולם מלבני לגו, כך כשתפוצצו והתהרסו מבנה תוכלו לראות את הלבנים מתפזרות לכל עבר. הגרפיקה של המשחק עושה עבודה טובה וגורמת ללבני הלגו להיראות מציאותיות מאוד. הקולות הסביבתיים שמפיקים התושבים והיצורים באזורים השונים בהחלט תורמים לגיוון ולאמינות של העולמות השונים. פסקול המשחק עושה לרוב עבודה לא רעה, אך לפעמים נמאס לשמוע שוב ושוב את אותן המנגינות.

תוכלו לשחק ב-Lego Worlds לבד או עם חברים. יכול להיות שזה נשמע לכם טוב, אבל תדעו לכם שאין בכלל משימות מיוחדות למצב משחק שיתופי, כך שאין הרבה דברים שתוכלו לעשות יחד. אנחנו חוזרים שוב לבעיה שאין במשחק חידות. במשחקים הקודמים פתירת חידות עם חברים הפכה לאחד מהרגעים המהנים ביותר.

בשורה התחתונה, Lego Worlds הוא משחק מהנה שלוקח את סדרת משחקי לגו לכיוון חדש ומעניין. למרות כל הבעיות שהמשחק סובל מהן הוא בהחלט שווה את הזמן והכסף שלכם והוא יגרום לדמיון שלכם לעבוד שעות נוספות.

Lego Worlds

פסקול - 6
משחקיות - 6.5
גרפיקה ואנימציה - 7

6.5

סביר

Lego Worlds הוא משחק עולם פתוח סביר המתאים לכל הגילאים. שחקנים וותיקים יתאכזבו מהמשימות הקלות ומהמחסור בחידות.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה