סקירת עכבר הגיימינג של לנובו – Legion M500 RGB

עכבר כבד שעמוס ביכולות שכל גיימר מתחיל או מתקדם מחפש, האם ה-Lenovo Legion M500 RGB הוא העכבר האולטימטיבי של המותג הסיני הגדול בעולם?

בזמן האחרון יוצא לי להחליף די הרבה עכברים כחלק מסקירות שונות שאני מבצע לאתר, הפעם הגיע מותג מוכר מעולם המחשבים אך שחקן חדש באופן יחסי בעולם הציוד קצה עבור גיימרים.

העכבר של לנובו יחסית כבד (100 גרם) ומגיע עם מחסנית הרחבת משקל של עשרה גרמים נוספים, העכבר הוא חוטי בעל חיבור USB ובעיצוב שונה ויוצא דופן בעולם העכברים הרגילים עבור גיימרים, לעכבר יכולות ארגונומיות ומכאן מגיע העיצוב בעל זווית עקלקלה של 15 מעלות ימינה, זה נותן הרבה פחות לחץ על פרק כף היד ובשימוש לאורך זמן רב זה בהחלט יכול להקל על המשחק שלכם.

לשני צידי העכבר יש אחיזה בעלת מרקם טיפה מחוספס אשר נועד להקל על האחיזה בו ולמנוע החלקה בהזעה (יש כאלה שבזמן רב של שעות משחק שמלווה בלחץ פרק כף היד שלהם טיפה מתחמם ונהייה לך משל אחרים).
לעכבר גוף מט והוא בעל שבעה מתגים הניתנים לתכנות מלא באמצעות התוכנה הייעודית של החברה – Lenovo Legion.
בצידו האחורי של העכבר, אחד מהמקומות החשובים בעכבר, תמצאו שתי יחידות גומי אשר אמורות לעזור לעכבר להחליק על משטחי (פד) הגיימינג שלכם, בנוסף לכך תמצאו גם את התא של המשקל הנוסף שניתן להכנסה, לחיצה על המדף תשחרר אותו ותוכלו להוסיף את המשקל.
בנוגע לכבל של העכבר, הכבל באורך 1.8 מטר סטנדרטי ובעל קליעה יפייפיה ויוקריתית, אמרו שלום לכבל שנקשרים ונהרסים די בקלות.

בהתאם לשם של העכבר, הוא מגיע עם יכולות RGB אשר מחולקות לשלושה אזורים, כל אזור ניתן לתכנות באמצעות התוכנה, האחד נמצא בלוגו, השני נמצא בגלגל הגלילה והשלישי נמצא בתחתית העכבר.

ה-M500 מצויד בחיישן PMW 3389 אופטי, שבו ה-DPI יכול להגיע עד 16000 DPI עליו תוכלו לשלוט באמצעות הלחצנים המיועדים שמתחת לגלגלת.
אם מדברים על המשקל של העכבר, העכבר הוא אחד הכבדים שיש בשוק עכברי הגימינג, אפילו אם תסירו את תיבת המשקל הנוסף הוא עדיין יהיה כבד על יד של כל גיימר, באמצעות היכולות הארגונמיות שציינתי למעלה המשקל יחסית שולי וברגע שתתרגלו אליו אתם באמת תהנו מהיכולות הרבות שלו על אף משקלו.

התוכנה Lenovo Legion חשובה בעת חיבור העכבר על מנת שתוכלו להגדיר את שבעת הכפתורים, את צבעי ה-RGB ובחירת DPI מועדפים.

כיאה לחברה גדולה כמו לנובו, התוכנה בנויה מעולה, הן מבחינת הנוחות שבה והידידות למשתמש והן מבחינת היכולות שהיא נותנת, תוכלו לבצע פתיחה של שלושה פרופילים שונים ולהגדיר בכל אחד מהם תצורה שונה של תאורה, DPI מועדפים והגדרות כפתור שונות.
באמצעות התוכנה תוכלו להגדיר שאחד הכפתורים יפתח לכם את תוכנת המדיה, ינמיך או יגביר את הסאונד, יפעיל לכם איזה יכולות במשחק כלשהו או כל דבר אחר.

לסיכום

עכבר הגיימינג של לנובו ה-M500 RGB הוא עכבר גיימינג ייחודי לכל דבר, מבחינת העיצוב בוודאי והן מבחינת היכולות שהתוכנה המשלימה שלו נותנת.
העכבר הוא עכבר ארגונומי כבד משקל שנוח מאוד להסתגל אליו, הדאגה היחידה שלכם תהייה זמן ההסתגלות לעכבר "כבד" באופן יחסי, לאחד זה יכול לקחת שבוע ולשני כמה שבועות של משחק. באמצעות ההתאמה של התוכנה תוכלו בהחלט להקל על התהליך.

מבנה העכבר יציב ונוח, האחיזה המחוספסת בצדי העכבר בהחלט תורמת לתחושה הכללית גם לאחר שעות מרובות יחד איתו, הכבל הקלוע והמעוצב בהחלט מוסיף לכל העניין.
העכבר יחסית פלסטיקי  ומרחוק הוא נראה כעכבר זול, החיישן שלו יחסית מיושן לעומת עכברים בעולם אבל הוא בהחלט עושה את העבודה עם יכולות DPI  גבוהות ונמוכות מצוינות בהחלט לגיימר מתחיל ומתקדם.

Lenovo Legion M500 RGB

ציון כללי - 8

8

מעולה

עכבר ארגונומי בעל יכולות מצויינות עם תוכנה מעולה של החברה, אילולא משקל כבד של העבר הוא היה מושלם (ציון 10)

User Rating: 4.43 ( 6 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה