סיקור השקת Lenovo Yoga בגרסת Star Wars ומחשבות על אחרוני הג'די

הלכתי להשקת סדרת המחשבים המיוחדים של Lenovo Yoga 920 וממש נהנתי, רק שאחר כך ראיתי את אחרוני הג'דיי ולא ממש יכולתי להתעלם ממה שראיתי.

ביום רביעי ה-13 לדצמבר הגעתי לאירוע השקה מיוחד של המחשבים החדשים בסדרת ה-Yoga של Lenovo, שהתרחש באושילנד – הקניון החדש מחוץ לעיר כפר סבא. מעבר להשקת המכשירים עצמם זכינו גם לעמדות הדגמה של Star Wars Battlefront 2 – שהיה בטח מושך יותר קהל אילולא כל הצרות שהמשחק נכנס אליהן עקב המודל הכלכלי שלו. כמו כן היתה עמדה של ספרי סטאר וורז בעברית ובאנגלית ביחד עם אוגדנים של חוברות הקומיקס בהוצאת מרוול וכמובן, מרצ'נדייז כללי של הסדרה. מלבד המחשבים החדשים גולת הכותרת של אירוע ההשקה עצמו היתה הדגמה של משחק המציאות המדומה Star Wars: Jedi Challenges.

ההדגמה של המשחק כללה את השלב הראשון בו על השחקן להתמודד על גלים של דרואידי קרב המתקיפים אותך ומתקרבים אליך. הקונטרולר שלך הופך להיות הבסיס לחרב האור שלך. בהתחלה האפשרות היחידה להתקיף היא באמצעות הדיפת הלייזרים של הדרואידים באמצעות חרב האור וכאשר הם קרובים מספיק אפשר להתקיף אותם ישירות. הדבר המרשים ביותר בנוגע ל-Jedi Challenges הוא שאחרי עשרות משחקי מחשב שכללו חרבות אור זה אחד מהמשחקים היחידים שמצליחים לגרום לתחושה ריאליסטית (עד כמה שאפשר) של הדיפת הלייזר שיורים עליך. הפידבק של השלט כמובן ממש עוזר והתצוגה של הלייזרים מצליחה לגרום לשחקן לפגוע בקרני הלייזר הדקות. כמובן שהתאכזבתי שלא יכלתי להתנסות בקרבות מול סית' שגם הם אוחזים בחרבות אור אבל בשביל זה אצטרך לקנות את המשחק המלא.

המחשבים עצמם, הגרסה המיוחדת של Star Wars עבור סדרת ה-Lenovo Yoga 920, הם בראש ובראשונה יפיפיים. העיצובים השונים (אחד בהיר עבור הצד של הרפובליקה החדשה או אחד אפל יותר עבור האימפריה) מדגישים נהדר את העיצוב של הסדרה ככלל. הפן המזהה של הסדרה הוא היכולת של המסך להיפתח עד זוית של כמעט 180 מעלות וכאשר המסך פתוח עד הסוף המחשב עובר למצב טאבלט. יתרון חשוב של הסדרה הוא היכולת של של המסך להישאר יציב בכל זוית עקב הצוואר שלו שמזכיר רצועת שעון. המחשבים בסדרה הם חזקים ביחס למחשבים ניידים שאינם ייעודים לגיימינג. אין ספק שמדובר במחשב נהדר עבור שימוש יום יומי ועבור מדיה והשאלה היחידה היא האם ההיבריד בין מחשב נייד וטאבלט מתאים לכם.

כמובן שברגע שהגיעה השעה 21:00 כל ההתלהבות שלי מהמחשבים נעלמה עקב הכניסה שלי לאולם ולראות את אחרוני הג'די. כבר עלתה לאתר הביקורת של אבירם צדיקריו והסרט קיבל ציון טוב של 8.5. אז אני חייב לחלוק ולומר שהציון הזה נמוך בעיניי. אם "הכח מתעורר" ענה לנו על השאלה איך סרט Star Wars אמור להרגיש, הסרט הזה ענה על השאלה מה המשמעות של Star Wars. הסרט הזה מרגיש כאילו הוא נכתב עבורי ועבור כל סטודנט לספרות אי פעם. את מה שהסרט המקורי עשה לתיאוריה של ג'וזף קמפבל הסרט הזה עושה לתנועת הדה-קונסטרוקציה. הסרט מפרק (בשני קווי העלילה) את המשמעות של המרד באימפריה ואת המשמעות של הפורס עצמו אבל גם בסופו של דבר בונה אותם מחדש. ישנה עלילת משנה שזכתה לקיטונות של שטנה מצד מעריצים שונים אבל יש לו משמעות סימבולית חשובה מאוד עבור שארית הסרט והסדרה בכלל. אני מבין למה לא כל מעריצי סטאר וורז יאהבו אותו – אבל כמו שאומרים מבקרים שונים ברחבי הרשת – זה שהם לא אוהבים את הסרט מוריד מהם ולא מהסרט. זה לא סרט קליל, למרות ההומור שממלא אותו, אבל אני לא יכול להפסיק לחשוב ולהתענג עליו מאז שהוא יצא.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה