lenovo legion gaming academy

משחק מקצועי – אקדמיית הגיימינג של חברת Lenovo שבוע שני

ברוכים השבים אל אקדמיית הגיימינג של חברת Lenovo. בשבוע שעבר הכרנו את בן, שחקן אשר נבחר לאקדמיה. הוא סיפר לנו מעט על מה מצופה עבורו ומה הוא מקווה להשיג במהלך 6 השבועות של האקדמיה, והיום נברר איך הוא מתקדם עם זה ועם אילו אתגרים הוא התמודד בשבוע שחלף.

אקדמיית הגיימינג היא הראשונה מסוגה ברחבי העולם על מנת לספק לקהילת השחקנים קורסים מקצועיים לשיפור יכולות המשחק שלהם, הביאתם לרמה מקצועית ולטורנירים, וחיבור בין שחקנים שונים מרחבי העולם. האקדמייה הוקמה על ידי שיתוף פעולה בין חברת Lenovo העולמית לבין צוות Novos הישראלי. בן, אשר הכרנו בשבוע שעבר, נבחר מעל יותר מ-3,000 מועמדים על מנת להתקבל לאקדמיה יוקרתית זאת והוא מקווה להשיג ממנה המון. לאחר שבוע של אימונים, מה היא התוצאה? האם יש שיפור? האם חל שינוי? האם בן רואה את עצמו מתמיד עד הסוף למרות כל משימה ואתגר? אני אתן לו לענות על התשובות האלו.

אלעד: “היי בן, מה שלומך? איך עבר השבוע האחרון באקדמיה?”

בן: “היי אלעד. השבוע האחרון היה מאתגר בהחלט. בעקבות מספר בעיות משפחתיות לא היה לי את האפשרות לתת את מקסימום הזמן שהייתי רוצה לתת, אבל את הזמן שכן היה לי השקעתי”

א: “אני מבין. ובמסגרת ההשקעה שלך, מה הספקת לעשות? על מה היה המיקוד של המשימות שלך השבוע?”

ב: “אנחנו נבחנים ברמות השיפור שלנו על בסיס ניקוד בזירה. זה מה שהודיעו לנו בתחילת האקדמייה. יחד עם זאת, השבוע אני הורדתי רגל מהגז על הזירה, ושיחקתי המון בליגות. הליגות מחולקות לעשר רמות שונות, כאשר ליגה 1 עד ליגה 4 היא תחרותית בדומה לזירה, ומליגה 5 ומעלה ניתן להיכנס לטורנירים.”

א: “או, נשמע מעניין. ואיך זה הסתדר עם המשימות השבועיות שלך? כי אם הם מתמקדים בשיפור שלכם דרך הזירה אני מניח שהרבה משימות קשורות דווקא לזירה ופחות לליגה, לא?”

ב: “ובכן, זה נכון במידה מסויימת, אבל יצרתי איתם קשר וביקשתי מהם לשבוע שהיה תוכנית אימונים מותאמת אישית אשר תתמקד יותר בשיפור וחידוד יכולות הבסיס שלי, כמו דיוק, קפיצה, דריכות, וקשב סביבתי. תודות למטלות שהם הביאו לי ולהשקעה האישית שלי בליגות במהלך השבוע, עליתי מהליגה הראשונה לליגה החמישית.”

א: “ליגה חמישית? כל הכבוד. זאת בהחלט קפיצה מכובדת ביותר במהלך רק שבוע אחד. אמרת שיצרת איתם קשר וזה באמת מעלה אצלי שאלה מעניינת, איך הם שומרים אתכם על קשר במהלך האקדמייה?”

ב: “יש לנו שרת דיסקורד ייעודי עבור האקדמייה, וממה ששמנו לב עד היום זה הם תמיד זמינים, כאשר זמן ההמתנה המקסימלי לתשובה הוא שעה בלבד. הם באמת משתדלים להיות קשובים לכולנו ולתת לנו תמיכה במהלך האקדמייה, וכפי שהם משקיעים בנו אנו משקיעים בלימודים ובמטלות.”

א: “כל הכבוד להם, אני שמח לשמוע שיש לך תמיכה כל כך גבוהה מטעם הסגל והמורים של האקדמייה. אמרת השקעה, אבל מה קורה למי שלא משקיע? דיברו איתכם האם יש דרך ליפול מהאקדמיה, או מי שנבחר ממשיך בה עד הסוף מבלי קשר לביצועים שלו?”

ב: “הם כן דיברו איתנו איתנו על זה, ואמרו לנו שנפילות כן יכולות לקרות. המטלות השבועיות שהם מטילים עלינו הן לא כל כך קשות, ומי שישקיע את הזמן יוכל לסיים את רובן אם לא את כולן. אבל אם יש מצב שמתוך 5 מטלות שבועיות אחד השחקנים סיים רק אחת, זוהי בעיה וסימן שהוא אינו מעוניין להשקיע באקדמייה ולהשקיע בלהשתפר. במקרה כזה הוא יפול, והאקדמיה תמשיך בלעדיו.”

א: “אני מבין, וזה אכן נשמע לי הגיוני. דיברנו הרבה על השיפור האישי שלך מאז תחילת האקדמייה, אבל חילקו אתכם גם לקבוצות אם אני זוכר נכון.”

ב: “כן, בתחילת הלימודים חולקנו לקבוצות של 10 אנשים, כשלכל קבוצה יש צבע משלה.”

א: “איך זה מתבטא? האם אתם מקבלים גם מטלות קבוצתיות בנוסף לאישיות?”

ב: “כל שבוע ניתנת לנו מטלה קבוצתית אחת, שזה מובן בהתחשב בעובדה שצריך לתאם זמנים עם 9 שחקנים נוספים מרחבי הארץ. למרות שבמרבית הזמן יוצא שאני משחק מול שחקנים רנדומליים ברשת, השבוע יצא לי פעמיים לשחק עם הקבוצה שצוותתי אליה. היה בהחלט מהנה יותר כאשר התקשורת הייתה מוצלחת וכולנו היינו שם במטרה משותפת. הזדמנויות כאלו מאפשרות לנו גם להתייעץ אחד עם השני לגבי שיפורים ביכולות שלנו או לגבי מטלות שאנו אולי מרגישים שהן מאתגרות יותר עבורנו מאשר לאחרים. שיתוף פעולה במשחק כמו Fortnite הוא חשוב ביותר, וככל שהתקשורת בין חברי הקבוצה היא גבוהה יותר, ככה עולים סיכויי ההצלחה של כל הקבוצה.”

א: “אז זה היה לגבי השבוע שהיה, מה אתה מצפה מעצמך בשבוע הקרוב? במה אתה מקווה להתמקד יותר?”

ב: “קודם כל השבוע מצופה לנו פגישת זום של כל השחקנים והסגל, בה הם יעברו איתנו על ההתקדמות הכללית עד כה, כולל תשומת לב לשחקנים מצטיינים אשר זרחו יותר מהרגיל מאז תחילת הלימודים. לגבי האימונים האישיים שלי, אני מתכנן לשים את מה שלמדתי בשבוע שעבר לשימוש ולחזור חזרה לזירה, ואני מאמין שעם היכולות החדשות שלי הניקוד שלי יתבטא בהתאם.”

א: “אאחל לך המון בהצלחה בן, נשמע שאתה נהנה מאוד גם וזה חשוב. אז עד שבוע הבא”

ב: “אני באמת נהנה ומרגיש בר מזל. תודה רבה, ובאמת עד שבוע הבא.”

אבל זה לא הכל, כי בן גם מספק לנו הוכחות מעשיות לגבי ההתקדמות שלו. בתמונה הראשונה אנחנו יכולים לראות את בן בתחילת האקדמיה, בליגה השנייה בלבד לאחר מאבק לא קל. התמונה השנייה היא מסיום השבוע השני של האקדמייה, ואפשר לראות שבן הצליח לטפס לליגה הרביעית כבר.

אז זה היה השבוע השני של אקדמיית הגיימינג, וגילינו שלמרות מספר בעיות של זמנים, בן מצליח להתמודד ולהשתפר. האם הוא גם יופיע בתור אחד השחקנים הבולטים בפגישת הזום הקרובה או באחת הפגישות הבאות? אני מקווה ואני אאחל לו להיות. למי שפספס את תחילת אקדמיית הגיימינג, מוזמנים ביותר לבדוק את הכתבה הראשונה שלי עליה. אני הייתי אלעד, ועד שבוע הבא.

השבוע הראשון של האקדמייה

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה