מוצר בסיקור: עכבר גיימינג Logitech G500

חברת Logitech היא חברת המפתחת ציוד היקפי למחשבים משנת 1991,  מטה החברה ממוקם בשוויץ והחברה היא בין הגדולות בעולם בתחומה.
החברה שהתחילה לשווק בתחילת דרכה עכברים למחשב בלבד, לאחר שגילתה שהשוק אוהב את מוצריה התחילה לייצר מקלדות מה שהביא להצלחה נוספת ולהתחלת ייצור אוזניות, כיום לחברה שלל מוצרים הכוללים רמקולים, מכשירי Mp3, מיקרופונים ומצלמות אינטרנט.

בואו נתחיל עם קצת היסטוריה, הדור הקודם של עכברי הגיימינג של החברה הוא ה-MX500 וה- MX518 שגרף הצלחה גדולה בקרב חובבי המשחקים, הצורה הארגונומית המושלמת שלו, העיצוב המרהיב והנוחות נתנו לו שש שנים קבועות כאחד העכברים הנמכרים בעולם בקרב שחקני הגיימינג הבחירים וזאת הסיבה שלקח לחברת Logitech כל כך הרבה זמן לחשוב על דור חדש לעכבר שלה. כמובן שלאחר מכן יצאו עכברים כמו G5.

עכשיו נעבור למטרה שלשמה התכנסנו כאן, עכבר ה- G500 המעולה:

שם המכשיר: "Logitech G500".
יצרנית: "Logitech".
מחיר: 230-300 ש"ח.
חיבור: חוטי.


 
מבנה העכבר:
כבר מפתיחת האריזה ה-G500 מבית לוג'טיק משדר תחושה יוקרתית ומזמין אותנו לאחוז בו. איכות החלקים בהם השתמשו לבניית העכבר יוצאת מן הכלל: ישנו ציפוי גומי מחוספס המקיף את החלק התחתון של העכבר (אותו גומי הנמצא גם ב-G5), משענת רחבה לאגודל, אשר מתאימה לבעלי כף יד גדולה, המכילה את כפתורי ה-Back, Forward וכפתור נוסף. כל זה מגיע מצופה פלסטיק מבריק שנותן שבירה חדה למשטח המט החלק המרוסס בצבעי זהב וכסף. ישנו מיתוס הגורס כי העכברים הללו משוייפים ידנית, ובין אם כך לבין אם השיוף נעשה על-ידי מכונה, עבודת השיוף מצויינת והעכבר נראה נהדר. הלוגו של לוג'יטק מודפס באופן איכותי ונראה שלא יירד בקלות גם אחרי שימוש ממושך. בצד השמאלי של העכבר ניתן למצוא נוריות המציגות את ערך ה-DPI עליו ניתן לשלוט דרך מנהל ההתקנים או ישירות מהעכבר באמצעות שני כפתורים ייעודים הממוקמים לצד הכפתור השמאלי.
 
העכבר משתמש בגלגלת היברידית שמאפשרת החלפה בין מצב "גלילה חופשית" בו לגלגלת אין כמעט התנגדות והיא מסתובבת בחופשיות, לבין המצב הרגיל והמוכר של גלילה מלווה בקליקים. ההחלפה מתבצעת על ידי כפתור קטן הממוקם מתחתיה. חלק מהמשתמשים מוצאים במצב הגלילה החופשית כמשהו מעצבן ומיותר, אך חלק נהנים מהתוספת, וכפתור הבחירה גורם לכל הצדדים להיות מרוצים. על הגלגלת ניתן למצוא, מלבד לכפתור הרגיל של הגלגלת, עוד שני כפתורים המשמשים לניווט. יש לציין כי הכפתורים רגישים מאוד ללחיצה ועל המשתמש לנהוג בדיוק רב, אחרת הוא יילחץ על המקש הלא נכון בטעות. גם זנב העכבר לא נשאר מאחור, ואף ניתן את כבל העכבר לטובה. נראה כי לוג'טיק למדה מניסיון העבר, בתקופה בה עכברים רבים סיימו את חייהם ללא כבל, ועטפה את הכבל בבד עמיד. למרות שהכבל החדש קשיח למדי, הוא מאוד נעים למגע ולא מפריע לשימוש השוטף בעכבר.

מפרט טכני:
מספר כפתורים: 10
סוג חיישן: לייזר
רזולוציית חיישן מקסימלית: DPI5700
עיבוד תמונה: 12 מליון פיקסלים לשניה
תאוצה מקסימלית: G30
מהירות מקסימלית: עד 4.19 מטר לשניה
אורך חיים (הערכה): 8 מליון קליקים ו-250 ק"מ לרגליות
משקל: ניתן לשינוי על ידי משקולות (עד 27 גרם תוספת)

השימוש בעכבר:

מהרגע שהנחנו את היד על העכבר פשוט לא רצינו לעזוב. לוג'יטק היא אחת החלוצות בכל הנוגע לעכברים, ונראה כי זה מגיע לטובה כשמדובר על נוחות. העכבר נוח מאוד ולא מעייף את היד גם לאחר שעות רבות של שימוש. עובדה חשובה שעלינו לציין היא שהעכבר כבד משמעותית מעכברים אחרים ועליכם לקחת זאת בחשבון, אם כי לנו עובדה זו לא הפריעה ולאחר תקופת הסתגלות קצרצרה שכחנו מהעניין. כמו כן, ניתן לצרף משקולות על מנת להוסיף למשקלו של העכבר באמצעות מגירה פנימית. לא הרגשנו צורך להשתמש במשקולות המצורפות עקב משקלו המורגש של העכבר, אבל תמיד טוב לדעת שהאפשרות קיימת.
בעת לחיצה על הכפתורים המרכזיים בעכבר כמעט ולא ניתן להרגיש תזוזה, והמשוב שנקבל מהם הוא לפי המתרחש במסך או לפי צליל הקליק המוכר היטב. אנו מציינים זאת משום שבעת שימוש במחשב עם מוזיקת רקע למשל, במצב בו הקליק לא נשמע, נראה היה כי העכבר אינו מגיב ללחיצות. כמו כן, הכפתורים הייעודים לשינוי ה-DPI נמצאים במיקום שדי קשה להגיע אליו, למרות שזה לא ישנה יותר מדי לרוב המשתמשים שלא משנים את ה-DPI בתדירות גבוהה. אם במיקום לא נוח עסקינן, הכפתורים היעודיים ל-Back, Forward וכפתור אמצעי נוסף גם הם נמצאים במיקום בעייתי. שני כפתורים נוספים על גלגלת העכבר, המאפשרים הטייה ימינה ושמאלה וניתנים לתכנות, גם הם לא לשביעות רצוננו. רגישות כפתורים אלה התבררה כגבוהה מדי ופעמים רבות מצאנו את עצמנו לוחצים על אחד הצדדים במקום על המקש האמצעי בגלגלת.
 
לסיכום:
מחירו של העכבר יחסית זול לשאר עכברי הגיימינג שבשוק, עכבר חוטי ולא אלחוטי וזהו חסרון בזמנים אלו, העכבר יחסית גדול ולא יתאים לכל יד – יש כאלה שלא נוח להם בכלל בגלל האחיזה הגדולה, התאמת המשקל עוזרת קצת אבל, פה בא החסרון הגדול, כפתורי התוספת ( השתי כפתורים שבצדדים ) לפעמים לא מגיבים למגע, עובדים לאט, עוד חסרון הוא הכבל המעובה ו"הכבד" יחסית לעומת מתחריו, מלבד הרגישות DPI המעולה שלו, החיישן לייזר שלו, הוא עכבר מינימלי טוב

לכן, העצה שלי? אם אתה חובב משחקים, אוהב איכות ולא מתפשר על מחיר, למרות שזה עכבר של חברת Logitech האגדית , ממליצים לך לחכות ל-G500 הבא, או חלופה האלחוטית בוודאי בלתי נמנעת, עוד עכברים מומלצים הם ה- DeathHadder של חברת Razer המעולה, עוד המלצה נוספת של חברה אחרת הוא ה- Sensei של חברת SteelSeries, שתי העכברים האחרונים שכתבתי מאוד מומלצים ויתאימו לצרכיו של כל גיימר הן מבחינת המחיר והן מבחינת איכות העכבר עצמו. Logitech יהיו חייבים לתקן את הבעיות בעכבר הבא שהם יוציאו, בדיוק כמו שהם עשו בעבר. או, פשוט להישאר עם G5 שהוא ממש טוב, לעוד עכברים מומלצים לגיימרים תוכל להתעדכן באתר מדי פעם ולראות סיקורים והמלצות על כאלו.

מחירים בשוק הישראלי:

256 שקל : tms
260 שקל : ksp
275 שקל : Ivory
294 שקל : rsm
299 שקל : Bug 

סרטוני ווידאו: 

 פתיחת קופסא:

על מנת להנות משלל סיקורים נוספים, תוכלו לגלוש לפורום סיקורי חומרה שלנו.

מכירים עוד על משחקים? רוצים לכתוב כתבות באתר? לעזור להתפתחות האתר? לכתוב מדריכים?
צרו קשר בדף המשוב שלנו – בואו להיות חלק מצוות האתר שלנו

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

3 תגובות

  1. עכבר חייתי.
    אחלה של כתבה!

  2. תודה רבה
    חייתי לדעתי הוא לא, יש יותר טובים ובמחיר שווה יותר מבחינת מחיר מול איכות..

    תקרא את סוף הכתבה ותבין למה

  3. אחלה סיקור 🙂

השאר\י תגובה