ASUS Strix Scope – האחות הקטנה של המקלדות

מבין מותגי העל של אסוס, ROG הינו המותג המוביל שלה בתחום הגיימינג. החברה מייצרת לפטופים בנוסף לציוד היקפי לגיימרים כמו אוזניות, עכברים ומקלדות. אחת המקלדות היא ה-ASUS Strix Scope, מקלדת המאיימת כלכלית על מתחרים רבים בתחום הגיימינג בשל מחירה הנמוך וביצועיה.

המקלדת מיועדת לגיימרים, אבל באופן שונה מאחותה הגדולה, ה-ASUS ROG Strix Flare, ה-Scope דווקא מגיעה בעיצוב הרבה יותר "צנוע" בהשוואה לקודמת – לא ניתן לראות שום עיצוב חריג או לוגו בוהק על המקלדת מלבד לעיצוב השחור מאט המטאלי שעוטף את כל שלדת האלומיניום המוברש של המקלדת. המקלדת בהחלט יפה לעין, בעיקר עבור עמדות גיימינג מינימליסטיות, שלא מחפשות הרבה "וואו" אלא משהו קומפקטי ויעיל. מבנה הגוף השלם מאלומיניום מוברש מקנה למקלדת תחושת פרימיום נעימה ומספקת וכן משרה ביטחון בנוגע לזמן החיים של המקלדת באופן כללי. המקלדת בהחלט מעבירה את התחושה שאיכות הבנייה שלה בהחלט עונה על סטנדרטי גיימינג של מקלדות רבות בתחום זה. פריסת המקשים מגיעה בצורה סטנדרטית מאוד למעט הגדלה של מקש הקונטרול השמאלי מה שכן תרם ועזר במהלך סשנים של גיימינג כבד כשהפוקוס היה במה שהולך במסך מאשר באיפה נמצאות האצבעות על המקלדת וכן מנע מהאצבעות ללחוץ בטעות על מקשים אחרים במהלך המשחק. בנוסף, המקלדת מגיעה עם כפתור הסתרה ייעודי, שכאשר לוחצים עליו מערכת ההפעלה ממזערת את כל הלשוניות ומשתיקה את כל הסאונד, מה שעוזר לשמור על פרטיות המשתמש במקרים מסויימים, דבר שמתקבל בברכה לדעתי.

מתחת למקשים עצמם נוכל למצוא סוויצ'ים מקוריים של חברת המקשים הגרמנית Cherry. ביחידת הסקירה שקיבלנו המקשים היו Cherry MX RED, שאמנם הם לא המקשים האהובים עליי באופן אישי אבל אי אפשר לערער על היעילות שלהם בגיימינג והפופולריות שלהם במקלדות רבות. באופן נוסף שבה ה-Scope שונה מאחותה הגדולה ה-FLARE הוא מרחק הנגיעה או בשם היותר מוכר Travel Distance. מרחק הנגיעה של המקשים קטן במיוחד (4 מילימטר) מה שהופך את המקלדת למהירה במיוחד בהשוואה לאחרות.

עוד לא יצא לנו לדבר על ה-RGB. המקלדת מגיעה עם 10 פרופילים מובנים של דפוסי RGB שיכולים להתחלף על ידי לחיצה של מקש הפאנקשן (FN) והחצים. בנוסף לכך, רכיב הזיכרון המובנה של המקלדת מאפשר התקנת פרופיל מותאם אישית הן של התאורה והן של הקלטות מאקרו של המקשים על המקלדת, ובכך תוכלו להעביר אותה ממקום למקום ללא איבוד התכנות האישי שלכם. הדבר מהווה אופצייה נהדרת כשמגיעים לאירועי LAN וכדומה ומשתמשים במקלדת על גבי מחשבי גיימינג שונים.

לצערי לא הכל יפה בגן העדן, אלא אם כן גן העדן הוא רק משחקי FPS. אין מה להכחיש, המקלדת נבנתה עבור גיימינג, ולצערי שאר השימושים שלה הוזנחו כשזה הגיע לתכנון הארגנומי של המקלדת. בניגוד ל-FLARE שהגיעה עם בסיס לכף היד שתמך בנוחות והכתיבה על המקלדת מקלדת ה-SCOPE לא מגיעה עם שום דבר מה שהופך את השימוש בה לטווח ארוך כמו כתיבת הסיקור הזה או מסמכים אחרים להרבה יותר קשה ולא נוח. כמובן שלמקלדת אפשר לקנות פד ארגונומי נפרד ליד, אך ההרגשה הכוללת לא זהה, והמקשים מסוג MX-RED לא עוזרים לכתיבה נוחה יותר, מה שמייעד את המקלדת לאנשים שנוטים לשחק על המחשב הרבה יותר זמן מאשר לכתיבת עבודות והקלדות ממושכות. לעומת זאת, יש להתחשב בכך שמחירה של ה-SCOPE קטן משמעותית ממחירם של מקלדות אחרות בשוק. המקלדת לא נמכרת כרגע בארץ אך ב-Amazon שוויה עומד על כ-130$ (בערך 520 שקל), מחיר הנמוך בכ-30% מהמקלדת המקבילה ASUS FLARE.

לסיכום, מקלדת ה-Asus ROG Strix Scope מגיעה אלינו כנציגה צנועה ומינימליסטית לגיימר הממוצע שלא מפסידה להרבה מאוד מקלדות אחרות מבחינת פיצ'רים אבל גם לא חסרות לה הבעיות שלה. אם אתם מחפשים מקלדת בטווח המחיר של 130 דולר (כן אמרנו דולר כי היא כרגע לא נמכרת באופן רשמי בישראל אבל אמאזון מבצעים משלוחים, לשמחתנו!) ה-Asus ROG Strix Scope היא אופציה נהדרת למחיר, שתספק לכם תמורה נהדרת!

ASUS Strix Scope

עיצוב - 8
נוחות - 8
איכות בנייה - 9
אריזה - 9
תוכנה - 6.5

8.1

מינימלי

מקלדת אידיאלית לעמדות גיימינג פשוטות ומינימליסטיות

User Rating: 2.88 ( 3 votes)

אודות מאור גורדון

תאמינו או לא, אבל בזמן שחברים שלי הלכו לראות לסרטים, אני נשארתי בבית מול דוקטור הו, פירקתי והרכבתי מחשבים. אני מה שמוגדר כגיק - אני גיק גאה. בזמני הפנוי מתכנת ומרכיב אתגרי סייבר.

השאר\י תגובה