ציוד גיימינג: Logitech G500

 תגידו שלום לחבר הטוב החדש שלכם, ה-"Logitech G500"! הוא עכבר פורץ גבולות מבית היוצר "Logitech".עכבר גיימינג מעולה וציוד גיימינג מומלץ לכל חובב. הוא מבוקש ואהוב במיוחד בקהילת הגיימרים, הוא מספק דיוק, נוחות ושליטה. אתם בטח שואלים את עצמכם, איך הוא מספק שליטה? מה כל-כך נוח בו? איך עכבר יכול לספק נוחות? כל זאת, תגלו בסיקור הבא.

 שם המכשיר: "Logitech G500".
יצרנית: 
"Logitech".

מחיר: 230-300 ש"ח.
חיבור:
 חוטי.

——————————

 

מבנה העכבר

 
כבר מפתיחת האריזה ה-G500 מבית לוג'טיק משדר תחושה יוקרתית ומזמין אותנו לאחוז בו. איכות החלקים בהם השתמשו לבניית העכבר יוצאת מן הכלל: ישנו ציפוי גומי מחוספס המקיף את החלק התחתון של העכבר (אותו גומי הנמצא גם ב-G5), משענת רחבה לאגודל, אשר מתאימה לבעלי כף יד גדולה, המכילה את כפתורי ה-Back, Forward וכפתור נוסף. כל זה מגיע מצופה פלסטיק מבריק שנותן שבירה חדה למשטח המט החלק המרוסס בצבעי זהב וכסף. ישנו מיתוס הגורס כי העכברים הללו משוייפים ידנית, ובין אם כך לבין אם השיוף נעשה על-ידי מכונה, עבודת השיוף מצויינת והעכבר נראה נהדר. הלוגו של לוג'יטק מודפס באופן איכותי ונראה שלא יירד בקלות גם אחרי שימוש ממושך. בצד השמאלי של העכבר ניתן למצוא נוריות המציגות את ערך ה-DPI עליו ניתן לשלוט דרך מנהל ההתקנים או ישירות מהעכבר באמצעות שני כפתורים ייעודים הממוקמים לצד הכפתור השמאלי.
העכבר משתמש בגלגלת היברידית שמאפשרת החלפה בין מצב "גלילה חופשית" בו לגלגלת אין כמעט התנגדות והיא מסתובבת בחופשיות, לבין המצב הרגיל והמוכר של גלילה מלווה בקליקים. ההחלפה מתבצעת על ידי כפתור קטן הממוקם מתחתיה. חלק מהמשתמשים מוצאים במצב הגלילה החופשית כמשהו מעצבן ומיותר, אך חלק נהנים מהתוספת, וכפתור הבחירה גורם לכל הצדדים להיות מרוצים. על הגלגלת ניתן למצוא, מלבד לכפתור הרגיל של הגלגלת, עוד שני כפתורים המשמשים לניווט. יש לציין כי הכפתורים רגישים מאוד ללחיצה ועל המשתמש לנהוג בדיוק רב, אחרת הוא יילחץ על המקש הלא נכון בטעות. גם זנב העכבר לא נשאר מאחור, ואף ניתן את כבל העכבר לטובה. נראה כי לוג'טיק למדה מניסיון העבר, בתקופה בה עכברים רבים סיימו את חייהם ללא כבל, ועטפה את הכבל בבד עמיד. למרות שהכבל החדש קשיח למדי, הוא מאוד נעים למגע ולא מפריע לשימוש השוטף בעכבר.


מפרט טכני

  • מספר כפתורים: 10
  • סוג חיישן: לייזר
  • רזולוציית חיישן מקסימלית: DPI5700
  • עיבוד תמונה: 12 מליון פיקסלים לשניה
  • תאוצה מקסימלית: G30
  • מהירות מקסימלית: עד 4.19 מטר לשניה
  • אורך חיים (הערכה): 8 מליון קליקים ו-250 ק"מ לרגליות
  • משקל: ניתן לשינוי על ידי משקולות (עד 27 גרם תוספת)
[sam id="1" codes="true"]

השימוש בעכבר

 
מהרגע שהנחנו את היד על העכבר פשוט לא רצינו לעזוב. לוג'יטק היא אחת החלוצות בכל הנוגע לעכברים, ונראה כי זה מגיע לטובה כשמדובר על נוחות. העכבר נוח מאוד ולא מעייף את היד גם לאחר שעות רבות של שימוש. עובדה חשובה שעלינו לציין היא שהעכבר כבד משמעותית מעכברים אחרים ועליכם לקחת זאת בחשבון, אם כי לנו עובדה זו לא הפריעה ולאחר תקופת הסתגלות קצרצרה שכחנו מהעניין. כמו כן, ניתן לצרף משקולות על מנת להוסיף למשקלו של העכבר באמצעות מגירה פנימית. לא הרגשנו צורך להשתמש במשקולות המצורפות עקב משקלו המורגש של העכבר, אבל תמיד טוב לדעת שהאפשרות קיימת.
בעת לחיצה על הכפתורים המרכזיים בעכבר כמעט ולא ניתן להרגיש תזוזה, והמשוב שנקבל מהם הוא לפי המתרחש במסך או לפי צליל הקליק המוכר היטב. אנו מציינים זאת משום שבעת שימוש במחשב עם מוזיקת רקע למשל, במצב בו הקליק לא נשמע, נראה היה כי העכבר אינו מגיב ללחיצות. כמו כן, הכפתורים הייעודים לשינוי ה-DPI נמצאים במיקום שדי קשה להגיע אליו, למרות שזה לא ישנה יותר מדי לרוב המשתמשים שלא משנים את ה-DPI בתדירות גבוהה. אם במיקום לא נוח עסקינן, הכפתורים היעודיים ל-Back, Forward וכפתור אמצעי נוסף גם הם נמצאים במיקום בעייתי. שני כפתורים נוספים על גלגלת העכבר, המאפשרים הטייה ימינה ושמאלה וניתנים לתכנות, גם הם לא לשביעות רצוננו. רגישות כפתורים אלה התבררה כגבוהה מדי ופעמים רבות מצאנו את עצמנו לוחצים על אחד הצדדים במקום על המקש האמצעי בגלגלת.
השוואת מחירים:

256 שקל : tms

260 שקל : ksp

275 שקל : Ivory

294 שקל : rsm

299 שקל : Bug

השוואת מחירים:

זאפ

יד2

  [sam id="1" codes="true"]
 

סרטוני ווידאו: 

 

 פתיחת קופסא:

לכל הצעות, מענות, בקשות, אנא בקרו בעמוד הצור קשר שלנו

 

 

אודות Next

תגובה אחת

  1. אחלה סיקור, המשך כך