סיקור המשחק: Assassin's Creed

Assassin's Creed

 

 

 

Assassin's Creed (בעברית: "אמונת המתנקש") הוא משחק מסוגת פעולה-הרפתקאות מבית חברת "יוביסופט מונטריאול". המשחק הופץ בנובמבר 2007 עבורפלייסטיישן 3 ו-Xbox 360. במקביל הופצה גרסה לאספנים המכילה בובה של גיבור המשחק (אלטאיר), חוברת קומיקס ו-DVD המכיל סרטונים על עולם המשחק. ב-8 באפריל 2008 שוחררה גרסה למחשב אישי.

שם המשחק: Assassin's Creed
סוג המשחק: משחק מחשב
ז'אנר: פלטפורמה,פעולה.
שנת יציאה: 2008

 

[sam id="1" codes="true"]

 

 

 

קו העלילה המרכזי מתרחש בספטמבר 2012 כאשר דזמונד מילס נחטף על ידי חברת "תעשיות אבסטרגו" כדי לשמש כנסיין במתקן המסוגל לשחזר את הזיכרונות של האבות הקדומים של אדם. השחזור מתבצע באמצעות גישה ל-DNA ומוקרן על צג המחובר למתקן.  כאשר דזמונד שוכב על האנימוס, זכרונותיו של אלטאיר איבן לא-אחאד (אחד המתנקשים הבכירים בכת) משוחזרים ומוצגים על המסך. אלטאיר חבר במסדר החשישיוןשפעל בפלסטינה בשנת 1191, כאשר הגיע מסע הצלב השלישי לארץ ישראל. בתחילת ההדמייה, אלטאיר מנסה להשיב חפץ מסתורי משרידי בית המקדש השני. כאשררוברט דה סבלה הרביעי, מנהיג אבירי הטמפלרים, עוצר בעדו – אלטאיר מחליט להתנקש בחייו של דה סבלה, במהלך הניסיון להתנקש בחייו אלטאיר מפר את חוקי הכת. לאחר מכן מלווהו של אלטאיר חוזר עם החפץ ללא ידיעתו של אלטאיר.

 

אלטאיר חוזר למסייף (כפר סורי), שם הוא מורד לדרגה הנמוכה ביותר על ידי אל-מועלים (מערבית: המורה), המטיף לו על המעשה שעשה ומחרים לו את רוב נשקיו. אל מועלים מורה לאלטאיר להתנקש בתשעה אנשים משפיעים ברחבי הממלכה, בעכו, דמשק וירושלים, כדי לפייס בין המוסלמים לבין הצלבנים וכדי להשיב את כבודו ואת מעמדו הקודם. אלאטיר מתנקש בכל התשעה. ומגלה, כי הטמפלרים מנסים לתעתע במוסלמים, ולגרום להם לחשוב כי הם והנוצרים צריכים להתאגד נגד אויבם המשותף – החששיון.לבסוף, לאחר שאלטאיר מצליח להרוג את דה סבלה, דה סבלה מגלה לו כי אל-מועלים הוא טמפלר, והסיבה לבקשת ההתנקשויות היא כדי שאל-מועלים יהיה היחיד שיחזיק בחפץ הקסום. אלטאיר מביס את אל-מועלים בקרב וכאשר הוא אוחז בחפץ הקסום, מפה הולוגרפית מופיעה ועליה מסומנות מספר ערים שונות.

לאחר קטע הזיכרון הזה, דזמונד קם מן האנימוס ומגלה כי אבסטרגו תעשיות כבר שלחו אנשים למקומות שצוינו במפה ההולוגרפית בתקווה למצוא את החפצים. בנוסף מסתבר כי דזמונד קיבל את יכולותיו של אלטאיר. כאשר הוא מביט במתחם שבו נשבה בעזרת "ראיית הנץ" שהוענקה לו מאלטאיר הוא רואה שפזורים רמזים בשפות שונות (גם עברית) לגבי העולם הבא.

השחקן במשחק מגלם את דמותו של אלטאיר על פי זיכרונותיו של דזמונד. המשחק מתמקד בביצוע התנקשויות שביקש אל מועלים, מנהיג החשישיון. על מנת להשלים מטרה זו על השחקן לבקר במספר ערים, מסייף (כפר סורי שבו ממוקמת המפקדה), ירושלים, עכו ודמשק. המעבר בין הערים מתבצע בפעם הראשונה בעזרת רכיבהעל סוס אחרי הרכיבה הראשונה מספיק לשחקן להגיע לשער העיר ולבחור את העיר שאליה הוא רוצה להגיע. השטח בין הערים מכונה "הממלכה". לאחר שהשחקן מגיע לעיר עליו לבקר במטה החשישיון בעיר, הסוכן המוצב במטה מוסר מידע כללי על יעד החיסול. לפני שהשחקן יכול להתנקש במטרתו להתנקש עליו להשיג מידע משלושה מקורות נוספים. הדרכים להשגת המידע הנוסף הם: חקירה (מעקב אחר האדם בעל המידע והכאתו עד למסירת המידע), כיוס מכתב המכיל מידע או על ידי עזרה לחבר חשישיון אחר במשימתו ובתמורה לעזרה זו קבלת המידע הרלוונטי. לאחר מספר התנקשויות השחקן חוזר למפקדה ושם אל-מועלים נותן לו את אחד מהנשקים שנלקחו ממנו ומספק לו שמות חדשים לחיסול.

השחקן מודע לחשד השומרים והאוכלוסייה המקומית בעזרת "מד חשד" שמתמלא כשהשחקן מתנהג באופן מוזר. מד החשד מתאפס כאשר השחקן יוצא מטווח הראיה של החושד. במשחק שני מצבים: מצב פרופיל נמוך שבו השחקן הולך לאט ומתקיף בעזרת סכין נסתרת ומצב ריצה ושימוש בחרב. בהתאם לשמו (אלטאיר – המעופף) השחקן יכול לטפס מהר על קירות או לקפוץ מגג לגג, יכולות אלו מהוות את הדבר הבולט ביותר במשחק.

קיימות גם מספר משימות צדדיות:

  • איסוף דגלים – כל אזור במשחק מכיל מספר דגלים מפוזרים שעל השחקן למצוא.
  • הריגת טמפלרים המפוזרים בכל רחבי הממלכה.
  • הצלת אנשים מהתעללות החיילים. ההצלה תסייע לשחקן במהלך המשחק.
  • צפייה ממגדלים אשר תסמן במפה משימות קרובות הניתנות לביצוע.
 
[sam id="1" codes="true"]
 

 

 

* Supported OS: Windows XP or Windows Vista only

* Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
* RAM: 1 GB Windows Xp / 2 GB Windows Vista
* 256 MB DirectX® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (see supported list)
* Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0 compliant sound card (5.1 sound card recommended)
* DirectX Version: DirectX 9.0 or DirectX 10.0 libraries (included on disc)
* DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
* Hard Drive Space: 8 GB
* Peripherals Supported: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)

 

 

 

 

משחק פעולה מצוין, חברת יוביסופט המעולה השקיעה המון כסף על המשחק עם ביצועי גראפיקה מעולים.

המשחק הראשון בסדרה מצוינת שיצא לשלל הפלטפורמות ברשת

3/5

 

עד כאן הסיקור שלי, תהנו 🙂

 

אודות natanz1