מוצר בסיקור: מקלדת גיימינג Logitech G19

חברת  Logitech היא חברת המפתחת ציוד היקפי למחשבים משנת 1991, מטה החברה ממוקם בשוויץ והחברה היא בין הגדולות בעולם בתחומה.
החברה שהתחילה לשווק בתחילת דרכה עכברים למחשב בלבד, לאחר שגילתה שהשוק אוהב את מוצריה התחילה לייצר מקלדות מה שהביא להצלחה נוספת ולהתחלת ייצור אוזניות, כיום לחברה שלל מוצרים הכוללים רמקולים, מכשירי Mp3, מיקרופונים ומצלמות אינטרנט.

כמה גרסאות של Logitech מסדרת ה-G :
G15
G510
G710
G13- סוג של מקלדת זעירה וקינפוג אישי.

חברת  Logitech השיקה לא מזמן מקלדת גיימרים חדשה מסדרת ה G- שלה לאחר 4 מקלדות , יותר נכון 3 וחצי ( בגלל ה- G13 הקטנה ). מגיעה לעולם ה -G19, בואו לקרוא אודות המקלדת, מה יש בה מה טוב ולא טוב ושלל פרטים נוספים.
שמה המלא של המקלדת הוא: Logitech Gaming Keyboard G19 אשר ממתג את המקלדת כמובן, כמקלדת גיימינג בכל רמ"ח אביריה.

logitech-g19-keyboard-1


הקופסא מכילה בתוכה מספק דברים, הנה מספר תמונות של הקופסא מקדימה, אחורה וכמובן התחולה שלה.
אפשר לראות בתמונה שהמקלדת דורשת חשמל חיצוני, משהו שקצת לא ידידותי אבל עוזר ומונע ניתוקים בגלל צריכה מוגברת מיציאת ה-USB.


logitech-g19-keyboard-2

ה G19 -היא מקלדת מקצועית המיועדת לגיימרים הכבדים שדורשים דרכי התייעלות במשחק ונוחות מקסימלית. המקלדת כוללת 12 מקשים הניתנים לתכנות והתאמה אישית של 3 משימות לכל מקש, דבר המאפשר 36 קיצורי דרך או פקודות שונות לכל משחק, הדבר שבולט ביותר במקלדת הוא שהיא כוללת מסך LCD בצבעים שונים בגודל 320X240, המשפר את השליטה על מאפייני המשחק.

השעון / לוח השנה, שעון העצר, ולפקח על שימוש המעבד בזמן השימוש, על המקלדת, בצג תוכלו לצפות בסרטוני – Youtube, לקרוא עדכוני RSS. לקבל עדכוני POP 3 ועוד כמה פיצ'רים מגניבים, כמו שבטח ניחשתם, LCD שואב כוח רב יותר מאשר כל יציאת USB יכולה לספק, ולכן המקלדת מגיעה עם ספק כוח המשלים שלו. דבר מעולה אשר נותן שקט מבחינת צריכה החשמל הגבוהה ב-USB וכמובן למכשיר החיצוני יש מייצב מתח שישמור על המקלדת.,

בלחיצה על כפתור התפריט תפתח רשימה של אפשרויות שניתן לנהל דרך מסך הLCD

מסך LCD היה ללא ספק תכונה אחת שגרמה לנקודה מקורית אצל החברה, המסך הפך את המקלדת לאחת הפופולריות במקלדות החברה, עם עשרות רבים  של גיימרים שנשאבים מהרעיון המגניב שיש מידע מערכת ופה ושם דברים אחרים המוצגים על מסך שני בזמן שהם משחקים נגד החברים שלהם או מתחרים בתחרויות.

פיתוח הישומיים של הקהילה הגוברת ועולה לאט לאט נותנת עוד רצון כן לקנות את המקלדת הזאת, תוכנות ואפליקציות מותאמות כבר יש במגוון מקומות ברשת.

 עם G19 הגיע לעולם מסך LCD חדש, שהוא גדול יותר, בהיר יותר, באופן תיאורטי הרבה יותר שימושי וכמובן בצבע, להבדיל מקודמיו בסדרה. חלף הימים של ההתבוננות בשעון pixellated, מונוכרומטי כמו שאתה מחכה למשחק כדי לטעון – עכשיו אתה יכול להסתכל בשעון מבריק, צבעוני במקום! לראות את מצב המערכת, מצב הזכרון RAM, מהירות המאווררים, חום המעבד, באמצעות התוכנה המעולה שמגיעה יחד עם המקלדת תוכל אפילו לקרוא מיילים, לראות סרטוני יוטיוב באיכות כמעט כמו של iPhone או מכשיר סלולרי שבידך.

logitech-g19-performance-monitororiginal
logitech_g19_keyboard_lcd g19g2c2d

מפרט המקלדת :

מקלדת מוארת בכל צבעי הקשת.
מסך LCD בגודל 2 אינ'ץ באיכות 65 אלף צבעים ברזולוציית 320×240.
כפתורי ניווט לתפריט ה-LCD.
36 מקשי G.
3 מקשי M  שאחראים על מקשי ה-G.
מקשי מידה (הפעל/הפסק,קודם/הבא).
כפתור  (MR)להגדרת פקודת מאקרו ללחצני ה-G שלך.
כפתור של השתקה(Mute) וגלגלת של ווליום.
מתג נעילה למקשי ה-Windows.
2  כניסות של  .USB 2.0
כפתור כיבוי והדלקת המסך והתאורה של המקשים

logitech-g19

השוואה בין ה G15 – ל G16 :

השאלה היא אם יש או אין דבר בשווה במיוחד להתפאר כאן מי ה-G19 ביחס ל-G15  אבל את המקלדות הקודמות וזולות משמעותית מסדרת ה-G-יכולים לעשות את זה באותה צורה. למעשה, בחינה מדוקדקת מגלה כי G19  בעצם משתמש באותה תוכנה כמו  G15 , באמת אין שום דבר חדש במונחים של התאמת המקלדת. מערכת נמצאת על אותו פרופיל, אותם מנהלי התקנים. בלחצני המדיה השתנה קצת לפחות, עם הכפתורים שעכשיו הרבה יותר קטנים, אבל עבים יותר מאלה של ה  G15 הפקדים כבר עברו יותר מדי, עברו ממש מעל  אל ה – numpad במקום מתחת.
תכונות ומסקנה אחרות :

גיימרים שקללו את מקש תפריט Windows מאז זה הוצג, מקש מאוד מעצבן שיכול להוציא אותך באמצע משחק, בדרך כלל שהיית לוחץ עליו ויוצא אל מערכת ההפעלה תמיד שתחזור פתאום ירו עלייך וככל הנראה תמות :] . למקלדת ה-G19 יש מתג שימושי שמשבית אותו כל כך, המשחקים שלך לא יופרעו אם אתה מקיש אותו בזמן המשחק. גלגל נפח השליטה דמוי חבית, וכפתור ההשתקה שימושי (שזה משהו שצריך להיות על כל מקלדת !!.)
לא כולם ימצאו את פעולות המפתח הרגשניות של  ה- G19 כחסרות טעם, ולכן אנחנו לא יכולים לתת לזה משקל יתר על מידה בדעת השורה התחתונה שלנו. יחס המחיר / ביצועים, לעומת זאת, הוא רק דרך יצא מכלל שליטה. ככל שאנו אוהבים את תכונות מקלדת זו,  LCD פשוט אינו מוסיף ערך מספיק כדי להצדיק את תג המחיר המופקע.!
נוחות השימוש:

המקלדת מעוצבת בגימור פלסטי שחור עם מקשים מוארים במגוון צבעים. היא ארוכה ורחבה יחסית למקלדות הממוצעות, וגם שוקלת לא מעט. לאחר שימוש ארוך, במשחקים ובהקלדות רבות, המקלדת נמצאה נוחה מאוד, מקשי המקלדת נלחצים ללא בעיה, מתרגלים אליה במהירות ומי שיודע הקלדה עיוורת לא ימצא כל בעיה. מי שלא יודע, יאלץ ללמוד כי כמו שתראו בהמשך, אין על המקלדת אותיות בעברית וגם אין אופציה להוסיף לה וזה מה שמרתיע את רוב הגיימרים מלקנות אותה,זה והמחיר שלה.

IMG_3174

כפתורי ה-G:
בצד השמאלי של המקלדת תוכלו למצוא את כפתורי ה-G, הכפתורים הללו משמשים כמקשי קיצור, הקלה על המשתמש.
בסה"כ ישנם במקלדת 12 מקשי G ו-3 מקשי Macro  האחראים על סוג של ניווט בין חלונות שונים, כך שבסה"כ המקלדת מביאה לך 36 מקשי G  שזה מטורף, 12 מקשרים, כפול 3 מאקרו – 36, אני עדיין מתלהב מכמות המקשים הללו. דבר זהגורם לנוחות משתמש מיוחדת במינה, כל הכפתורים ניתנים לתכנות באמצעות תוכנה יעודית ודרך ה- -"Key Profiler" תוכלו להגדיר כל כפתור בנפרד.

בסוף הסיקור תוכלו לצפות בסרטון הסבר גדול על מערכת מקשי ה-G

7597504068_449b51cc15_z

מידות המקלדת:
אורך: 495mm
גובה: 51mm
רוחב: 267mm
משקל: 2.2kg

יציאות USB  של ה-G19
מגיע עם יציאות 2x USB2.0  בחלק האחורי. מכיוון שהוא מופעל מבחוץ, היציאות מסוגלות לתמוך בהתקני USB רב עצמה כמו 2.5 "HDD  חיצוני או טעינת הטלפונים שלך.


logitech-g19-keyboard-usb

לסיכום : זוהי מקלדת מפלצתית המומלצת לכל גיימר , אם אתה חושב שיש לך שימוש למגוון הרחב של Logitech G19  של תכונות ומסך משולב ללא ספק זה מגניב וכדאי לך, זה בהחלט שווה את הכסף.  אך אם לא, אתה עשוי להיות מחויב ללכת עם מקלדת מעט פחות מורכבת, יותר יעילה וחסכונית. במבט מעבר למחיר, לעומת זאת, את תכונות G19  נחשב היטב ונבדק זמן תכנון, עם מגוון רחב של תכונות כדי מתאימה לכמעט כל סוג של שימוש. אז מי שרוצה להתלהב במקלדת שלו בפני כל אחד, להראות את המסך וסרטונים ביוטיוב על המקלדת!! פשוט לרוץ לקנות אותה, מצד שני, מי באמת קונה מקלדת במחיר מטורף כל כך? כנראה שאנחנו הגיימרים שנחשבים משוגעים בראש, במיוחד על ציוד גיימינג.

סירטון Unboxing מאת  LinusTechTips  :

סירטון סיקור על המקלדת:

סירטון הסבר על מקשי ה-G:

מחיר המקלדת בארץ :

זאפ השוואת מחירים Logitech G19

נמכרת הכי זולה בKSP : 760 ש"ח בלבד! באילת בלבד.

ציוד גיימינג יד שניה למכירה

 

בואו לדון על כל דבר אחר בפורום האתר

מכירים עוד על משחקים? רוצים לכתוב כתבות באתר? לעזור להתפתחות האתר? לכתוב מדריכים?
צרו קשר בדף המשוב שלנו – בואו להיות חלק מצוות האתר שלנו!                      

אודות אביב

6 תגובות

  1. ואי נשמעת קטלנית
    בא לי את המקלדת רק בגלל המסך המגניב הזה חחח

  2. איזה מקלדת!
    מלך אתה.

  3. מקלדת נדירה אחי סיקור פצצה שיחקה אותה

  4. ואו איזה מקלדת! יפה מאוד

  5. אחלה אחלה אחלה של סיקור כול הכבוד תמשיך ככה אביב יש לך הרבה כישרון בתחום הזה

  6. אחלה של סיקור תמשיך כך!

השאר\י תגובה