סה לה וי, אנקור – ביקורת לסרט אהבה ממבט שני

האם רפאל יצליח לגרום לאשתו אוליביה להתאהב בו מחדש ב"אהבה ממבט שני"? בואו נגלה

אני לא יליד צרפת, אבל תמיד הרגשתי חיבור כלשהו לעם הצרפתי. אולי זה בגלל ההיסטוריה המרתקת של העם, היופי של פריז או בגלל שהשפה הצרפתית היא אחת השפות היפות ביותר בעולם, ואולי זה פשוט כי צרפת מפיקה סרטי דרמה וקומדיה יוצאים מן הכלל ואחד מהם הוא "אהבה ממבט שני".

"אהבה ממבט שני" מתחיל באופן לא צפוי עם עתיד אפוקליפטי ובו רואים גיבור אקשן במנוסה, פתאום אנחנו מגלים שזה הרומן של רפאל הצעיר עליו הוא עובד כבר זמן מה בכל שיעור בבית הספר ושהוא מנסה להגשים את חלומו להיות סופר דגול. בסוף יום הלימודים, הוא הולך בעקבות מוזיקת פסנתר ופוגש את אוליביה שמנגנת בעליית הגג של בית הספר אחרי שהוא נסגר, השניים בורחים כדי לא להיתפס על זה שהם שוהים בבית ספר אחרי שעות הפתיחה והם מתמוטטים על הספסל יחדיו מעייפות. הם מתאהבים ממבט ראשון ורפאל מחליט להכניס בת זוג גיבורה לרומן שלו בהשראת אוליביה.

במהלך כתוביות הפתיחה של הסרט אנחנו מקבלים מונטאז' של כל מה שקרה לצמד מאז התיכון, התאהבות, בגרות, טיולים, הצעות נישואין וחתונה. תודות לאוליביה, רפאל מפרסם את הספר הראשון שלו והוא נהפך מאוד מהר לסופר מצליח עם סדרת רומנים בדיוניים על הגיבורים שלו שמבוססים עליו ואשתו, בזמן שאוליביה לא מצליחה לבדה להפוך לפסנתרנית מצליחה ונאלצת להסתפק בלהיות מורה לפסנתר. עם הזמן רפאל נבלע בעבודתו והצלחתו ופחות מתייחס לאוליביה ואפילו מגיע לשלב שבו הוא מחליט להרוג את דמותה בספר הבא שלו.

אוליביה כועסת מחוסר היחס של רפאל, מתעמתת איתו ואומרת לו שהיא הקריבה מעצמה הכל בשביל הצלחתו ושהיא ויתרה על עתידה בשביל העתיד שלו. השניים מתעצבנים ואחרי שאוליביה קוראת את הספר הגמור של רפאל מתחיל לרדת שלג, השניים הולכים לישון ורפאל מתעורר במציאות שונה לגמרי בה השניים לעולם לא הכירו. כעת רפאל הוא מורה לספרות בתיכון ואוליביה היא הפסנתרנית המפורסמת ביותר בעולם, הוא זוכר את חייו הקודמים והיא לא, והוא מנסה לחזור לאיך שהם היו אבל עומדים בדרכו אינספור מכשולים, ביניהם כמו שראינו בטריילר בן זוגה של אוליביה.

אני חושב שמה שהכי אהבתי בסרט אלו הדמויות- חוץ מבן הזוג החדש של אוליביה, כל הדמויות מאוד חביבות, מאוד עמוקות ויש להן כימיה נהדרת ביחד, בעיקר רפאל וחברו הטוב פליקס שיש להם מספר רגעים קומים קורעים מצחוק. אבל גם אוליביה ורפאל (כשהם ביחד) הם פשוט זוג מקסים, לשניים כימיה מתוקה על המסך ואני לגמרי מאמין שאני רואה זוג מאוהב, מה שגורם לנו להתחבר עוד יותר למסע של רפאל והרצון שלנו לראות שוב את הזוג החמוד יחדיו, למרות שאנחנו לגמרי תמכנו באוליביה בריב שלהם. אבל כמובן שרפאל מקבל מסע גאולה שבו הוא לומד להכיר את אהבת המוזיקה של אשתו, לראות אותה מצליחה במקומו ולרצות בטובתה.

למרות שראינו מסע דומה בסרטים אחרים, עדיין אהבתי את האופן שבו רפאל צריך להכיר מחדש את אשתו, ללמוד את התשוקות שלה (שחלקן זהות למציאות המקורית וחלקן שונות) ולהבין אותה מחדש בתור אישה בוגרת מצליחה, משהו שאני מרגיש שמאוד מציאותי ורלוונטי להרבה זוגות שהכירו בתיכון ומאז נשארו ביחד- אנשים משתנים מתקופת ההתבגרות שלהם ועד שהם נהפכים להיות אנשים מבוגרים, יש להם רצונות חדשים ושאיפות חדשות.

הסרט ממשיך בניסיון של רפאל לחזור למציאות שלו בזמן שאנחנו מחכים שיבין שכמו שאשתו תמכה בקריירה שלו, הוא צריך גם לתמוך בשלה. הסרט מגיע לסופו, שישנם כאלו שיגידו בצורה די פתאומית, אבל אני שמחתי מהסוף כי הוא לא לגמרי ממשיך לסוף הקלישאי ההוליוודי והוא גם מפתיע אותנו ומרגיש די מספק אחרי המסע של רפאל. אבל מה שהכי אהבתי בסוף ובכללי בסיפור זה שבעצם הסרט יכול היה להיות כמו כל סרט רומנטי עם קונפליקטים שבהם הדמות הראשית מגיע למסקנה בסוף, אבל זה השילוב של המדע הבדיוני שהופך את הסיפור קצת ליוצא דופן- במקום שרפאל ואשתו יפרדו בגלל המחלוקת הזו, הוא לא מצליח להתרכז בלהיות סופר ומאבד את הכל, אוליביה ממשיכה לנסות להצליח והוא קולט את טעותו ומחליט לתמוך בה, כל המציאות של רפאל משתנה ואנחנו מקבלים את אותו תהליך השינוי של הדמות עם קצת מוטיב של ז'אנר הפנטזיה של מציאות חלופית. משהו שמאוד הזכיר לי סרט רומנטי דומה "כל הזמן שבעולם", שגם יכול היה לתת מסע לדמות הראשית בעולם האמיתי אבל הכניס את רעיון המסע בזמן על מנת לתת לנו אלמנט נוסף לסיפור של הגיבור ובתור חובב סרטי קומדיה רומנטית ומעריץ מד"ב ופנטזיה, זה גורם לסרט להיות הרבה יותר מבדר ובלתי נשכח.

סיכום

"אהבה ממבט שני" הוא סרט רומנטיקה נהדר נוסף ממדינת צרפת. הסרט נותן לנו סיפור מבדר ומרגש סביב רפאל והניסיון שלו לזכות באשתו מחדש, בשילוב עם דמויות מאוד חביבות ומצחיקות, ולא מעט אהבה שתגרום לכל אחד להיות מוקסם בסוף הסרט. "אהבה ממבט שני" הוא רומנטיקה צרפתית ששווה רגע מהחיים.

אהבה ממבט שני

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

"אהבה ממבט שני" הוא סרט רומנטיקה נהדר עם דמויות מקסימות ומסע אישי של הגיבור אליו כל אחד יתחבר וירצה לראות את סופו.

User Rating: 0.5 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה