יהיה פיצוץ – ביקורת למשחק Mario Party Superstars 

הגיע הזמן להנות, לצחוק ולהרוס קשרים עם משחק המסיבות Mario Party Superstars של Nintendo 

בזמן שנראה שכל חברת משחקים וקונסולה מרכזית ממשיכה להתרחק מהמשחק מרובה המשתתפים הבייתי, חברת Nintendo ממשיכה לספק לנו פעם אחר פעם משחקים חברתיים שאפשר לשחק בבית על הספה עם החברים או ברשת, בין אם זה עם Mario Golf Super Rush, Mario and Sonic at Tokyo Olympics או משחקי Mario Party והמשחק החדש ביותר בסדרה Mario Party Superstars. 

המשחק החדש הוא בעצם חידוש ל-3 המשחקים המקוריים של הסדרה על ה-Nintendo 64, עם 100 מיני משחקים שונים מההיסטוריה הארוכה של הכותר. 

אם אתם שחקנים חדשים לסדרת המשחקים, הקונספט הוא די פשוט, כמו משחק קופסה- אתם נעים באמצעות הטלת קוביה על המפה ומרוויחים (או מפסידים) מטבעות מאירועים שונים על המפה, המטרה שלכם זה לקנות כוכב מהנקודה שבה Toadette נמצאת בעבור 20 מטבעות. כדי לעזור לכם להגיע לכוכב מהר משחקנים אחרים ואפילו לגנוב מטבעות מהם יש מגוון פריטים בחנות שאפשר לרכוש במטבעות או לקבל בנקודות מסוימות על המפה. 

בסוף כל סיבוב יש מיני משחק מהנה מול המתחרים האחרים, בין אם לבד או בקבוצות, על מנת לזכות במטבעות. אחרי מספר סיבובים לפי מה שבחרתם בתחילת המשחק, הוא נגמר והזוכה עם הכי הרבה כוכבים מנצח. כמובן שצריך פה עוד אלמנט של מזל מעבר להטלת הקוביה ולכן (אם הוגדר לפני כן) בסוף המשחק מנחה המשחק Toad מעניק כוכבי בונוס על הישגים במשחק, כמו נצחון בהכי הרבה מיני משחקים או צעידה הכי מרובה על המפה.

זה הקונספט של המשחק שנשמר (ברובו) לאורך 13 שנות הכותר. 

במשחק החדש Mario Party Superstars תבחרו מסיבת מריו בעמוד הראשי של המשחק ויהיה לפניכם בחירה מתוך 10 דמויות, הדמויות הקלאסיות של משחקי Mario Party המקוריים ביחד עם רוסאלינה, כולל ואלואיג'י (הנשכח של סמאש) שפשוט קורע כל רגע על המסך. אתם בוחרים את המתמודדים במשחק ואז בוחרים כמובן את רמת הקושי של המתמודדים הממוחשבים, וכמו שכולם מכירים מהסדרה, רמות "נורמל" ו"קל" הן קלות מדי, "קשה" מאתגר בטירוף בכל המיני משחקים ו"מאסטר" זה פשוט בלתי אפשרי, ואני לא יודע אם זה ככה או שאני מדמיין את זה, אבל לעיתים ברמות הקשות יותר זה מרגיש שהשחקנים הממוחשבים משיגים בדיוק את ההטלות שהם צריכים, למרות שזה אמור להיות מבוסס על מזל ולא יכולת. לכן כמובן עדיף שתשחקו עם חברים שלכם.

בכל מקרה, אחרי בחירת השחקנים ורמות הקושי, אתם יכולים לבחור אחד מתוך 5 לוחות משחק שונים- אי הפירות הטרופיים של יושי, עוגת היום הולדת של פיץ', ארץ האימה, היער והחלל. כל אחד מהם עם מבנה שונה ומכניקות שונות שדורשות אסטרטגיה שתגרום לכם לדפוק את חברים שלכם. אי הפירות כולל שני גשרי Thumps שדורשים תשלום למעבר ונחיתה על כל Event  Space מזיזה את הכוכב לצד השני של המפה, העוגה של פיץ' בנויה במסלול מעגלי כששחקנים יכולים לשתול תותים בשביל עצים טורפי מטבעות או כוכבים, ארץ האימה כוללת מחזורים של יום ולילה שמשנים את המסלולים הנגישים של המפה ועין קסומה יכולה לשגר אתכם בתשלום למיקום חדש, היער כולל שינויי כיוון ועצי קסם שיעניקו לכם מטבעות או הטלות קוביה, והחלל היא מפה ענקית שכוללת שוטרים שיעיפו אתכם וחבריכם ממסלול עליו אתם נמצאים וכל נחיתה על המספר הגדול במרכז יפחית אותו באחד ויקרב יותר להפעלה של קרן הלייזר מהלווין של באווזר שתחסל את כל המטבעות של מי שבדרכה.

כל השלבים היו מאוד מהנים וכייפים ואפשרו לכם להשתמש בהרבה אסטרטגיה, והמשחק נותן הסבר טוב להם ביחד עם סיפור מומצא על הגרסה המקורית של הלוח. בזמן שאני אישית אוהב יותר שלבים שבהם נקודת הכוכב נעה אחרי כל קונה, היה לא מעט אסטרטגיה איטנסיבית בשלב העוגה של פיץ', רק בגלל ששימוש בפריטי קוביות מרובות הרגיש הכי הכרחי וזה היה סופר מספק להצליח לגנוב כוכב מאחד המתמודדים באמצעות שתילה של תות. השלב היחיד שלא אהבתי היה של יושי, וזה בגלל שמדובר בשלב שמדורג כמאוד קל ובסיסי, עם מעט מאוד אירועים ונקודת כוכב מאוד קבועה, אבל בכללי אפשר לראות שהמפות שהגיעו ממשחקים ישנים יותר כוללות פחות גיוון ואסטרטגיה. בכל מקרה, עצם העובדה שהעוגה של פיץ' והאי הטרופי של יושי כל כך בסיסיים, הם מהווים נקודת כניסה נוחה יותר לשחקנים צעירים מאשר השלבים של Super Mario Party. 

כעת נגיע לבשר המשחק, המיני-משחקים. היות והמיני משחקים מגיעים מכל משחקי הסדרה, מדובר בטופ של הטופ, כ-100 משחקים כייפים מאוד עם גרפיקה מחודשת ותרגול לפני, משהו שכמובן לא היה עד משחקי ה-Gamecube של הסדרה וגם אז זה היה מגושם, עם חלק מהמשחקים האהובים ביותר בסדרה בין כל המאה כמו Boulderball, Face Lift, Bumper Balls ו-Booksquirm. כל המשחקים האהובים שמשתמשים בג'ויסטיק וכפתורים, ואף אחד מאלו שכללו Motion Controls.

זאת בגלל שבשונה מ-Super Mario Party, אפשר לשחק ב-Mario Party Superstars עם שלט ג'ויקון, או שלט פרו, או במצב הנייד, מה שאומר ששחקנים לא מוגבלים יותר לשימוש בג'ויקונים הקטנים או לשחק במצב עגון, היות וכל המשחקים דורשים רק שליטה בג'ויסטיק והכפתורים ולא בג'ירוסקופ של הג'ויקון.

אם תחליטו שבא לכם לשחק יותר במיני-משחקים בלי כל הבלאגן של מסיבה או תרצו להראות את היכולות שלכם ברשת, המשחק כולל תפריט משחקים שבו תוכלו להתמודד מול חברים במקבץ משחקים בעלי נושא דומה או להתחרות על הניקוד הטוב ביותר במשחקים נבחרים או לנסות לנצח הכי הרבה משחקים במקבצים ברשת שמשתמשים יצרו.

אם כבר דיברתי על הרשת, אז כמובן שאציין ש-Mario Party Superstars כולל אפשרות לשחק מול חברים ברשת, לוקלית על אותה קונסולה או בין קונסולות על אותה רשת Wifi. כמובן ששתי האופציות האחרונות עובדות נהדר אבל כששיחקתי ברשת כן חוויתי איטיות וכמה ניתוקים, אבל האשמתי יותר את האינטרנט החלש בישראל מאשר את המשחק. 

אבל אם כן תצליחו לשחק עם חבריכם, תמצאו שהשליטה נהדרת ומהירה ומדובר בחידוש שעשוי ממש טוב ואפילו חברותי יותר מהמשחקים המקוריים. כדי למנוע מעוד סכסוכים בין חברים, אביזרים לשימוש לרעה או אירועים שנועדו לכך שתפגעו במשתתפים האחרים, כעת כוללים את אופצית הרינדום (Random) כדי שחבריכם יתעצבנו על המזל מאשר עליכם, אבל אם עדיין תתעצבנו ותרצו לבטא את חוסר שביעות הרצון שלכם, ישנן מדבקות אימוג'י שתוכלו להשתמש ולהשיג עוד בחנות של המשחק עם מטבעות משחק כמובן. כמו כן, יש אפשרות לבחור אילו סוגים של מיני-משחקים יהיו במשחק שלכם לפי קבוצות והאם לכלול כוכבי בונוס כמובן, במקרה ותרצו עוד יותר להפחית את פקטור המזל ולהתאים את חווית המשחק.

ההתאמה האישית ממשיכה גם בתפריט המשחק שכולל אזור בו תוכלו לבנות כרטיס משתמש בו תראו לעולם את הדמות האהובה עליכם, המפה האהובה עליכם, המשחק האהוב עליכם בסדרה וארבעת המיני משחקים האהובים עליכם. כל זה בשילוב עם התצוגה המשופרת המעולה שכוללת מודלים חדשים, טקסטורות נהדרות ואנימציות חלקות, ביחד עם פס הקול המחודש (עם אופציה לקלאסי) של לוחות המשחק, ויש לכם את חווית הנוסטלגיה האולטימטיבית של Mario Party. 

סיכום 

Mario Party Superstars אולי בונה על הנוסטלגיה של השחקנים לסדרת משחקי החברה של Nintendo באמצעות פס הקול המחודש שלו, המיני משחקים האהובים והלוחות הקלאסים של הסדרה שכוללים איזכורים מהעבר, אבל עדיין מדובר במשחק מעולה ונגיש לשחקנים חדשים.

המשחקיות נוחה וכייפית יותר,  בעיקר עם ההתרכזות במשחקים בלי Motion Controls, והדגש על אופציות אונליין נוספות רק דואג שיהיה פיצוץ, פיצוץ יהיה…במסיבה.

 

Mario Party Superstars

ציון סופי - 9

9

מעולה

חידוש מושקע מלא בכיף לשחקנים ותיקים וחדשים

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה