סיכום האירוע של Nintendo Direct ב-E3

האירוע של Nintendo היה מבין האלו שאני ציפיתי להם, בתור מעריץ של המותג ושחקן נלהב ב-Switch. אז מה היה להם להציג לנו?

לפני שאתחיל לדבר על ההקרנה עצמה, אני חייב להגיד משהו לגבי ההתארגנות שלהם. האירוע היה מיועד להיות בסניף שלהם בעזריאלי ת"א, והם הזמינו ופרסמו חזק בפייסבוק את האירוע. אז אנשים באו, רק בשביל לגלות שיש להם מכסה מקסימלית של 50 אנשים בחנות והם לא יכולים להיכנס, כולל אני. כאשר העובדים נשאלו למה זה לא פורסם, התשובה שלהם הייתה שזה כן פורסם ערב לפני האירוע כאשר הם הבינו למה הם נכנסים. אני שמח שהם ניסו לפעול לשיפור המצב, אבל האם הם לא יכלו לחשוב מראש שיותר מ-50 אנשים יגיעו להקרנה של E3 אצלם? עמדת צפייה נוספת הוקמה בקפה קפה הסמוך, אבל הם לא דאגו לכך שאנשים יוכלו לשבת בבית הקפה מבלי להזמין משהו. זה סך הכל אירוע של 40 דקות, אני משוכנע ש-Nintendo היתה מצליחה לסדר משהו. המצב ביאס אותי, אבל כבר הייתי שם ולכן החלטתי שאשאר ואצפה באירוע.

אני מגלה שאין לי מקום בתוך החנות ואאלץ לצפות מבחוץ
אני מגלה שאין לי מקום בתוך החנות ואאלץ לצפות מבחוץ

אוקיי, האירוע עצמו. שנייה לפני שאפרט, בסך הכל אני חייב להגיד שיצאתי מרוצה, ומופתע ממש לטובה מכמה מההכרזות שלהם. נראה שה-Switch שלי בהחלט יראה הרבה שימוש עד סוף השנה ולאורך השנה הבאה.

נתחיל עם הגדולים והמוכרים:

Mario

מריו קיבל באופן טבעי לא מעט תשומת לב ולא מעט הכרזות. נתחיל ממריו פארטי חדש – Mario Party Superstars. גרסה חדשה זאת הולכת לרכז לנו את כל המיני משחקונים הכי אהובים משלושת משחקי המריו פארטי שיצאו ל-Nintendo 64. ההכרזה תפסה לא מעט תשומת לב ואהבה, ונראה שזה אכן משהו שאנשים מתרגשים לקראתו ויצפו אליו. המשחק מגיע ב-29 באוקטובר.

לאחר מכן קיבלנו עוד הצצה קטנה לקראת הההמשך של משחק האסטרטגיה של מריו, Mario + Rabbids Sparks of Hope. ראינו אותו כבר באירוע הקודם של Nintendo, אז בעצם זה רק היה פה עוד מעט משחקיות. תאריך יציאה עדיין אין עבורו, אבל הוא מתוכנן ל-2022.

קיבלנו גם תזכורת צבעונית שהמשחק Mario Golf: Super Rush (אחד מהסדרות שמוכיחות שמריו עובד בכל דבר בעולם) מגיע אלינו ממש בקרוב. המשחקיות נראה טובה, ואלמנטים מעניינים נוספו כמו אפשרויות רדיפה אחרי הכדור יחד עם כוחות וניסיון להפיל את המתחרים. נראה איך זה יעבוד כאשר המשחק יגיע אלינו ב-25 ביוני.

באופן מאוד מפתיע (או אולי לא כל כך) קיבלנו גם הכרזה שהיריב של מריו מחזיר את סדרת המשחקים האהובה שלו לסיבוב נוסף. באוזר? לבאוזר אין משחקים. אני מדבר כמובן על ווריו! משחק חדש בסדרה המטורפת שלו מגיע אלינו. למי שלא מכיר, המשחקים האלו היו מורכבים ממלא מיקרו-משחקונים של כמה שניות כל אחד מהם, בלי הנחיות. עליכם להבין ולבצע מה אתם צריכים לעשות תוך 5 שניות בערך. נשמע מלחיץ, אבל המשחקים האלו תמיד היו באנרגיות גבוהות וברוח טובה. 2 שינויים גדולים שאנו מקבלים במשחק החדש הם האפשריות לשחק עם ווריו עצמו מעבר לדמויות אחרות, ואפשרות ל-2 שחקנים בו זמנית. היכונו לטירוף כאשר WarioWare: Get It Together! מגיע אלינו ב-10 בספטמבר.

Zelda

זלדה באה אלינו עם כמה הכרזות גם, ואחת מפתיעה. קודם כל קיבלנו מידע ראשון על הרחבה עבור משחק הספין אוף Hyrule Warriors: Age of Calamity (שרועי סיקר פה באתר). ההרחבה מביאה לנו דמות שחיקה נוספת בדמות שומר עתיק (Battle-Tested Guardian), נשקים חדשים ללינק ולזלדה, ותחפושות חדשות. בנוסף גם דרגת קושי גבוהה יותר ואויבים מאתגרים יותר. ההרחבה הראשונה נקראת Pulse of the Ancients ומגיעה אלינו ב-18 ליוני.

קיבלנו גם דוגמא נחמדה לגבי איך הנפות החרב של לינק יעבדו עם הג'ויקון במהלך סרטון עבור גרסת ה-Switch של The Legend Of Zelda Skyward Sword. המשחק מגיע אלינו בקרוב, וזאת הזדמנות ממש טובה לכל אלו שלא תפסו אותו על ה-Wii. אני ממליץ בחום, ואני עצמי אקנה אותו כשהוא ישוחרר. The Legend Of Zelda Skyward Sword מגיע אל ה-Switch ב-16 ביולי.

והנה ההפתעה שדיברנו עליה. Nintendo הכריזו על קונסולת Game & Watch חדשה עבור Zelda. בקונסולה נוכל לשחק את 2 המשחקים הראשונים בסדרת The Legend Of Zelda, ואת המשחק ששוחרר עבור ה-GameBoy המקורי, Link's Awakening. הקונסולה תהיה זמינה החל מ-12 בנובמבר.

אז סיימנו עם מריו וזלדה, מה עוד הוכרז במסגרת האירוע? לא מעט, וכמה הכרזות די גדולות, אז בואו נתחיל.

אחד הדברים שאנשים תמיד מצפים ומנחשים לגביהם הם איזה דמות חדשה הולכת להגיע ל-Super Smash Bros Ultimate. שיערנו שנקבל תשובה לזאת במסגרת ההקרנה, ואכן קיבלנו. הפעם זה לא פחות או יותר מקאזויה מסדרת Tekken. הלוחם הוותיק הציג את עצמו על ידי שהוא התחיל לזרוק דמויות מוכרות מתוך משחק המכות ישירות אל הר געש, פעולה שלשחקני Tekken תיראה יותר ממוכרת. הטרייילר הראה לנו חלק מהמהלכים שלו, והסתיים בטון חמוד ומצחיק שגרם גם לי לצחקק ממקומי.

Dragonball Z: Kakarot (שאני סיקרתי) גם נוחת על ה-Switch בקרוב, ומביא לנו את ההרפתקאה שאנחנו גדלנו עליה עם משחקיות עולם פתוח וקרבות בזמן אמת. גרסת ה-Switch מגיעה גם עם הרחבה חדשה שנותנת לנו את שינוי הצורה של האלים שאנו ראינו לראשונה בסרט Battle of the Gods. הוא מגיע אל ה-Switch ב-24 בספטמבר.

צמד משחקי הספורט Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 הנפלאים גם נוחתים על ה-Switch, עם אותה משחקיות מהודקת וכיפית, זירות שכיף לחקור, ומוזיקה מרהיבה ומקפיצה ב-25 ביוני.

היכונו לרקוד כשמשחק הריקודים המצליח Just Dance 2022 מקפיץ אותנו לתנועה. עם 40 שירים נוספים, המוזיקה לא מפסיקה כשהוא מגיע אלינו ב-4 בנובמבר.

מה עם במקום הלימודים קולג' הרגילים שתלמידים חווים בארה"ב, או לימודי האוניברסיטות ומכללות פה בארץ, מישהו היה לוקח המון פטריות ואז מתחיל לתכנן את המבנה? Two Point Campus שואל אותנו בדיוק את השאלה הזאת ורוצה שאנו נענה עליה בצורה המקורית והמופרעת ביותר האפשרית. משחק הניהול המטורף מגיע אלינו ב-2022, אך ללא תאריך יציאה נכון לעכשיו.

תשלבו את אינדיאנה ג'ונס, Borderland ופרעה יחדיו ומה תקבלו? Strange Brigade הוא משחק שיציב אתכם בתור מחפשי אוצרות שמתמודדים עם מלכודות ומומיות שונות ומשונות, לבד או עם חברים, בניסיון להגיע אל האוצרות החבויים ברחבי המקדשים. הוא זמין כבר היום ב-eShop לכל המעוניינים.

האם שמעתם בחייכם על סדרת Fatal Frame? אם אתם יחסית צעירים רב הסיכויים שלא. סדרת משחקי האימה לא ממש הצליחה לפרוץ במערב עד היום, למרות שהיא קיימת עוד מימי ה-PlayStation 2, אבל אולי המשחק האחרון שהם הכריזו ישנה זאת. Fatal Frame: Maiden of Black Water שוחרר במקור ל-Wii-U ועכשיו משחק האימה מגיע אל ה-Switch. חקרו את הר היקאמי, אשר מוקף במקרים של היעלמויות מסתוריות ושמועות על רוחות. ההגנה היחידה שלכם נגד הרוחות היא מצלמה מיוחדת אשר יכולה להדוף אותם אחורה. היכונו לשקשק ולהתמודד עם הפחדים שלכם כאשר Fatal Frame: Maiden of Black Water מגיע השנה.

אני פריק של משחקי אסטרטגיה שונים, עוד מימי ה-GBA עם Final Fantasy Tactics ו-Super Robot Wars. עכשיו אחת מהסדרות שבנו את הג'אנר הזה על הקונסולה הניידת המקורית מגיעה אלינו עם חתיכת מתיחת פנים ונראית נפלא. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp מכיל את 2 המשחקים הראשונים בסדרה ומחזיר אלינו את המשחקיות הקשה ומהנה שגדלנו עליה. שלטו על צבאות של מטוסים, חיילים, סירות, טנקים ועוד ופעלו להשמיד את הצבא היריב תוך כדי סיפור רקע משעשע והרבה מאוד אינטרקציה בין המפקדים השונים. אני מחכה לו ממש כאשר הוא מגיע אל ה-Switch ב-3 בדצמבר.

ומסדרת משחקי אסטרטגיה אנחנו עוברים לסדרה אחרת לגמרי. קחו תיכון רגיל על כלל התלמידים המגוונים שלו, תוסיפו לו מנהל רצחני בדמות דוב חמוד, משחקי מוות, והרבה מאוד מתח פסיכולוגי, ותקבלו את Danganronpa. משחקי הויזיאול נובל האלו ראו אותנו נלחמים על חיינו ומנסים לנווט את קירות התיכון, תוך כדי משפטים של חיים ומוות, ניסיון לאתר מי רצח את מי, ולנסות לסיים את השנה הזאת עם נשימה באפנו. אני אוהב מאוד את המשחקים האלו, ולקראת 10 שנים לסדרה Nintendo מעניקה לנו אוסף של כל ה-3 משחקים הראשונים בגרסאות המחודשות שלהם ל-Switch. היכונו לייאוש כאשר Danganronpa Decadence מגיע מאוחר יותר השנה.

אני ממש ממש התרגשתי לראות מידע חדש על Shin Megami Tensei V. אני מעריץ ענק של הסדרה כבר שנים ועכשיו סוף כל סוף יוצא משחק עבורה גם ל-Switch. במשחק החדש אנחנו נעבור למימד מקביל של טוקיו פוסט אפוקליפסית מלאה בשדים ומלאכים (די הסטנדרט לסדרה עד היום), ונתמזג עם יישות מסתורית שתעזור לנו להילחם בשדים אשר רוצים להשמיד אותנו. אסיפת שדים לצוות שלנו, איתור ופגיעה בנקודות חולשה באוייבים, מיזוג שדים יחדיו, כל מה שאנחנו מכירים ואוהבים מהסדרה מופיע גם פה, ובאיכות גבוהה. אני אמתין לראות איזה מנגנון חדש שאני משוכנע שיהיה יופיע גם כשאר Shin Megami Tensei V מגיע ב-12 בנובמבר.

אני לא מגדיר את עצמי כפאנבוי של שום דבר בחיי. גם לא של משחקי ווידיאו או סדרה מסויימת. יחד עם זאת, אני לא יכולתי למחוא כפיים בעוצמה מטורפת כאשר Nintendo חשפו את Metroid 5. הם לא סיפרו לנו כלום על המשחק עצמו, אבל רובוט מאיים רודף אחרי סאמוס לאורך השלבים, ויש לנו משחקיות 2D נוספת. העובדה שהם קראו למשחק Metroid 5 שמה אותו כרונולוגית בתור המשך ל-Metroid Fusion המצליח והאהוב ל-GBA. המשחקיות שהם הציגו נראית טוב, והחליפה של סאמוס השתנתה. הצהוב המוכר נעלם ובמקומו יש לנו חליפה לבנה ירוקה. החליפה החדשה נראית טוב לפני דעתי, וכמו תמיד אני תוהה מה יהיה ההסבר לכך שסאמוס איבדה את כל היכולות שלה וצריכה לאסוף אותם מחדש. נגלה זאת כאשר Metroid Dread יגיע אל ה-Switch ב-8 באוקטובר.

יש לנו גם תיקון קטן בעקבות ההכרזה של Nintendo. כל משחקי Life Is Strange (כולל החדש) יגיעו אל ה-Switch.

ולבסוף, החלק הראשון של ההרחבה של DOOM Eternal בשם The Ancient Gods נחתה על ה-Switch וזמינה כבר היום.

אז זאת הייתה תערוכת Nintendo Direct של E3. הרבה מאוד הכרזות מעניינות ומידע על לא מעט כותרים שנוחתים על ה-Switch, ואני מתרגש.
אה כן, רגע לפני, עוד פרט מידע קטן, קטנטן שהוכרז:

Breath Of The Wild 2 קיבל טריילר משחקיות

כנראה אחד המשחקים הכי מצופים (אם לא המצופה ביותר) עבור ה-Switch מראה לנו סוף סוף מה הוא יכיל. בטריילר אנחנו ראינו את לינק במראה מעט שונה עם שיער ארוך יותר ובגדים שונים. הכלי הייחודי של לינק, הטאבלט של שיקה (Sheikah Slate) נראה שאסף כמה יכולות חדשות בדרך, כמו היכולת להפוך את הזמן ולהחזיר ציוד פגום למצבו השלם, לינק מראה לנו יכולת משונה שבה הוא הופך למים כדי לעבור דרך תקרות, וכל המשחק עם נושא של אוויר ותעופה. איים מעופפים מפוזרים ברחבי העולם, ואפילו הטירה של היירול מעופפת. נאלץ להמתין למידע חדש עד שחרור המשחק ב-2022.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה