באולפני Marvel מחפשים שחקן לסרט על שאנג-צ’י

באולפני Marvel לא עוצרים לרגע- אחרי סרטי ה-Eternals ו”האלמנה השחורה” המתוכננים לקחת חלק בעתיד של היקום הסינמטי, האולפנים מחפשים שחקן אסיאתי שיגלם את דמותו של שאנג-צ’י בסרט חדש.

סרט על שאנג-צ’י היה מתוכנן כבר לפני תחילתו של היקום הסינמטי של Marvel, עוד בשנת 2005, אך בוטל יחד עם פרויקטים נוספים, כמו סרט סולו על הוקאיי שתוכנן באותן שנים תמימות בהן היקום הקולנועי היה רק חלום רחוק של מעריצי קומיקס מושבעים.

הכותב דיוויד קלאהם (Dave Callaham), שכתב בין היתר את סרטי “הבלתי נשכחים” וכעת עובד על הסרט “וונדר וומן 1984“, עתיד לכתוב את הסרט.
קלאהם הוא ממוצא אמריקאי אסיאתי, ונראה שבאולפני Marvel מנסים להביא את הגיוון האתני מדפי הקומיקס אל המסך הגדול, ומחפשים גם שחקן אסיאתי לגלם את דמותו של שאנג-צ’י (Shang-Chi).

האולפנים מחפשים גם במאי ממוצא אסיאתי או אמריקאי עם שורשים אסיאתיים, בנסיון לשחזר את ההצלחה של “הפנתר השחור”, שהפקתו הונהגה על ידי במאי שחור, ורוב השחקנים בו היו ממוצא אפרו-אמריקאי, והפעם לעשות זאת שוב,עם צוות אסיאתי לסרט בהנהגת דמות אסיאתית.

בקומיקס, שאנג-צ’י הוא מומחה אומנויות לחימה, שחושל ואומן על ידי אביו Fu Manchu להיות “נשק אנושי חי וקטלני”, אך נכשל במשימתו הראשונה כאשר אינו מוכן לרצוח קשיש הישן במיטתו, וכך מבין את אופיו וכוונותיו האמיתיות של אביו, ולבסוף מתפכח, ובוגד בו.

בקומיקס המקורי- כמו בהמון חוברות קומיקס מאותה התקופה, הדמויות האסיאתיות היו סטריאוטיפיות ומלאות בסטיגמות, או שונו לחלוטין לדמויות לבנות עם מקורות של מוצאים אחרים, למשל “העתיק” (The Ancient One), שבקומיקס תואר כדמות אסיאתית סטריאוטיפית עם גבות וזקן מוגזמים, בסרט “דוקטור סטריינג'” האולפנים הלכו בכיוון ההפוך וליהקו לתפקיד אישה לבנה (טילדה סווינטון).

למרות שבסוף הופעתה זכתה לשבחים והתקבלה בחיבה על ידי קהל המעריצים, התגובות על ליהוקה הראשוני היו מלאות כעס על העובדה שמלהקים אישה לבנה לתפקיד דמות אסיאתית מובהקת, ובכך לא תיקנו את ה”עוול” שנעשה לדמות המקורית בקומיקס, ובמקום לתקן שינו אותה לחלוטין.

בעבר היו כבר שמועות על סדרה בכיכוב דמותו של שאנג-צ’י, אך התבררו לבסוף כשמועות שדיברו על הבאתו של “איירון פיסט” ליקום הסדרות של Netflix/ Marvel. כעת הוא מקבל את ההזדמנות שלו.

נדאג לעדכן אתכם בכל התפתחות בנוגע לסרט ברגע שיצאו פרטים נוספים.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה