פיצוץ מהעבר – סיקור למשחק Mega Man 11

אחרי האכזבה של Mighty No. 9, חברת Capcom מראה איך לעשות את זה כמו שצריך עם Mega Man 11

אפשר להגיד ש-Capcom סוג של גאלה את עצמה בחצי השני של הדור הנוכחי- אחרי אכזבות כמו Street Fighter V ו-Dead Rising 4, החברה הביאה לנו משחקים מדהימים בכותרים הקיימים שלה כמו Monster Hunter World, Resident Evil 7 וכעת Mega Man 11.

הסיפור

Mega Man 11 מתחיל עם סצנה בה אנחנו רואים את ד"ר וויילי וד"ר לייט צעירים ומתווכחים על המצאת ה-Double Gear של ויילי שלפיהם יכולה להפוך כל אחד לגיבור. אחרי שוויילי מתעורר מחלום רע שהוא סצנת הפתיחה של המשחק, הוא מחליט להשתמש בהמצאה שלו ליצור רובוט מאסטרים חדשים שישתלטו על העולם. מגה מן כמובן יוצא לפעולה עם העתק של ההמצאה של וויילי שנמצאת אצל ד"ר לייט והמשחק מתחיל.

בואו נהיה כנים, העלילה במשחקי Mega Man לעולם לא הייתה משהו ואפשר לראות את זה גם פה. למרות שהעימות בין וויילי ולייט בהתחלה ובסוף המשחק הוא מגניב, בעיקר כי אנחנו לא רואים אותם בכלל באינטרקציה לאורך כל סדרת המשחקים, אבל העלילה רק טיפה נוגעת במה שבאמת עושה גיבור בלי להכנס יותר מדי לפרטים ולעומק הסיפור.

הבוסים והשלבים

הבוסים והשלבים של משחקי Mega Man הם בעיניי רבים הכוכבים של סדרת המשחקים האהובה של Capcom.

Mega Man 11 כולל מגוון רחב ושונה של בוסים שמצליח לשמור על רוח המשחקים הישנים. כל הבוסים עם התקפות מיוחדות משלהם והם במהלך כל קרב משנים כמה פעמים את טקטיקת הקרב כך שתמיד תצטרכו להיות מוכנים. כמובן שכל בוס קל יותר לנצח תודות לאחד הנשקים שהשגתם מהבוסים האחרים וזה תמיד כיף לנחש את הסדר המומלץ שבו כדאי להלחם בבוסים (וזה לא קשה מדי).

השלבים של הבוסים גם מאוד מגניבים, אפילו שהם יכולים לפעמים לא להרגיש הכי מיוחדים. שלב האש הוא אחד השלבים הקשים ויכריח אתכם לברוח מטורנדו אש מטורף, שלב הקרח הוא שלב צפוי בו אתם לרוב מחליקים לכל עבר והשלב המיוחד ביותר, של Bounce Man, שם אתכם באיזורים מלאים בכדורים קופצים ואתם צריכים לתמרן את הדרך שלכם אל הסוף.

אני ממש אהבתי את השלבים, הם באופן מובהק מצליחים לתפוס את האווירה והקושי שסדרת המשחקים המקורית, והבוסים של המשחק היו מגניבים מאוד ובלתי נשכחים. אני חושב שהאהוב עליי היה Bounce Man.

המשחקיות

המשחקיות של Mega Man 11 היא דומה לכל משחקי סדרת Mega Man הראשית- אתם יורים וקופצים, עם האפשרות להחליק (מהלך שהוכר לנו ב-Mega Man 3) ולטעון את הירייה שלכם (שהוכר לנו ב-Mega Man 4). לאורך השלב את מקבלים אביזרי ריפוי, אנרגיה וברגים, שאיתם אתם קונים פריטים בחנות להקל לכם על האתגר הקשה של המשחק.

כמובן שבמשחק הזה יש את היכולות שאתם מקבלים מה-Robot Masters וכמעט כולם מאוד שימושיים ורלוונטים לשלבים של המשחק, כמו סופת השלג של Tundra Man שמקפיאה את טורנדו האש בשלב של Torch Man והבלוקים של Block Man שמחסלים בצורה קלה יותר את האויב בשלב של Bounce Man. (כמעט) כל נשק שימושי בשלב מסוים ומול בוס מסוים והם כל כך שונים שבאמת מצאתי את עצמי מחליף ביניהם כל הזמן, כמו שזה אמור להיות, לא כמו ב-Mega Man 2 שהמסור הוא הנשק היחיד שבאמת רלוונטי למשחק.

המרכיב היחיד שחדש ב-Mega Man 11 הוא כמו שציינתי בסיפור ה-Double Gear, באמצעותו אתם יכולים להאט את הזמן או להגביר את ההתקפות שלכם, המד שאחראי על ה-Double Gear מתחמם ואתם צריכים לבקר אותו ולוודא שהוא לא מתחמם יתרה. זה מרכיב נהדר למשחקיות שמוסיף לא מעט אסטרטגיה למשחק ונותן לכם לנסות סגנונות משחק שונים במהלך כל סבב משחק. למרות שהרעיון של ירייה מוגברת הוא לא חדש כל כך לסדרה, הוא חדש באופן שהוא מגביר את הנשקים שתקבלו מה-Robot Masters. בנוסף, אני ממש אהבתי את היכולת להאט את הזמן, זה מאפשר לכם לנשום רגע ולנתח את המצב.

המשחקיות של Mega Man 11 באופן ברור ממשיכה את סדרת המשחקים האהובה ולוקחת את המשחקיות למקום חדש תודות ל-Double Gear וזה מה שמשחק המשך אמור לעשות.

גרפיקה

כמו שהגרפיקה של המשחקים הראשונים שיקפה את דור ה-NES ושל ה-Mega Man 7 שיקפה את הדור של ה-Super Nintendo, הגרפיקה של Mega Man 11 משקפת את דור המשחקים הנוכחי.

לא תראו פה גרפיקה ממש מהפכנית, אבל המשחק נראה כמו משחק פלטפורמה איכותי, עם עיצובים נהדרים, גרפיקה חדה ואנימציה חלקה שזורמת טוב עם האקשן.

העיצוב בעיקר פורח כשמדובר בשלבי המשחק והם מעוצבים בצורה ממש נהדרת ומתאימה לבוסים שמחכים בסוף שלהם.

סאונד ומוזיקה

הסאונד והמוזיקה הם אולי הדברים הפחות ממצויינים של המשחק.

זה לא שיש משהו רע בסאונד המשחק, כל אפקטי האקשן והדיבוב הם בסדר גמור אבל הם די שכיחים ולרוב ירגישו כמו אפקטי צליל גנרים שאפשר להשיג ברשת בזול.

המוזיקה גם קצת מאכזבת, למרות שהיו לא מעט מוזיקות שזכרתי אותן (בעיקר כי עשיתי את השלב פעם אחר פעם), הרבה מהן נשמעו טיפה גנריות וזולות. מה שכן, סגנון המוזיקה מתאים למשחק עצמו וזה עדיין אדיר לשמוע את שיר הפתיחה של מגה מן אחרי כל כך הרבה שנים.

סיכום

Mega Man 11 הוא המשך מצוין לסדרת המשחקים של המפציץ הכחול. בין אם זה השלבים, הבוסים, המשחקיות או הגרפיקה, המשחק צועק מגה מן וזה מה שהופך אותו לפיצוץ של כיף עם מעט נוסטלגיה.

Mega Man 11

הסיפור - 7
הבוסים והשלבים - 10
משחקיות - 10
הגרפיקה - 8
הסאונד והמוזיקה - 8

8.6

טוב מאוד

Mega Man 11 הוא המשכיות מצוינת של סדרת המשחקים האהובה של המפציץ הכחול, Capcom עשתה את זה שוב.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה