Might & Magic Heroes 7 – סיקור הבטא

אז בזמן שבו כל המעריצים של המשחק ממתינים בקוצר רוח שהקסם כבר יגיע, אנחנו באתר שמנו את ידינו על גרסת הבטא של המשחק(שגם אתם יכולים לשחק בה במידה ותזמינו את המשחק מראש) ואנחנו כאן לספר לכם על המסקנות. היכן יש מקום לשיפור ומה כבר מספיק טוב?

אז לאחר עיקובים קלים בתאריך יציאת הבטא(התאריך המקורי הינו 25 במאי 2015), היא כבר כאן. המשחק המלא יגיע לחנויות הנבחרות בחודש ספטמבר הקרוב, אז אם יבוא לכם לפנק את המשפחה או החברים במתנה לחג, זו אפשרות מצויינת.
המשחק בלעדי למחשב ולא ידוע על רעיון כלשהו להפיק גרסת קונסולות שלו.
לפני שנתחיל בסיקור, ארצה להודות ל"הד ארצי" שסיפקה לנו את הבטא של המשחק המצויין הזה.

משחקיות

החלק החשוב ביותר של משחק לדעת רבים וטובים – הוא ברובו טוב מאוד במשחק, אבל ללא ספק יש מקום לשיפור, בכל זאת, זה אפילו לא דמו.
הקמפיינים אינם זמינים כך שלא ניתן להסביר לגביהם אבל מה שכן זמין זה מצב הסינגל פלייר ומצב המולטיפלייר שבשניהם כרגע אין יותר מדי אפשרויות ובעיקרון ניתן לשחק במשחק של עד 4 שחקנים. המשחק בנוי בסך הכל הכללי טוב, אין באגים שגורמים למשחק לקרוס ו/או לפגמים משמעותיים באיכות המשחק אבל יש לציין שני דברים שהם חלק בלתי נפרד גם מהמשחקיות וגם מהאיכות של המשחק ובגרסה הזו, הם לא כל כך טובים ורחוקים מלהיראות משכנעים, אנימציה וזמני טעינה.
הנפשת הדמויות פשוט לא טובה, זה מתחיל בסיור עם הגיבור במפת המשחק, כאשר כבר שם ניתן לראות את האנימציה הפגומה וזה ממשיך באופן חד וחלק אל תוך מערכת הקרב, גם כאן, בעיקר במה שקשור להליכה, כמו לדוגמה חיל הרגלים הבסיסי ויש עוד המון מקום לשיפור במקום הזה.

אז חוץ מהאנימציה, קיים עניין זמני הטעינה, ובהשוואה למשחקים הקודמים, אין פרופורציה, הזמן שמתבזבז סביב ההמתנה לסיום תור של שחקן אחד הוא אדיר יחסית לקודמיו במשחקים הקודמים בסדרה(אך לצערי דווקא לא יחסית לזמני טעינה בהרבה משחקים שיצאו לאחרונה), והוא הופך את המשחק למטיש ומעייף.
אני מוכרח להודות שפעמים אחדות זמני הטעינה הכריעו אותי והביאו אותי להפסיק לשחק במשחק ולנצל את הזמן שלי בצורה אחרת. חבל.

מעבר לכך, עבודה טובה מאוד סביב המשחקיות שבסופו של דבר הייתה לא כל כך רעה אבל הייתי רוצה לראות שינוי משמעותי בנושא.

ציון – 6

גרפיקה

אף על פי שגרפיקה היא הדבר הכי פחות חשוב במשחק אסטרטגיה שבו קודם כל יש לשים דגש על חישובים מורכבים הקשורים לפוליטיקת המשחק ולמערכת הקרב, יש לתת את הדעת על כך, וכאן, ההצלחה רבה יותר מאשר במשחקיות. אין באגים בגרפיקה בניגוד להמון משחקים שיצאו השנה ואיכותה הולמת את המשחק במיוחד ובד בבד אינה דורשת מחשב חזק במיוחד להפעלת המשחק בגרפיקה טובה. כאן ניתן לתת מילה טובה אבל כמובן שהגרפיקה רחוקה מלהיות מדהימה, ולכן, הציון שאני מוצא לנכון להעניק לה בהתאם.

ציון – 7

שמע/אודיו

כמו ברוב המשחקים שיצאו בשנה האחרונה, עבודה טובה מאוד סביבה המוזיקה, סאונד איכותי וטוב שללא ספק מעלה את איכות המשחק ומשדרג יחד איתו גם את המשחקיות משום שהסאונד מכניס הרבה אווירת לחימה למשחק, אמנם לא כמו הסאונד המפורסם של Star Wars אבל גם לא כל כך רחוק מהרבה קטעי שמע אחרים ממשחקים שיצאו לאחרונה, לכן הסאונד הוא נקודה שאני מוצא לנכון לציין לטובה ביחס לשאר הפרמטרים שלא התעלו לרמות גבוהות מדי ויש הרבה מקום לשיפור.

ציון – 10

דבר נוסף שאינו מהווה פרמטר רשמי לבדיקה אבל אני בהחלט רואה לנכון לציין אותו כאן הוא התאמת המשחק למתחילים, וכשאני אומר התאמת המשחק למתחילים, אני לא מתכוון בבניית משחק קל ומשעמם בלי טיפת אתגר. אני מתכוון למדריך בסיסי כלשהו שקשור לסינגל פלייר של המשחק, שבמקרה זה, פשוןט לא קיים. לשחקן מתחיל, שזו הפעם הראשונה שלו עם Might & Magic, זו חוויה בעייתית שדורשת זמן רב של הבנה, או אדם נוסף שיושב לצידך ומכיר את הסדרה כמו את כף ידו(זה היה הפתרון במקרה שלי). כשאין אפשרות למתחילים להבין את המשחק בגרסה רשמית שמופצת לקהל הרחב ועליהם לבזבז זמן יקר בהבנת הדברים הבסיסיים ביותר, הדבר גורם להרחקת אנשים מן המשחק מתוך סוג של תסכול ממלחמת ההטשה אל מול המשחק. דבר זה, עד שהוא לא יטופל, לפחות בעיניי, גורע מערכו של המשחק ולכן אני אנמיך במעט את ציונו של המשחק מתוך אובייקטיביות.

ציון כללי – 7

Might & Magic Heroes 7 בגרסת הבטא שלו משחק טוב אבל יש עוד המון מקום לשיפור לקראת יציאת המשחק המלא בספטמבר הקרוב.
נקודות חזקות:
-מערכת קרב חכמה.
-המפות בנויות היטב ומסקרנות את השחקן לצאת מתחום הנוחות הראשוני לו הוא זוכה.
-כבר בבטא קיימת אפשרות לנסות את המשחק במצב מרובה משתמשים וגם במצב יחיד.

נקודות חלשות:
-אין מדריך לכאלו שאינם מכירים את הסדרה.
-אנימציות הליכה לא טובות.
-זמני טעינה מייגעים וארוכים מדי.

אודות Lidor

השאר\י תגובה