מונופול Fortnite – סיקור משחק קופסה (מעודכן)

יש המון גרסאות חדשות למשחק הקלאסי מונופול. בלי להתכוון גיליתי שגרסת ה-Fortnite של המשחק היא לא ניסיון לעשות כסף קל אלא משחק מהנה ומהיר.

בשנים האחרונות יצאו עשרות גרסאות שונות למשחק מונופול. יש דברים ברורים כמו מלחמת הכוכבים ומשחקי הכס אבל יש גם לא מעט מפתיעים כמו גרסת "חברים" או Mario Kart. לא מעט מהגרסאות האלו הן פשוט משחק מונופול רגיל עם תמונות אחרות על הלוח אבל ללא שינוי מהותי. אבל יש גם הרבה גרסאות שגם רוצות לשפר את המשחק הבסיסי ולהפוך למשחק טוב, או לפחות טוב יותר מהמקור. בדיוק למשבצת הזו נכנס, להפתעתי, מונופול Fortnite. אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שמדובר בגרסה שהופקה במינימום מאמץ כדי להרוויח כמה שיותר כסף עבור Hasbro שמוציאה את המשחק לאור. אבל טעיתי, האנשים מאחורי המשחק השקיעו מחשבה מאחרי החוקים החדשים וקיבלתי טוויסט מהיר ומהנה למשחק הישן והפגום.

דוגמה מעולה ללא לשפוט על פי האריזה

בניגוד למשחקי קופסה אחרים שאני מסקר באתר, מונופול Fortnite לא מיובא רשמית לארץ. מן הסתם אפשר להשיג אותו בחנויות משחקי קופסה או מחשב (ואולי קומיקס) בהזמנה מיוחדת – גם אם החנות שלכם לא מייבאת את המשחק יש לה ספקים עם גישה אל המשחק, כנראה. אבל זה כמובן אומר שאין הוראות בעברית ובמשחק הזה יש צורך ברמה נמוכה של אנגלית כדי להבין איזה קלף קיבלת. ההוראות עצמן לא כתובות באנגלית מסובכת אבל עדיין אח שלי, שיש לו אנגלית טובה, לא הבין אותן לבד. ככל הנראה צריך להיות רגילים לקרוא הוראות באנגלית כדי להסתדר. אז מה מיוחד בגרסה הזו של המשחק המוכר? במקום כסף יש לנו HP: כל שחקן מתחיל עם 15 ולא יכול לעלות מעל המספר הזה בשום מקרה. שחקן שיורד ל-0 HP יוצא מהמשחק וכל הרכוש (או Loot) נופל על הלוח עבור השחקנים האחרים. במקום לקנות נכסים בכסף, השחקן הראשון שנוחת על משבצת מקבל אותה אליו וכל שחקן אחר שנוחת עליה 'ישלם' ב-HP על פי מה שכתוב על הקלף. אם שחקן השיג שתי משבצות מאותו אזור (או עיר במשחק הרגיל) הוא גם יתרפא מעט כל פעם שהוא ינחת על המשבצות. אין בתים או מלונות, כי למה שיהיו? השחקנים זורקים שתי קוביות, אחת רגילה ואחת של יכולות מיוחדות. קובייה זו מכילה את הפעולות הבאות: ריפוי של 2 HP, ירי על דמות כלשהי שנמצאת באותו צד של הלוח, בניית קיר שגורם לכל השחקנים לעצור במשבצת בו הוא מונח ורימון שעושה נזק אחד לכל שאר השחקנים והורס את כל הקירות על הלוח. בנוסף, משבצות מסוימות על הלוח נותנות לשחקן קלף ציוד שבין השאר יכול לשפר את היכולות שלו או לרפא אותו. כל נחיתה או מעבר במשבצת התחל גוררת אחריה שליפה מערמת ה'סופה'. כל קלף סופה מונח על משבצת בלוח והופכת אותה למסוכנת יותר.

הקלפים הצהובים הם ה'חומות' שהשחקנים בונים במהלך המשחק

כמו במשחק המחשב, ככל שהזמן עובר הלוח הופך להיות יותר ויותר מסוכן והדמויות סופגות יותר ויותר נזק עד שרק אחד נשאר. בניגוד ל'מסביב לעולם' שסיקרתי לפני כחודש, מונופול Fortnite מנסה לשפר את משחק המונופול על ידי הפיכתו למשחק מהיר וקצר יותר (בניגוד למשחק מורכב יותר ופחות פשוט). כל חלק במשחק שהשתנה מהגרסה הקלאסית כדי להתאים לנושא החדש הפך להיות יותר טוב. יש כמה חלקים במשחק שנשארו כמו שהם היו ונראה לי שזה רק כדי שנזכור שמדובר בגרסה מסויימת של מונופול. עדיין יש בית כלא משום מה ועדיין יש חנייה חופשית שנראית אותו הדבר כמו במשחק הישן. מי שעיצב את המשחק לא היה צריך לעבוד יותר מדי קשה כי הם השתמשו בתמונות ועיצובים מהמשחק עצמו. הלוח צבעוני ונראה טוב והשחקנים בוחרים באחד מתוך עשרות ה'סקינים' עבור הדמות שתייצג אותם על הלוח. זה גם בונוס חמוד לשחקנים וגם מתאים למשחק עצמו. מונופול Fortnite הוא משחק הרבה יותר טוב ממה שהוא אמור להיות. הוא חלק מרשימה מאוד מצומצמת של משחקי מונופול טובים, ביחד עם מונופול Mario Kart ובלי המשחק המקורי.

– החלק הבא נכתב לפני שקודקוד החלו לייבאלאת המשחק רשמית בארץ. הבעיה העיקרית שלי עם המשחק היתה שקהל היעד (ילדים בגיל ביה"ס יסודי ומעלה) לא יכולים להשיג את המשחק בלי להזמין מחו"ל ובלי לדעת אנגלית. הבעיות האלו, כמובן, כבר לא רלוונטיות אם קונים את המשחק בארץ. –

המשחק מצריך ידע באנגלית מהשחקנים, אפילו אם מכירים את החוקים, כי יש קלפים עם כיתוב עליהם. הוא לא זמין בארץ אבל יש סיכוי לא רע שאפשר לבקש מחנות משחקי הקופסה/מחשב/קומיקס יכולה להשיג אותו בלי קשיים מרובים. מדובר במשחק שמבוסס כמעט לחלוטין על מזל, אסטרטגיה לא כל כך משפיע על התנהלות המשחק כמו זריקת הקוביות. אבל מדובר במשחק מזל כיפי ומהיר שאני מופתע ושמח להמליץ עליו בשמחה.

מונופול Fortnite

משחקיות - 8
ערכי הפקה - 8.5
נאמנות למקור - 8.5
חיי מדף - 8

8.3

מומלץ בחום

משחק מזל מהיר וכיפי שמשתמש במותג שהוא מבוסס עליו כראוי.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה