איטי ובינוני – סיקור המשחק Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2 לא מצליח להחזיר את מירוצי אופנועי השטח לקדמת הבמה

כמעט מרגע הופעתם של הרכבים הממונעים אי שם במהלך המאה ה-19, אנשים התחילו להתחרות איתם במירוצים. בעוד שמירוצי מכוניות דוגמת נאסקאר או פורמולה 1 הם בדרך כלל הכי פופולריים ומצליחים, גם למירוצי האופנועים יש עדת מעריצים נאמנה. מירוצי האופנועים הפופולריים ביותר הם מירוצי ה-MotoGP, מירוצי כביש במסלולים מעגליים סגורים. Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2, הוא המשך למשחק בעל שם דומה שהושק בחודש פברואר בשנה שעברה, המתמקד במירוצי מסוג מוטוקרוס, מרוצי שטח במסלולים מלאכותיים וזכה לביקורות פושרות במיוחד. העובדה ששמו של המשחק הוא כנראה אחד מהארוכים ביותר שנתקלתי בהם בשנים האחרונות מעידה על כך שהוא מיועד בעיקר למעריצים השרופים של סבב ה-Monster Energy Supercross.

משחק המשך טוב אמור להתבסס על קודמו באופן שמשפר את נקודות החוזק שלו ומתקן את נקודות התורפה שלו, כשהמטרה כמובן היא ליצור משחק טוב יותר. בעוד שהמפתחים בחברת Milestone הצליחו לטפל בנקודות התורפה של המשחק הקודם, הם לא הצליחו לחדש מספיק כדי לגרום ל-Monster Energy Supercross – The Official Video Game 2 לבלוט באיכותו. התוצאה היא משחק בינוני להחריד. למרבה הצער למפתחים לא היו מספיק תמריצים להשתפר, כי למשחק אין כמעט תחרות בז'אנר מירוצי המוטוקרוס.

בדומה למשחק הקודם גם Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2 מתמקד בסימולציה של מירוצי מוטוקרוס מקצועיים. בלב המשחק עומד מצב הקריירה בו אתם יוצרים רוכב ויוצאים להתחרות בסבב ה- Monster Energy Supercross באיצדטיונים ומסלולים ברחבי ארה"ב. מצב הקריירה מכיל שלושה סוגים של סבבים – 250 East, סבב עם אופנועי 250cc בחוף המזרחי, 250 West, סבב עם אופנועי 250cc בחוף המערבי, ו-450 Tour, סבב עם אופנועי 450cc שמכיל את כל המסלולים משני הסבבים האחרים. כדי להתחרות בסבב 450 Tour תצטרכו לנצח קודם בשני הסבבים האחרים.

במשחק הקודם מצב הקריירה היה די פשוט, הוא הורכב בעיקר ממירוצים, מערכת לעיצוב הרוכב ומערכת יריבות בסיסית. Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2 לא שונה בהרבה, הוא עדיין מרגיש בסיסי מאוד וחסר השראה. לזכותם של המפתחים יאמר שהם כן הוסיפו כמה דברים למצב הקריירה. לרוכב יש לוח זמנים שבועי שתצטרכו לשים לב אליו, הכולל אימונים שונים שמזכירים מאוד את המשחקונים הקצרים שמופיעים במסך הטעינה של משחקי FIFA ומצב אתגר חדש בו אתם יוכלים להזמין יריב להתחרות במירוץ. יחד עם זאת השינויים האלה לא מספיק משמעותיים או מגוונים כדי להצדיק את רכישת המשחק. רוב לוח הזמנים של השבוע מורכב בעיקר מסצינות מעבר, הופעות יח"צ, מפגשי מעריצים ומסיבות עיתונאים. כל הסצינות האלה זהות לכל אורך המשחק, הדבר היחידי שמשתנה הוא הציוד והאופנוע של הרוכב.

גם הפעם לשחקנים יש אפשרות ליצור טורנירים משלהם, לשחק במירוצים חד פעמיים או להתחרות נגד השעון. שחקנים יוכלו לבקר גם במתחם האימונים שמכיל כמה מסלולים, את כולם חוץ מאחד תצטרכו לפתוח תוך כדי התקדמות במשחק. אם אף אחד מהדברים האלה לא מעניין אתכם, תוכלו להתנסות במצב משחק מרובה משתתפים מקוון. הצלחתי למצוא משחק ללא קושי רב מדי, אבל התרשמתי שקהילת השחקנים קטנה מאוד. המשחק המקוון עבד טוב, ללא בעיות והציע מגוון די רחב של מירוצים.

אם אכפת לכם מהתאמה אישית ועיצוב הדמות שלכם תשמחו לדעת כי ככל שתתקדמו יותר במצבי המשחק השונים והבינוניים תצברו עוד ועד נקודות ניסיון, בהן תוכלו להשתמש כדי לשדרג את הרוכב שלכם ולעלות דרגה. התמריץ העיקרי לעלות דרגות הוא הציוד החדש שמתלווה אליהן. בחנות המשחק תוכלו למצוא עוד אופנועים, חליפות, קסדות, מגפיים, משקפי מגן ומגני צוואר. למרבה הצער ציוד עולה הרבה כסף במשחק, אז אל תחשבו שאתם מסוגלים לקנות הרבה דברים. אם אתם רוצים אופנוע חדש תצטרכו לשחק הרבה מאוד, כי הם יקרים במיוחד. כתוצאה מכך רק שחקנים מכורים במיוחד יוכלו להפיק את המיטב מהאפשרות הזאת, לא רק בגלל המחיר, אלא גם כי לוקח המון זמן לצבור את נקודות הניסיון הדרושות לעליית דרגה. לי אישית לא אכפת מעיצוב הדמות, אני לא כזה. לכן, לא בזבזתי יותר מדי זמן בחנות המשחק או ניסיתי לפתוח ציוד מסוים. אולי הייתי עושה את זה אם המשחק היה מרגש יותר, אבל לצערי הוא בינוני.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2

Monster Energy Supercross – The Official Video Game 2 מכיל את היסודות הדרושים ליצירתו של משחק מירוצים טוב, אבל כמו קודמו הוא מרגיש מיושן. אני לא אוהב להיות שלילי כלפי מפתחות משחקים קטנות יותר, אבל היה לי יותר כיף עם משחקי מירוצים שטח כמו Motocross Madness ומשחק ההמשך שלו שהושקו למחשב האישי לפני שני עשורים. המירוצים עצמם הם בסדר, אבל אין בהם שום דבר מיוחד. ניכר כי המפתחים ניסו ליצור משחק נגיש, כזה שמתאים את עצמו לרמת המיומנות של כל שחקן, אבל המשחקיות בליבו של המשחק עדיין סובלת מאותן הבעיות שרדפו את המשחק הקודם. השליטה במשחק קצת יותר טובה, אבל עדיין מתסכלת ובלתי צפוייה, מה שמוביל לקריסות אקראיות ואפילו לקשיים בפניות. רמות הקושי במשחק מאוד לא מדורגות מספיק, הן עוברות בחדות מקלות משעממת לרמת קושי לא סלחנית בעליל.

היכולת ליצור ולשתף מסלולי מירוצים שהופיעה במשחק הקודם חוזרת גם כאן. באורח פלא המפתחים הצליחו לפתח כלי יצירת מסלולים עם ממשק משתמש פחות ידידותי מזה שהופיע במשחק הקודם. למרות זאת הצלחתי למצוא כמה מסלולים לא רעים שאנשים אחרים יצרו.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2

הגרפיקה של המשחק מכוערת ומיושנת במיוחד. היא עושה את המינימום הנדרש כדי שהמשחק יהיה שחיק ולא עושה חסד עם הספורט. האנימציות במשחק איטיות ומסורבלות וגורמות למירוצים להיראות הרבה יותר איטיים ממה שהם אמורים להיות.

המוסיקה כבדה וקולנית, לא הז'אנר שהכי מתאים למשחק ספורט. אף אחד מהשירים לא היה מוכר לי, אבל היו כמה שאהבתי. השמע במשחק גם טעון שיפור וקולות המנועים והגלגלים בהחלט היו יכולים להיות טובים יותר.

הלוואי וחברת Milestone תוכל בעתיד להחזיר את ז'אנר מירוצי השטח לימי הזוהר שלו. היסודות בהחלט נמצאים כאן, אבל המפתחים צריכים לעבוד יותר על המשחקים שלהם וללטש אותם לפני ההשקה.

סיקור המשחק Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2

משחקיות - 4.5
גרפיקה - 4.5
סאונד ופסקול - 6

5

בינוני

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2 הוא משחק בעל פוטנציאל שנפגע מהיעדר ליטוש ומשחקיות בינונית.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה