אכזבה מהסרטים – סיקור המשחק The Lego Movie 2 Videogame

משחק הווידאו האחרון של לגו סוף סוף מביא שינויים לנוסחה המוכרת, אך הם לא שינויים לטובה

משהו רקוב בממלכת דנמרק, המקום בו מייצרים לגו. במשך קרוב לעשור משחקי לגו היו סדרת המשחקים האיכותית היחידה שהייתה ידידותית באמת לכל המשפחה. חלק מהמשחקים בסדרה היו טובים יותר וחלקם טובים פחות, בדרך כתלות ישירה בזיכיון עליו הם היו מבוססים, אבל אם רציתם לשחק משהו עם הילדים או עם חברים שלא אוהבים משחקים, משחקי לגו היו בדרך ככל האפשרות היחידה. בשנים האחרונות משהו קרה לסדרת משחקי לגו, הרמה כבר לא הייתה אחידה, לצד משחקים טובים כמו Lego DC Super-Villains, קיבלנו משחקים בינוניים להחריד כמו The Lego Ninjago Movie Videogame. גם המשחקים הטובים שקיבלנו חזרו על עצמם ולא הוסיפו יותר מדי חידושים לסדרה. השקתו של The Lego Movie 2 Videogame בסמיכות לסרט עליו הוא מבוסס הייתה ההזדמנות הטובה ביותר מזה הרבה זמן לשנות קצת את הנוסחה הבסיסית של משחקי הלגו. בעוד שהמשחק שונה מאוד מיתר משחקי הסדרה, לא מדובר בשינוי חיובי. The Lego Movie 2 Videogame הוא לא משחק מקורי במיוחד, הוא בסך הכל משלב רעיונות ממשחקים קודמים בסדרה והוא עושה את זה בצורה נוראית. המשחק לוקח את המשחקיות הבסיסית של הסדרה, משלב אותה עם הרעיון של עולמות שונים מ-Lego Dimensions ועם משחקיות מותאמת אישית מ-Lego Worlds. המשחק הזה אולי נשמע יפה בתיאוריה, אבל בפועל הוא המשחק הגרוע ביותר בסדרת לגו.

המשחקיות הבסיסית ב-The Lego Movie 2 Videogame מנסה להעתיק את זו של משחק הלגו הטיפוסי, אך היא משעממת להחריד. כל אחת מסביבות המשחק השונות, כולל כמה שחוזרות מהסרט הראשון, מורכבת מאזור פתוח אותו אתם וחבר יכולים לחקור ושלבים לינאריים בהם אתם מבצעים משימות. בנוסף לכך יש במשחק גם אזור פתוח מיוחד אותו תוכלו לעצב כאוות נפשכם. תוכלו לסרוק חפצים מסוימים בסביבות המשחק השונות כדי להשיג משאבים ושרטוטים חדשים באמצעותם תוכלו לבנות בניינים באזור זה, שעובד כמו גרסה מופשטת של Lego Worlds משחק לגו בסגנון של Minecraft שהושק במקור בשנת 2017 (אם אתם רוצים לדעת מה אני חשבתי על המשחק תוכלו לקרוא את הסיקור שפורסם באתר זה בקישור כאן).

The Lego Movie 2 Videogame

המשחק מכיל המון דמויות שונות, אך לא מאוד מגוונות. לדמויות אין יכולות מיוחדות, כל היכולות שלהן מתבססות על חפצים שונים שתאספו במהלך המשחק. ההתקדמות במשחק לא דורשת מכם טיפת מחשבה או מאמץ. לאחר שסיימתם שלב או השגתם חפץ תוכלו לחזור לשלב קודם כדי להשיג לבנים או חפצים מיוחדים, אך המשחק מספק מעט מאוד תמריצים לעשות זאת.

להגיד שהמשחק לא כיף זאת לשון המעטה, הוא פשוט גרוע. איסוף חפצים מתבצע דרך קופסאות שלל, אותן תיבות זדוניות שנותנות לכם דמויות, רכבים, מבנים וחפצים אקראיים. למרבה המזל אין במשחק מיקרו-תשלומים, אך בכל פעם שתרצו לפתוח קופסה כזאת תצטרכו לחזור לחנות בתוך המשחק ולבזבז את זמנכם, מה שהופך לעינוי של ממש אחרי שאתם מבינים שרוב הקופסות מכילות בעיקר את אותם הדברים. לדעתי התירוץ של המפתחים להוספת הקופסאות האלה היה הרצון לגרום לילדים, קהל היעד המרכזי של המשחק, להתרגש בכל פעם שהם מקבלים משהו חדש, אך בהתחשב בעובדה שהמשחק מספק מעט מאוד ריגושים או קטעי פעולה, זה לא משיג את מטרתו. אפשרות שנייה וצינית הרבה יותר היא שהמפתחים תכננו להכניס למשחק מיקרו-תשלומים והתחרטו ברגע האחרון או כדי להאריך את אורך המשחק באופן מלאכותי.

The Lego Movie 2 Videogame

למשחק יש הרבה מאוד בעיות אך החמורה שבהן היא שהוא מאוד איטי. ההרגשה שלי היא שמישהו החליט לקחת את כל מה שהיה כיף ומעניין במשחקים הקודמים של לגו, לחתוך אותם ולהגיש לנו את השאריות בשביל הצחוקים. גם את כלי הרכב, הדבר הגרוע ביותר במשחקי לגו, המפתחים הצליחו להפוך לגרועים יותר. הם איטיים בטירוף והשליטה בהם לא נוחה בעליל. אחת הבעיות הגדולות במשחקי לגו היא התקציב הדל שלהם וזמני הפיתוח הקצרים שלהם. המשחקים האלה תמיד מלאים בבאגים ולמפתחים חסרי העונים שלהם פשוט אין זמן לתקן אותם לפני ההשקה. חלק מאותם הבאגים חוזרים ממשחק למשחק, אך פה הם מופיעים בצורת הגרועה ביותר. מסך המשחק נקרע לחלקים לעיתים תכופות, כתוצאה מתמונות שמוצגות במקביל, המשחק מקרטע ונתקע לא מעט פעמים, חפצים נעלמים וחוזרים, המצלמה עושה מה שהיא רוצה והמשחק לא תמיד מגיב ללחיצה על המקשים. זאת פשוט בושה וחרפה שהמשחק הזה ראה את אור היום במצבו הנוכחי, במיוחד לאור העובדה שקהל היעד המרכזי שלו הוא ילדים וההורים שלא חשופים לעיתונות המשחקים ולא יקראו על המשחק מראש. לגו הוא משחק שתמיד עסק בפיתוח יצירתיות ודמיון, שני דברים שלא הופיעו ולו לרגע דל במשחק הזה.

The Lego Movie 2 Videogame

משחקיות - 1
סיפור - 3
גרפיקה ואנימציה - 5
דיבוב ופסקול - 5
טכני - 1

3

רע

The Lego Movie 2 Videogame הוא משחק זול ורע שמציג רף תחתון חדש עבור משחקי לגו ועומד בסתירה מוחלטת לרוחם של הצעצועים.

User Rating: 4.55 ( 1 votes)

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

תגובה אחת

 1. לגו סרט 2 משחק מופלא והרפתקאני הוא שונה מכל דבר שראיתי בחיים החוויה מוצלחת הסיפור עובר נהדר במשחק
  הערות חיוביות
  1 . כמות הדמיות במשחק גבוה מאוד כך שאין מצב שיש חוסר של דמויות כך שיש מגוון רב יותר של דמויות
  עצה לשיפור : תוסיפו לפחות עוד קצת dlc למה כי מגוון ה dlc מצומצם מאוד ואני מציע מבחינת נשקים וכלי נשק להוסיף לפחות עוד 20ֶ כלי נשק של dlc
  2 . מגוון המקומות במשחק מאוד מצומצם לעומת לגו סטאר וורס הסקיאקר סאגה כך שהסיפור נע בצורה טובה אבל לא משאיר ברירה אלה לבקש שיוסיפו עוד מקומות שהן מחוץ לסיפור או מקום תת קרקעי
  עצה לשיפור : אני ממליץ להוסיף עוד מקומות אחרי הסיפור הראשי
  באגים
  1 . נתקלתי בבאג לפני יומים ואני עברתי מקום ואז בדיוק המשחק קפץ ונפתח חלון error
  2 . נתקלתי בבאג לפני ארבע שעות בדיוק וזה לא אותו באג כי המשחק איפס לי חצי מהדמיות שהשגתי
  3 . נתקלתי בבאג הכי רציני מכולם שהיתי נפלתי באמצע פורטל וזה מחק לי את כל הכסף מהסיפור שגמרתי

השאר\י תגובה