Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3

מפלצת של אנרגיה – ביקורת המשחק Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3 לא מצליח להחזיר את התשוקה למרוצי השטח האגדיים של מוטוקרוס לקדמת הבמה

אולפן המשחקים האיטלקי Milestone אשר אחראי על סדרת המרוצים Monster Energy Supercross הוא בעל ניסיון עשיר ומומחיות בהבאת מירוצים מכל הסוגים לזירת משחקי הווידאו. האולפן השיק את הגרסה האחרונה בסדרה, Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3, בחודש ינואר השנה. כחודש לאחר השקתו המשחק מקבל משוב חיובי יחסית מצד המעריצים הגדולים של סבב המוטוקרוס אך שלילי מצדם של שחקנים חדשים ושחקני מירוצים ותיקים.

אליפות AMR סופרקרוס היא סדרת מירוצי מכוניות אמריקאיים שהוקמה בשנת 1974 על ידי איגוד המנועים האמריקני (AMA). סופרקרוס הוא סוג של מירוץ אופנועים המתרחש מחוץ לכביש בשביל עפר המורכב מקפיצות תלולות ומכשולים.
עובדה ששמו של המשחק הוא כנראה אחד מהארוכים ביותר שנתקלתי בהם בשנים האחרונות מעידה על כך שהוא מיועד בעיקר למעריצים השרופים של סבב ה-Monster Energy Supercross, אז אם אתם חובבי הז'אנר או שסתם בא לכם לרכוב על כלי אימתני בשטח בוצי עם מהמורות והמון זיקוקים ואפקטים מרשימים, התחילו לשחק.

Monster Energy Supercross 3 - 1

יוצרי המשחק ביצעו כמה תיקונים רציניים במבנה של מנוע המשחק בהשוואה לגרסה הקודמת שלו. מלבד הוספת נזק פיזי מוחשי לאופנוע ונזק לנתיבי המסלול ולאזור הצדדי שלו שנראים לעין יותר מאשר הגרסה הקודמת תוכלו להבחין בחומרת השפעה על הכלי אשר אתם נוהגים עליו בעקבות מכות או מהמורות בדרך. הסימולציה הפיסקלית של המנוע בהחלט מעולה והאינטראקציה בין השליטה בכלי הרכב לתנועה שלו עצמו עשויה טוב, דבר המאפיין את כל משחקי המרוצים שמביאה לנו חברת Milestone.

לא תוכלו לנצח כבר בפעם הראשונה שתתחרו במירוץ, תצטרכו ללמוד איך לשלוט בכלי הרכב. השליטה בו תהיה קשה לשחקן המתחיל ואף למעריצי הסדרה אבל ניתנת ללמידה במהירות. בתור התחלה אתם תראו את עצמכם נופלים לקרקע בכל תנועה לא נכונה או נחיתה לא נכונה מקפיצה, קחו את הזמן ולימדו מתי ליישר את ההגה ומתי לנסות לקפוץ גבוה יותר. צאו מהכביש הראשי והרסו את האופנוע השבור שלכם. במקום להילחץ ולהפסיק לשחק תנסו את המסלולים האחרים שאולי יהיו עבורכם קלים יותר, רק כך תוכלו לנצח ולהשיג יותר דברים במשחק. כשתבינו את הרעיון מאחורי המשחקיות בהחלט יפה ומרגשת ויכול להיות שתקדישו שעות למשחק על מנת לשפר את הכישורים שלכם.

Monster Energy Supercross 3 - 1

בדומה לשאר המשחקים של האולפן כמו Ride או MotoGP גם Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3 פותח באמצעות מנוע המשחק Unreal Engine 3. יוצרי המשחק ככל הנראה השקיעו את מרבית זמנם בשיפור המשחקיות שלו והאינטראקציה של השחקן עם האופנוע ולא בגרפיקה, אם נסתכל אל מול המשחק הקודם בסדרה, לא חל שיפור כלשהו בעניין זה.

הדרכים במסלול רגילות ונראה כאילו לקחו את המסלולים הישר מהכותר הראשון בסדרה. הן מלואות במהמורות, מדרונות ובליטות כיאה למשחק מירוצי שטח מהסוג הזה, אך הן לא מביאות חידוש כלשהו. גם בעניין סביב המסלול, טריבונת הקהל, המצלמות ושאר האזורים שלא קשורים ישירות לתחרות עצמה בהחלט חסר עיצוב ייחודי כלשהו. הקהל באצטדיון כן פעיל אבל הוא מגיב לכל דבר שתעשו ולא רק לתרגילים. הצורה שבה תנאי מזג האוויר במסלול לא השתנתה ונראית די מיושנת. דבר מעצבן (אך כנראה מתבקש) במשחקי מירוצים הוא טשטוש הסביבה הרחוקה מהשחקן במסלול.

מגוון האצטדיונים הרחב ניכר לעין ויוצרי המשחק בהחלט הצליחו להביא גם כמות נכבדת של בגדים, נעליים, כובעים וצבעים לאופנועים ביחד עם כל המותגים שמאפיינים את סבב המירוצים הזה. תוכלו להתאים אישית חלקים שונים בעיצוב של הרוכב שלכם וכמובן של האופנוע שלכם. המשחק מכיל גם מצב צילום מיוחד שמאפשר לכם לצלם סצנות יפות מהמשחק וגם נותן לכם להחליף את חליפה או אופנוע שונה מהרגיל שלכם באמצעות עורך מיוחד. בנוסף תוכלו לבצע התאמה אישית של המסלולים השונים במשחק. השינויים מתבטאים בשינויים קוסמטיים ולא במבנה המסלול אותו לא ניתן לשינוי.

בתפריט המשחק ניתן לבחור בין כמה מצבי משחק, מצב הקריירה המוכר משאר משחקי האופנועים בפרט והמרוצים בכלל, מצב אתגרים לשחקן יחיד, מצב נגד השעון ומצב אליפות. כמו כן קיים מצב מרובה משתתפים שבהחלט נחמד כל עוד יש שחקנים, בזמן הביקורת שלי מספר השחקנים המחוברים היה נמוך מאוד מה שהקשה עלי לשחק במצב זה. התפריטים נוחים וקשה לפספס מצב משחק כלשהו. השמירה במשחק היא אוטומטית ובהחלט לא תצטרכו לשמור ידנית (אם כי גם זאת אפשרות).

היכולת ליצור ולשתף מסלולי מירוצים שהופיעה במשחק הקודם חוזרת גם כאן. באורח פלא המפתחים הצליחו לפתח כלי יצירת מסלולים עם ממשק משתמש פחות ידידותי מזה שהופיע במשחק הקודם. למרות זאת הצלחתי למצוא כמה מסלולים לא רעים שאנשים אחרים יצרו.

למרבה הצער המוסיקה במשחק כבדה מאוד וממש ילדותית, לא הז’אנר שהכי מתאים למשחק ספורט. השמע במשחק גם טעון שיפור וקולות המנועים והגלגלים בהחלט היו יכולים להיות טובים יותר.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 3 הוא משחק מרוצי אופנועים צנוע. האווירה במסלולים טובה ותחושת המהירות נהדרת. יחד עם זאת, נדרש לציין את העובדה שהכותר הזה הוא לא ממש שיפור בהשוואה לקודמיו. מעריצי ז'אנר המוטוקרוס בהחלט יהנו ממנו ויוכלו "לשרוף" עליו שעות, אך הוא לא ממש מסביר פנים לשחקנים חדשים.

אם אתם רוצים לדעת מה אנחנו חשבנו על המשחק הקודם בסדרה תוכלו לקרוא את הביקורת של עורך הגיימינג באתרנו דניאל לניאדו בקישור כאן.

Monster Energy Supercross - The Official Videogame 3

גרפיקה - 4.5
משחקיות - 7
פסקול - 4.5

5.3

בינוני

למשחק היה פוטנציאל גדול עוד מהכותר הראשון, כנראה שגם בשנה הבאה התוצאות יהיו אותו הדבר. המשחקיות טובה אבל כל השאר מתחת לכל ביקורת

User Rating: 3.2 ( 1 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה