רק עוד מפלצת אחת – סיקור למשחק Monster Hunter World

אחרי המתנה של יותר מעשור, כותר Monster Hunter חזר לקונסולות של Sony ו-Microsoft ולמחשב האישי עם Monster Hunter World, ואני יוצא לצוד

אחד הכותרים שתמיד רציתי לחוות בעצמי זו סדרת משחקי הציד של חברת Capcom, הידועה בתור Monster Hunter. אבל בגלל שהמשחקים יצאו בעיקר לקונסולות של חברת Nintendo בעשור האחרון או במזרח בלבד, לא מצאתי את ההזדמנות לנסות את אחת מסדרות המשחקים האהובות ביותר בעולם. כעת, תודות ל-Monster Hunter World על ה-PlayStation 4 וה-Xbox One X, זכיתי להרגיש מה זה להיות צייד בעולם הקסום שחברת Capcom יצרה.

העולם

המשחק מתחיל איתכם מגיעים לעולם חדש בתור ציידים של המחלקה החמישית. הספינה שלכם נהרסת על ידי דרקון עתיק שלאורך כל המשחק אתם מנסים ללמוד עוד עליו ואיך ללכוד אותו עבור החטיבה.

העולם של Monster Hunter World הוא מגוון ויפיפה. העולם מחולק למספר איזורים כל אחד עם סגנון משלו, כמו ג’ונגל פורח ומדבר הררי, וכולל כמות מסיבית של חיות ומפלצות שלרוב מאוד מתאימות לאיזורים אלו.

מה שנהדר ב-Monster Hunter World, שלא היה זמין במשחקים קודמים של הכותר, זה שאזורים אלו לא מחולקים יותר לתת איזורים שיש ביניהם מעברים לא רציפים, אלא הם אזורים שלמים בהם אתם יכולים להסתובב בחופשיות, וכשאני אומר להסתובב אני מתכוון לרוץ, לקפוץ, לטפס ולזחול לכל נקודה על המפה ברמות מפלס שונות. האיזורים של Monster Hunter World פשוט מרגישים אמיתיים יותר וכמו חלק מעולם גדול יותר.

בסיס האם

לכל האיזורים של המשחק, אותם אתם מגלים ככל שתתקדמו בסיפור, אתם מנווטים מבסיס האם שלכם-  כפר ענק מעץ מלא בציידים אחרים מהמשחק שלכם וציידים אחרים ברשת, שכולל גם מספר תושבים מוזרים כמו טבחים חתוליים וחזיר חצוף שתוקף אתכם אם תלטפו אותו.

בסיס האם הוא מקום שתבלו בו לא מעט זמן, כי הוא המקום שבו תוכלו לאכול מטעמים שיחזקו את היכולות שלכם לציד הקרוב, להביא ממצאים שאספתם מהשטח כדי להגדיל את הידע של הצייד שלכם על חיה מסוימת, לשפר את כלי הנשק שלכם והשריון ולקנות ציוד לפעם הבאה שתצאו לשטח.

בסיס האם הוא פשוט מסיבי ומלא בדברים לעשות. בנוסף, הוא גם איזור כיפי לבלות בו ולפגוש שחקנים שיצטרפו אליכם לציד.

הציד

הציד של Monster Hunter World הוא ממכר בדיוק כמו ששמעתי משחקנים שחוו את הכותר על הקונסולות של Nintendo- אתם בוחרים נשק מתוך כ-14 סוגי נשקים שונים, כמו רומח, חץ וקשת, תותח, חרבות ועוד…. אתם לא חייבים להתקבע לנשק אחד, במהלך המשחק תוכלו תמיד להחליף לנשקים אחרים וזה נהדר בשביל הגיוון, אבל קחו בחשבון שזה הרבה פעמים יאט את קצב חיזוק הנשקים שלכם אם תתחילו לחלק את המקורות שלכם בין מספר נשקים.

חוץ מהתקפה קלה וחזקה, כל נשק כולל התקפה מיוחדת שתלויה בשיפורים שצירפתם לו וזה יכול להיות מוקשים שתטמנו באדמה, ירייה טעונה או התקפה מיוחדת שמאפשרת לכם לעלות על המפלצות ולחסל אותן יותר בקלות. כך שתמיד יש רצון להתנסות עוד ועוד עם שאר הנשקים של המשחק.

כמובן שיש לכם ציוד נוסף חוץ מהנשקים שלכם- אתם מצוידים בשיקויי ריפוי, בשר להגברת האנרגיה, מלכודות, נוגדנים וכל מיני דברים נוספים שתוכלו להרכיב מהטבע. בנוסף, תוכלו להרכיב כדורים ותמיסות עם השפעות מיוחדות על כלי הנשק שלכם. את דברים אלו אתם משיגים מהסביבה שלכם ובשונה ממשחקים קודמים בסדרה, האיסוף של דברים אלו הרבה יותר מהיר והם קלים יותר למצוא.

כדי לעזור לכם במהלך הציד מצטרף אליכם חתול חמוד עם ציוד משלו שמבצע התקפות במהלך הקרב, הוא יכול לעזור לכם להסתגל לציד בשלבים הראשונים של המשחק, וזה באמת משהו שייקח טיפה זמן. הציד יכול להיות מאוד פשוט אבל אם תרצו לדעת את כל האפשרויות שיש לכם במהלך הציד, ללמוד את כל הציוד והדברים שאפשר לעשות לוקח לא מעט זמן והמשחק לא מלמד אתכם את הכל בצורה הטובה ביותר.

אבל בסופו של יום, מה שהכי חשוב במשחק זה החיסול של המפלצת, והוא ממכר. זה פשוט כיף לחסל מפלצות ענק ולצוד יצורים שונים באמצעות הנשק שלכם, רשת ציד או חכה איתה אתם דגים, וזה כל כך כיף כי המפלצות כל כך מיוחדות.

המפלצות

המפלצות של כותר Monster Hunter הן אלו שבאמת גונבות את ההצגה, הן כולן כל כך מגוונות, מעוצבות נהדר ומרגישות חיות. כשאתם נלחמים במפלצות הן עושות סדרת התקפות מסוימת אותה תצטרכו ללמוד על מנת לנצח את המפלצת האימתית ואחרי שתפצעו אותן מספיק הן יתחילו לצלוע, לברוח, לשנות טקטיקה וכל הדברים האחרים שחיה אמיתית תעשה.

המשחק כולל מפלצות קלאסיות ממשחקים קודמים כמו ה-Barroth או המפלצת שנחשבת לאייקון הסדרה ה-Rathian, אבל גם כולל מפלצות חדשות שמעוצבות פשוט נהדר כמו ה-Bazelgeuse. כמו כן, המעצבים והמתכנתים עשו עבודה מצוינת בלהתאים את המפלצות האלו לסביבה שלהן.

כל האינטרקציה של החיות עם הסביבה וחיות אחרות מרגישה כל כך אמיתית, כאילו מפלצות אלו יכלו להתקיים בעולם שלנו. משהו שחדש ב-Monster Hunter World זה האינטרקציה בין החיות, עד עכשיו הן פשוט התקיימו באותו המרחב, אבל כעת הם תוקפות אחת את השנייה וצדות בשטח חיות קטנות יותר. המפלצות של Monster Hunter  מרגישות אמיתיות מתמיד במשחק זה.

גרפיקה ועיצוב

אני זכיתי לחוות את הגרפיקה המדהימה של Monster Hunter World בשתי קונסולות שונות, ה-PlayStation 4 וה-Xbox One X, ובשתי הקונסולות הגרפיקה והעיצוב של המשחק מצוינים. הכל נראה כל כך ציבעוני וכל כך חד שלפעמים התקשתי להבדיל בין סצנות לבין שלבים שבמשחק האמיתי.

התאורה של המשחק מצוינת עם אורות הזריחה דרך העצים של הביצות, השקיעה היפה שבאיזור המדברי, השתקפות השמש על מי השלוליות וההשתקפות בכללי של האור בכל השריונות וכלי הנשק בהם אתם משתמשים.

הטקסטורה של המשחק גם מאוד טובה עם טקסטורה ריאליסטית עבור כל סוגי האדמה והעור של בעלי החיים אותם אתם מחסלים. בכללי כמה שהעולם של Monster Hunter World הוא גדול ומגוון, האופן שבו הוא משולב ותשומת הלב לפרטים בכל צמח, חיה וסביבה היא פשוט יוצאת מן הכלל.

סאונד ומוזיקה

הסאונד של המשחק הוא גם ברמה גבוהה עם צלילים נהדרים בכל מקום של המשחק, בין אם אתם בבסיס האם ויושבים לארוחה או משרדגים שריון, הסאונד של הסביבה שלכם מרגיש אמיתי ומדויק. כך גם בעולם החיצוני, עם רעש של חרקים, רוח וחיות שמשוטטות בטבע.

הקול של המפלצות עצמן מצוין במיוחד ונראה כמו פוקוס רציני של מומחה הסאונד של המשחק החדש. כצפוי, הסאונד הוא עוצמתי ורק עוד יותר מביא לחיים את המפלצות. אם יצא לכם, אני ממליץ לצוד עם אוזניות, השאגה של חלק מהמפלצות תהדהד לכם באוזניים ורק תכניס אתכם יותר לאווירת הקרב.

הדבר היחיד שהיה טיפה מאכזב זה הדיבוב באנגלית שהיה לפעמים מאוד גרוע, אבל הדיבוב היפני מצוין כמצופה.

פס הקול הוא מדהים- Capcom ממשיכה להביא לנו משחקים חדשים עם פסי קול שנשמעים קלאסיים. כל המוזיקה ב-Monster Hunter World נשמעת מצוין ממסך הפתיחה של המשחק ועד המוזיקה שמתנגנת בשעות הערב המאוחרות בבסיס האם. כצפוי, פס הקול של Monster Hunter World מצוין כמו המשחק עצמו.

סיכום

בכל הכנות, כשראיתי את ההכרזה הרשמית של Monster Hunter World במהלך E3, כל כך התרגשתי ולא יכולתי כבר לחכות לשחק במשחק הציד של חברת Capcom, אבל גם טיפה נרתעתי מהעובדה שאני עלול להתאכזב. כעת, אני יכול להגיד בלב שלם, Monster Hunter World עמד בציפיות שלי ואפילו התעלה מעליהן.

המשחק הוא אחד ממשחקי החובה של הדור הנוכחי. זה נכון שהסיפור הוא שום דבר שלא ראינו או שמענו במשחקים קודמים של הסדרה, אבל המשחק עצמו כל כך ייחודי וממכר שאתם תמצאו את עצמכם הולכים מבלים איתו במשך מאות שעות.

זה פשוט כיף לצוד מפלצות עם עשרות האפשרויות לשנות את סגנון המשחק שלכם והעולם של Monster Hunter World כל כך יפיפה ומגוון שעל תהיו מופתעים אם תרצו כל רגע לחזור אליו כדי לחסל עוד מהמפלצות הקסומות שמאכלסות אותו.

אז למה אתם מחכים? תצטיידו בנשק, תבחרו משימה מהלוח וצאו אל העולם של Monster Hunter!

Monster Hunter World

העולם - 9.5
בסיס האם - 9
הציד - 10
המפלצות - 10
הגרפיקה - 9
הסאונד - 9

9.4

מושלם

Monster Hunter World הוא משחק מדהים וממכר. חוץ מלתת לנו עולם קסום ומגוון, אנחנו מקבלים פה חווית משחק באמת ייחודית שכל גיימר חייב לנסות.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה