MSI

Computex 2019 – סיכום ההכרזות של חברת MSI

כנס Computex הינו כנס הטכנולוגיה מהגדולים בעולם. חברת MSI הכריזה בכנס על שלל לוחות אם, מחשבים ניידים ואף סדרת מחשבים ניידים השייכת לסדרת המחשבים הנישאים החדשה של Nvidia, ה-Nvidia Studio

סדרת Studio היא סדרת מחשבים ניידים מבית Nvidia, שנועדה לספק ביצועי מחשב גבוהים ליוצרי תוכן, מפתחים, מעצבים, מהנדסים. שלל חברות שונות משחררות גרסאות למחשבים החדשים וגם חברת MSI שחררה מספר מחשבים חדשים:

ה-WS65 יביא איתו מסך IPS באיכות 1440P בגודל 15.6 אינץ', בעל גבולות מסך דקים במיוחד. המחשב יכלול כרטיס מסך מסדרת Nvidia Quadro 5000, אפשרות לרכישה עם עד למעבד i9 דור תשיעי של אינטל, 32GB RAM ו-512GB זיכרון אחסון SSD.

המחשב השני בסדרה הוא ה-WS75. המחשב בחלקו דומה מאוד ל-WS65, אך מציג את המעבד i9 דור תשיעי של אינטל בחבילת הבסיס שלו וכן מסך גדול יותר בגודל 17.3 אינץ'. בנוסף, המחשב יגיע עם זוג כונני M.2 NVMe PCIe SSD וכן כונן קשיח רגיל. המחשב מצויד בלא פחות מ-64GB RAM ויגיע עם כרטיסי המסך מסדרת Nvidia Quadro 4000.

מחשב נוסף הוא ה-WE75, הדומה מעוד ל-WS75 ומגיע גם עם מעבד i9 דור תשיעי של אינטל, מסך 17.3 אינץ', כ-64GB RAM וכן כרטיס מסך מסדרת Nvidia Quadro 4000. השינוי המרכזי הוא באחסון המחשב בכך שמבקום זוג כונני M.2 NVMe נקבל כ-3 כוננים.

לבסוף, שוחרר מחשב חדש מסדרה הנקראת WP Series. המחשב החדש העונה לשם ה-WP65 יגיע  עם מעבד i7 דור תשיעי של אינטל, כרטיס מסך Nvidia Quadro P620, אפשרות לעד 64GB RAM, מסך IPS בגודל 15.6 אינץ' בעל גבולות מסך דקים במיוחד וכן 512GB של אחסון SSD.

נשיא MSI, אריק קיו אמר כי "השילוב בין מעבדי דור 9 של אינטל וכרטיסי המסך Nvidia Quadro לא רק יוסיפו ביצועים, הם גם יאפשרו למשתמשים ליצור, לפתח ולעצב רעיונות שישנו את העולם, וכל זה תוך כדי תנועה עם מחשבים ניידים. אנו מתחייבים לספק את המוצרים הטובים ביותר לכל משתמש מקצועי".

ללא קשר לסדרת Studio, חברת MSI שחררה מחשב נייד חדש העונה לשם GT76 Titan. מדובר במחשב המכיל מעבד i9 בעל 8 ליבות עם אפשרות המהרה לעד 5Ghz וכרטיס מסך RTX 2080. מערכת קירור מעוצבת בעלת 4 מאווררים, מסך 17.3 אינץ' בעל קצוות דקים במיוחד וכן קצב רענון של עד 144Hz. תמיכה ב-WiFi 6 ועוד.

מלבד למחשבים החדשים, חברת MSI הציגה סדרת לוחות אם חדשה התומכת בפלטפורמת הדור השלישי של מעבדי Ryzen. הלוחות החדשים יתמכו ב-X570 Chipset.

ה-MEG X570 Godlike הוא מוצר הדגל החדש של MSI בקטגוריית לוחות האם. מדובר בלוח אם מסוג E-ATX מרשים במיוחד עם נתונים גבוהים, שיאפשר לכם הרצה של זכרונות DDR4 במהירות גבוהה במיוחד של עד 4600MHz, אפשרויות המהרה נרחבות וכן אפשרויות חיבור רבות.

כלל מערכות הקירור המובנות של הלוח עושות שימוש ב-Frozer Technology של MSI, הכוללת שימוש במאוורר המקרר את הרכיבים באופן אקטיבי, Heatsinks גדולים במיוחד וכן מגנים מיוחדים שימנעו מכונני הM.2 שלכם להתחמם יתר על המידה.

הלוח מציג שלל תכונות מפתח נוספות כגון תמיכה ב-WiFi 6 תוך שימוש בכרטיסי רשת מובנים חזקים במיוחד הן בחיבור קווי והן בחיבור אלחוטי, תמיכה ב-SLI עד שני כרטיסים וב-Crossfire עד ארבעה כרטיסים. 3 חריצי M.2, כ-5 חיבורי USB 3.2 Gen 2 וכ-6 חיבורי USB 3.2 Gen 3.

הלוח הבא ברשימה הוא ה-MEG X570 ACE. מדובר בלוח ATX המציג אפשרויות המהרה לזיכרון DDR4 עד ל-4533MHz. גם כאן ישנה תמיכה ב-WiFi 6 אך נעשה שימוש בלוח אינטרנט פשוט יותר, גם בחיבורים החוטיים וגם בחיבורים האלחוטיים. גם בלוח הזה תקבלו 3 חריצי M.2. שינוי מרכזי שנעשה בלוח הוא תמיכה שונה במערך מרובה כרטיסי מסך, כאשר תינתן אפשרות ל-SLI של עד שני כרטיסים, ואפשרות ל-Crossfire של עד 3 כרטיסים.

שלושה לוחות אחרים הם ה-MPG X570 Pro Carbon WiFi, ה-X570 Gaming Edge WiFi וה-X570 Gaming Plus. שלושת הלוחות האלו ממלאים פחות או יותר את אותם הצרכים והתכונות. שלושת הלוחות הינם לוחות ATX בתמיכת זיכרון DDR4 עד ל-4400MHz, אפשרות למערך מרובה כרטיסים Crossfire של עד 2 כרטיסים בלבד ושני חריצי M.2 במקום שלושה. ה-Gaming Pro Carbon תומך WiFi 6, ה-Gaming Edge תומך בשבב אלחוטי חלש במעט וה-Gaming Plus לא תומך בחיבור אלחוטי מובנה כלל.

כלל הלוחות החדשים של MSI משתמשים במערכת קירור מובנת תוך שימוש בטכנולוגיית Frozer Technology עלייה הוסבר קודם.

מחירים ותאריכי זמינות של המחשבים החדשים וכן לוחות האם עדיין לא הוכרזו.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה