הגיבורים מכים שנית – ביקורת המשחק My Hero One's Justice 2

הגיע הזמן לעטות שוב את הגלימה, לחבוש את המסכה ולהראות לכל הרעים מה אני שווה, במשחק החדש לסדרת האנימה המצליחה My Hero Academia. ביחד עם מגוון רחב יותר של גיבורים ונבלים, מה עוד יכול להיות חדש ומפתיע במשחק המכות היפני, אתם שואלים? המשיכו לקרוא ותגלו!

מי מכם שעוקב אחר הביקורות שלי, יודע שבמקרה יצא לי לבקר גם את המשחק הראשון בסדרה, אז כמובן שהייתי חייבת לבדוק את My Hero One’s Justice 2, ולראות האם אכן יש מגמת שיפור מהכותר הקודם, או שמא גם הפעם אני הולכת להתעצבן על עוד משחק מכות יפני מסוג זה, אחרי הכל, רוב משחקי המכות מבוססי האנימה, לא ממש מוצלחים בעיני. אולי זה משום שהתרגלתי לשילובים מסובכים שהופכים משחקים מסוג זה ליותר מהנים, תקראו לי מיושנת. אבל בתור אחת שעוקבת אחרי האנימה, אני גם קצת התבאסתי. בכל זאת, אנימה כה פופולארית שאני מוצאת למאוד חביבה (ובימים אלה אני לא מעריצת האנימה שהייתי לפני כעשור, אז קשה לי למצוא משהו שאני מתחברת אליו), באמת שיצאתי עם טעם לא טוב מהמשחק הקודם. אולי בפעם אני כן אהיה מופתעת לטובה.

עלילה

אז למי שלא יודע, הסיפור ב-My Hero One’s Justice 2 עוקב אחר הנקודה בה אנימה הגיע לסאגת ההצלה של ארי מידיו של הנבל התורן אוברהול. אחרי שקומץ הגיבורים הטוב ביותר במדינה התכנס וגיבש תוכנית, יוצאים כעת דקו וחבריו להציל את הנערה הצעירה, ולהכישל את התוכנית הזדונית שרוקמים להם נבלי העל. אל המשימה מצטרפים גם פרצופים חדשים כמו למיליון, סאנאיטר ועוד מגוון רחב של גיבורים חדשים, היישר מהסדרה. כמו כן, הפעם גם נבלי העל זוכים לקבל חיזוק, ולהגדיל את שורת הלוחמים מהצד שלהם. כמובן שבין כל הלוחמים, ניתן למצוא גם כמה פרצופים ישנים, וחלקם אף מהמשחק הקודם. מה שמקנה לנו מספר רב של לוחמים, לצורך הנאה צרופה.

משחקיות

בכותר הזה, בדומה לקודם, ניתן לבחור בין כמה מצבי משחק שונים. כל מצב מקנה לנו אופציה אחרת בה ניתן להנות, ככה שכל שחקן ימצא את המצב המתאים לו.

  • מצב סיפור – מצב משחק זה מאפשר לנו לעבור פרק אחר פרק, לפי עלילת הסדרה. החל מהרגע בו אול מייט נלחם באול פור וואן, ועד להיתקלות הבלתי נמנעת של דקו באוברהול. הצורה בה הפרקים מסופרים נשארה צבעונית וססגונית במיוחד, ממש כמו בדפי קומיקס.
  • משימות – יש ביכולתינו לבחור משימה, ולהשלימה על מנת לזכות בתגמול (משתנה) עבור כל השלמת משימה שכזו.
  • ארקייד – מצב משחק בו אנחנו מתמודדים כנגד לוחמים הנשלטים על ידי הבינה המלאכותית של הפלטפורמה שלנו, אבל מקרב לקרב הם נעשים חזקים יותר. המטרה שלנו היא להביס את כל ששת הלוחמים הניצבים מולנו ועל הדרך להרוויח אביזרים מיוחדים. זה בתור בונוס על עמידה ביעד מיוחד שניתן לנו תוך כדי.
  • קרבות ברשת – מקנה לנו את האפשרות לחפש שחקנים נוספים במרחבי הרשת, על מנת שנוכל להילחם נגדם.
  • קרבות מקומיים – אם מתחשק לכם להילחם נגד אדם נוסף הנמצא לצידכם, ולהראות לו כמה אתם טובים עם דמות מסויימת.

אחד הדברים שמשפרים את החוויה המשחק, היא מערכת הקרב שקצת השתנתה לה. לא רק שיש לנו מגוון גדול ורחב של דמויות אותן אנו יכולים לשלוח אל הקרב. כל דמות בעלת יכולות שונות ולא פחות מגניבות אחת מהשניה. תוסיפו לזה את מנגנוני הקרב החדשים שהוכנסו, וקיבלתם משחק מכות סביר לגמרי. בין אותם דמויות חדשות, אנחנו יכולים לראות עוד תלמידים מכיתה "A-1" וכמובן את שלושת הגדולים. מהצד של הנבלים אנחנו מקבלים חיזוק מליגת הנבלים, וכמובן דמויות מהשי הסאיקאי.

דבר נוסף הגורם לקרבות להיות מהנים יותר, הוא מהלך מיוחד שלמעשה מבטל שילוב, ואף ביטול של המתקפה האכזרית והמשלושת המגיעה אליך מכיוון היריב בו אתה נלחם. המערכת החדשה גם מאפשרת לנו לייצר קומבואים ארוכים יותר, הודות למדד שלנו. אותם מהלכי סיוע יאפשרו לנו לחמוק ולשבור את אותן ההתקפות האכזריות של השחקן השני. וכמובן יש לנו את המהלכים המיוחדים, שמביאים מחזה מרהיב לעיניים, ברגע שהם מופיעים על גבי המסך.

אם כל זה לא מספק אתכם, גם מערכת ההתאמה האישית חוזרת בגדול. כשמגוון הדמויות רחב יותר, כך גם המלתחה שלהם. בין מגוון אפשרויות ההתאמה האישית עומדת בפנינו האפשרות להתאים כל דמות באופן שאנו רוצים, כולל תלבושות וכל מיני תוספות כאלו ואחרות.

סיכום

My Hero One’s Justice 2 הוא לא יצירת המאה, וגם לא אחד ממשחקי המכות שאתם חייבים להחזיק אצלכם בספרייה. למשחקי המכות היפניים מסוג זה, יש עוד קברת דרך ארוכה למדי, עד שיהיו ברמה שאגיד לכם שאתם חייבים לקנות אותם. מדובר במשחק שהוא גרסה חדשה, קצת יותר רעננה ומעט יותר משודרג מקודמו. אחרי הכל ישנם הרבה מאוד דברים שלא השתנו, וחבל. מצבי המשחק עצמם לא מלהיבים במיוחד, והמשימות והארקייד עדיין נותרו חסרי מהות מבחינתי. מצב הסיפור נשאר ציורי וקומיקסי, רק שהמינוס היחידי שלו אלו קרבות שלא היו ולא נבראו מעולם, אבל אני קצת אבליג על זה.

כן אציין לטובה את מערכת הקרב החדשה, שגורמת לחוויה להיות קצת יותר נחמדה וכיפית, בהשוואה למשחק הקודם. יש קצת יותר מהות לכפתורים עליהם אתה לוחץ, במקום שזה יהיה לחיצה קצרה על מגוון דליל של קומבואים. תוסיפו לזה מגוון ושלל רחב של דמויות מעולות מתוך הסדרה, והמשחק בהחלט מתעלה בכמה רמות על קודמו. אני אישית חושבת שהסאגה והדמויות המוצגות במשחק הם בין היותר טובים שהאנימה יכלה לספק עבורינו.

אז כל שנותר לי להגיד לכם, אם אתם מעריצים של האנימה, ובא לכם משהו נחמד וכיפי להעביר איתו את השעות הרבות בבית, אתם האנשים שצריכים לרכוש את המשחק. רק אל תשכחו לחבוש את המסיכה שלכם!

*עותק לביקורת סופק על ידי Bandai Namco Entertainment.

My Hero One’s Justice 2

עלילה - 8.5
משחקיות - 6.5
גרפיקה - 9

8

טוב

הגיבורים (והנבלים) מסדרת האנימה My Hero Academia שבים אלינו פעם נוספת, חזקים, מגניבים ורבים יותר.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה