Darksiders Genesis

המשימה הראשונה – ביקורת גרסת ה-PS4 של Darksiders Genesis

המשחק האחרון בסדרת Darksiders מחליף לנו משחקיות בעוד הוא מציג לנו את הפרש הרביעי והאחרון, מדון

סדרת Darksiders התחילה ב-2010 עם המשחק הראשון בסדרה שפותח על ידי חברת Vigil Games. החברה פיתחה גם את המשחק השני בסדרה, Darksiders 2, שהושק בשנת 2012 לפני שחברת האם, THQ, פשטה את הרגל ומכרה את הזכויות למותג ל-Nordic Games, שמפיצה את הסדרה מאז. גורל הסדרה לטה בערפל במשך זמן רב לאחר מכן, והרבה מעריצים היו בטוחים שאנחנו לא נראה עוד משחק בסדרה. אבל אז החלו השמועות לרחוש, החברה הכריזה כי הסדרה תמשיך ואחרי מספר שנים קיבלנו את Darksiders 3. המשחק קיבל ביקורות טובות בסך הכל אבל סבל ממספר בעיות בעיצוב המשחקיות אשר, לדעת השחקנים, פגעו באיכות שלו. יחד עם זאת הוא נמכר היטב, ומעריצים רבים שמחו שהסדרה חזרה לחיים. בשנת 2019 קיבלנו הפתעה קטנה בדמותו של Darksiders Genesis, המשחק הרביעי והאחרון בסדרה שמביא איתו מספר שינויים. המשחק שוחרר במקור רק למחשב האישי. ביקורת זו תתמקד בגרסת ה-PlayStation 4. כדי לקרוא את הביקורת של של גרסת המחשב האישי כנסו לקישור כאן. Genesis פותח על ידי חברת Airship Syndicate, שמייסדה, ג'ו מדוריירה, ביים את שני המשחקים הראשונים בסדרה.

עד למשחק הזה סדרת המשחקים פעלה בדרך הבאה – כל משחק התמקד באחד מארבעת פרשי האפוקליפסה, כאשר הראשון הכיר לנו את מלחמה, השני את אחיו, מוות, והשלישי את האחות הצעירה זעם. Genesis לעומת זאת נותן לנו שליטה על שני פרשים – מלחמה ומדון. המשחקים עשו עבודה טובה בלהכיר לנו היטב את הדמויות ואת העולם בו הן נמצאות, ו-Darksiders Genesis אינו שונה. מדון הוא ללא ספק המהנה ביותר מכל ארבעת הפרשים. הוא שנון, חד לשון, זורק בדיחות על ימין ועל שמאל, וכיוון שאת המשחק אנחנו משחקים עם אחיו מלחמה, הוא גם מעצבן אותו ללא הפסקה. שני האחים הם הפכים מושלמים מבחינת האופי, והשיחות ביניהם הן לא רק מהנות, אלא גם מרגישות נאמנות לדרך בה אחים מתנהגים. יש להם בעיות, אבל גם המון דאגה והתלבטות משותפת לגבי הדרך שלהם והמשימה אותם הם נשלחו לבצע. משימה זאת מתרחשת לפני המשחק הראשון בסדרה וחופשת בפנינו את הקשר בין הפרשים לבין המועצה ששולטת עליהם, בזמן שמלחמה ומדון נשלחים לאתר את לוציפר ולברר האם הוא זומם משהו כנגד המין האנושי. הסיפור מתפתח בצורה מהנה, כאשר דמויות חדשות נחשפות במקביל לאפשרויות השדרוג שנפתחו בפני, מה שהרגיש כמו שילוב טוב בין הסיפור עצמו להתקדמות האישית שלי מבחינת כוח.

Darksiders Genesis

לצערי הרב, הבעיות הטכניות הקלות אשר פגמו בחווית המשחק בגרסת המחשב האישי ממשיכות להופיע גם פה, כאשר הדמויות יכולות להיתקע בין קירות או על עמודים במידה שקפיצה לא הצליחה כמתוכנן, ובאופן כללי מנגנון הפלטפורמה יכל להיות מוצלח יותר. אני רוצה להבהיר, התנועה עצמה חלקה ונעימה ללא בעיות, אבל כשזה מגיע לקפיצה בזוויות יותר מאתגרות, השליטה יכולה לעבוד כנגד השחקן, עם מיקום קפיצות לא מדויק והרבה נפילות בדרך.

בנוגע למשחקיות בכלל ומערכת הקרב בפרט, השליטה בקונסולת ה-PlayStation 4 שונה מאוד בהשוואה למחשב האישי.  היא דורשת קצת זמן הסתגלות עבור מי שאינו רגיל למשחקים מהסוג הזה על הקונסולה (כמוני), אבל בסופו של דבר השליטה כן מרגיש חלק ומדויקת מספיק. תוכלו להחליף בכל עת בין שליטה במלחמה לבין מדון, לא רק על מנת לפתור חידות אלא גם להתמודד עם אויבים מסוגים שונים. האפשרות הזאת לוקחת בחשבון את ההעדפה של השחקן לסגנון לחימה מרחוק (מדון) או מקרוב (מלחמה).

רמת הקושי מאוזנת היטב, תתקלו באויבים ובוסים אשר ידרשו הרבה התחמקות ופיתוח טקטיקות נגדם, מה שהופך את המשחק להרבה יותר מסתם משחק פעולה סתמי.

המשחק כולל גם מאפיינים התפקידים כוללים את היכולת לשדרג את המיומנויות של הדמות על ידי נשמות האויבים. במהלך המשחק יפתחו בפניכם יכולות ושדרוגים נוספים אותם תוכלו לקנות.

Darksiders Genesis

נהניתי מאוד מהעולמות השונים בהם ביקרתי במהלך המשחק, שהיו מגוונים מאוד. לא רק שהם נראים ומרגישים שונה, חלקם גם מערבים שימוש במנגנוני משחקיות שונים שהופכים את המשחק למאתגר יותר. השלבים שמרכיבים כל עולם לא ארוכים במיוחד.

המוזיקה קצבית ומתאימה את עצמה לשלבים השונים ולהתמודדויות שונות, והדיבוב של מלחמה ומדון פשוט תענוג לאוזניים. הם לא רק נשמעים שונה אחד מהשני במבטא שלהם ובצורת הדיבור, השפה שלהם גם שונה ומותאמת לאישיות שלהם – מלחמה הוא היותר רציני מבין שני האחים ומציית לחוקים, אבל לא יהסס להרוג הכל בדרכו ואף יהנה מזה, לעומת מדון שלו צורת דיבור קלילה יותר, יחפש תמיד דרכים עקיפות לפתור את הבעיות במקום לרצוח הכל, ובכללי בעל יחסים טובים יותר עם כל שאר הדמויות שמאכלסות את עולם המשחק. נהניתי מאוד לשמוע אותם רבים ומתווכחים לאורך המשחק, וגם מהרגעים היותר אישיים שלהם שהדגימו כי הם באמת אחים ודואגים אחד לשני.

לא משנה אם אתם משחקים על גבי המחשב האישי או ה-PlayStation 4, אני ממליץ לכם בחום לשחק ב-Darksiders Genesis.

Darksiders Genesis

עלילה - 8
גרפיקה - 8
משחקיות - 9
פס-קול - 8.5
בניית עולם - 9

8.5

מעולה

Darksiders Genesis מוצלח באותו מידה על גבי ה-PlayStation 4, עם סיפור מעניין, דמויות מוצלחות, ומשחקיות אש. מומלץ מהגיהנום!

User Rating: Be the first one !

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה