ASA קבעו: דף ה-Steam של No Man’s Sky לא רימה את הלקוחות

האם פסק הדין יגרום לפרשת No Man’s Sky להישכח?

לפני כמה חודשים, בפרשה שהסעירה את עולם הגיימינג, הרשות לתקני פרסום (ASA) לא יכלה להישאר אדישה למספר הרב של התלונות על No Man’s Sky ופתחה בחקירה כדי לברר האם Hello Games אשמים בפרסום שקרי של המשחק. אחרי כמה חודשים של שקט מצד Hello Games, שכנראה במהלכם התבצעו חקירות של ה-ASA, הוחלט פסק הדין – Hello Games זכאים ו-No Man’s Sky סיפק לשחקנים את מה שמפתחיו הבטיחו שהוא יספק.

רוב ההאשמות התרכזו בכך שהטריילר הראשוני מציג חווית משחק שונה לגמרי ממה שקורה במציאות. ה-ASA הסבירו את פסק הדין תוך התייחסות ספציפית להאשמות אלו. מכיוון שהמשחק מייצר את הסביבה שלו בצורה רנדומלית לחלוטין, להגיע למצב בדיוק כמו שנראה בטריילר הוא כמעט ולא אפשרי: “אנחנו מבינים כי התמונות והטריילרים נוצרו משימוש במשחק עצמו, ומכירים בעובדה שהמפתחים בסך הכל רצו להציג את המשחק שלהם בצורה הכי טובה שאפשר”, טוענים ה-ASA.

אם ניקח בחשבון את הנקודות הנ”ל, שקלנו כי הרושם הכללי של הפרסום עלה בקנה אחד עם המשחקיות והמידע שניתן, גם מצד Hello Games וגם מצד גופים צד שלישי, וכי הפרסום לא הציג בצורה מוגזמת את חוויית המשחק של השחקן. לכן הגענו למסקנה כי המודעה לא הפרה את חוקי הפרסום.”

ל-ASA היו גם תשובות בנוגע למערכת המסחר המוגבלת של המשחק ולהבטחות על צדדים שנלחמים על שטחים: “ראינו במשחק כי יש ספינות משחק שמגיעות במהירות האור לנקודות מסוימות אחרי מסע בין מערכות שמש, ולכן הסקנו כי ההבטחה של המפתחים בכל הנוגע ל”מסחר בין גלקטי” מתקיימת במשחק. בנוגע למלחמה על שטחים, הבנו כי לשחקנים יש אינטראקציה עם שלושה צדדים שונים ששולטים בטריטוריות מסוימות, ויכולים לקחת חלק בקרבות שלהם, כשפעולה זו תביא לכך שהמוניטין שלך יעלה בצד מסוים. בהתחשב בתיאור שניתן ע”י Hello Games, אנחנו לא רואים הבדל גדול בין ההבטחות למציאות.”

מה דעתכם לגבי פסק הדין? שתפו אותנו בתגובות.

אודות צח

בן 20, גיימר ואוהב את כל סוגי המשחקים, לאחרונה גם לומד לבנות ולתכנת כאלה. מטורף על פנטזיה ומד"ב, מארוול וDC, והרשימה עוד ארוכה.

השאר\י תגובה