מסע קסום אל העבר – סיקור למשחק Omensight

מה הופך את Omensight לאחד המשחקים המעניינים ששיחקתי בשנה האחרונה? ובכן, הרבה יצירתיות והרבה קסם

אם ישנם משחקים שממשיכים להפתיע אותי כל פעם מחדש, אלו משחקי האינדי. זה נכון, שלא מעט פעמים הם ינסו לתפוס את הקסם של משחקים קודמים ויכשלו בעקבות התקציב הדל שלהם, אבל מדי פעם אנחנו זוכים לראות משחק שהיצירתיות שלו והיופי שלו פשוט מצליחים להשאיר עלינו רושם ולגרום לנו להעלים עין מהתקציב הדל. כך זה היה עם Hellblade: Senua’s Sacrifice משנה שעברה וכך עם Omensight של חברת Spearhead Games.

הסיפור

Omensight מתחיל בסוף, או יותר נכון, בסוף העולם.

העולם של Omensight מאוכלס על ידי חיות אנושיות, כל זן חיה והממלכה שלה. יום אחד, מנהיג זן הציפורים האפל יוצר ברית בין העם שלו, שבט החתולים ושבט הכלבים על מנת לכבוש את שאר הממלכות ולשלוט בעולם.

אחרי שהנביאה של העולם נרצחת באופן מסתורי והעיר החופשיה האחרונה נכבשת, מישהו מכניס לעולם באמצעות טקס אסור את הישות האפלה Voden, שהנביאה משמשת בתור שומרת הסף של עולמנו מפניו.

הדמות שלכם, שהיא סוג של שועל זוהר, מגיעה לעולם מכלום- אתם זומנתם משום כלום אחרי מותה של הנביאה והמטרה שלכם זה לעצור את Voden מלהגיע לעולם מלכתחילה על ידי מסע אל העבר כדי לגלות מי רצח את הנביאה וביצע את הטקס האסור.

למרות שאני די מאוכזב מחוסר האישיות של הדמות שלכם (היא גם היחידה שלא מדברת) העולם מלא בדמויות מעניינות ומגוונות כמו לודומיר ודראגה שזה לגמרי בסדר ומאפשר לכם לדמיין את עצמכם בתור המושיעה. הדמויות כל כך עמוקות שאין לכם בעיה להבלע לרקע בזמן שאתם לומדים עוד על העולם הזה והיצורים המורכבים שמאכלסים אותו.

למרות שהרקע של הסיפור (עולם עם חיות אנושיות ושד שרוצה להשמיד את העולם) לא הכי יצירתי, זה איך שאתם מנסים להציל את העולם במשחק והמשחקיות שמובילה לזה שבאמת יצירתית.

המשחקיות

אז כמו שציינתי קודם, אתם צריכים לחזור אחורה בזמן כדי להציל את העולם ולגלות מי רצח את הנביאה. איך אתם עושים את זה? בעזרתה של מכשפה שמאפשרת לכם לחזור אל עברם של דמויות שלנשמתם נקשרתם ולעקוב אחרי הסיפור שלהם עד האירוע הסופי.

כן הייתי רוצה שאחרי שאתם חוזרים אל העבר, העתיד מושפע מכל מעשה קטן שעשיתם, כמו במשחק ה-Super Nintendo האהוב Chrono Trigger , אבל המשחק כן מספק לכם אפשרות לבחור לאיזה עבר לחזור כדי ללמוד את האמת וזה מוסיף עוד מוטיבציה לשחק שוב.

עד הרגע שאתם חוזרים לעבר וכשאתם מצטרפים למסע של דמויות המשחק בעבר אתם צריכים לשרוד, איך אתם עושים זאת? באמצעות חיתוך כל האויבים שלכם עד שהם מתפוצצים.

Omensight הוא משחק Hack N’ Slash במלוא מובן המילה- אתם משתמשים בחרב מאור ומכות קלות וכבדות על מנת לחסל את האויבים שלכם, בו בזמן מבצעים סלטות וגלגולים על מנת להתחמק מכל התקפה. מכניקת הקרב הזו מרגישה ממש כיפית ומהירה, ועם רמה מספיק קשה היא הופכת לאתגר לא קל. פלוס, אני חייב לציין שאני חושב שהמפתחים לקחו השראה מהקרב הכייפי של Prince of Persia: Sands of Time ובהתחשב כמה טובה מכניקת הקרב במשחק, זה רעיון נהדר.

חוץ מלחתוך את האויבים שלכם, אתם יכולים להשתמש בהתקפות מיוחדות שונות כמו כדורי אש ופיצוצי אנרגיה אותם אתם רוכשים עם נקודות ניסיון. בנוסף, באמצעות נקודות ניסיון אתם יכולים לשדרג את החרב שלכם לחרבות שונות ומגניבות.

אבל אתם לא תמיד נלחמים לבד, כשאתם חוזרים אל העבר, נלחמת לצידכם הדמות שאתם עוקבים אחרי הסיפור שלה וכל דמות עם יכולת מיוחדת משלה.

למרות שהקרב הוא לא משהו שלא ראינו בעבר, האלמנט של המסע אל העבר הוא מאוד ייחודי ומספק מספר דרכים להכיר את הסיפור מזוויות שונות.

סאונד, מוזיקה ודיבוב

פה אני מרגיש שהמשחק כן מראה קצת את החוסרים הכספיים שלו, בסאונד והמוזיקה. זה לא שהאפקטים הקוליים והמוזיקה של המשחק הם לא טובים, אבל הם כן די גנרים ונשמעים כמו כאלה ששמענו ממשחקים של אולפני אינדי אחרים כמו Nine Parchments.

מה שכן, הדיבוב, באופן מפתיע, הוא ממש טוב עם מדובבים שמתאימים מאוד לכל תפקיד ונותנים הופעה מאוד טובה. מה שכן, עריכת הדיבוב לא משהו- כשכל דמות מדברת היא עוברת לטקסט הבא בלי הפסקה או מרווח נשימה, משהו שלוקח הרבה מהמשקל של מה שהיא אומרת, זו לא אשמת המדובבים, אלא של עורך הסאונד שהיה צריך בעיניי למצוא דרך לקשר בצורה טבעית יותר בין שורות הדיאלוג.

הסגנון והגרפיקה

הגרפיקה של המשחק עובדת במנוע Unreal והיא נהדרת- המשחק צבעוני ויפיפה, עם אנימציות חלקות וחדות מודלים נהדרת. אבל כמה שהגרפיקה יפה לעין, מה שבאמת תופס את תשומת ליבנו ויזואלית זה הסגנון והעיצוב של המשחק.

המשחק מעוצב בצורה יפיפיה עם אומנות עוצרת נשימה כדי להציג את ציר הזמן ועיצוב דמויות ייחודי ומעניין. למרות שאמרתי שכבר ראינו בעבר חיות אנושיות במשחקים, העיצוב של כל הדמויות והסביבה שלהן מרגיש מאוד ייחודי ומאוד מתאים לעולם הקסום של המשחק.

סיכום

Omensight הוא משחק אינדי מצוין עם עולם קסום, סגנון ייחודי ומשחקיות מוכרת עם טוויסט ייחודי, מסע אל העבר, שבאמת גורם למשחק לבלוט משאר משחקי האינדי שזמינים בשוק ולהשאיר עליכם רושם שלא תשכחו.

Omensight

הסיפור - 8.5
המשחקיות - 9
סאונד, מוזיקה ודיבוב - 6
הסגנון והגרפיקה - 8.5

8

מעולה

Omensight הוא משחק Hack n' Slash עם הרבה קסם וסגנון שמצליח להתעלות מעל רוב משחקי האינדי שבשוק.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה