עולם חדש מוזנח – סיקור המשחק One Piece World Seeker

למפתחים של One Piece World Seeker היו שאיפות גדולות, אך למרבה הצער, המוצר הסופי הוא משחק שטחי ומתסכל

One Piece היא אחת מסדרות המנגה והאנימה המצליחות ביותר בכל הזמנים. היא הצליחה לשמור על עדת מעריצים נאמנה במשך קרוב לשני עשורים. אנשים רבים קיוו ש-One Piece World Seeker, יצליח להביא את סגנון הכתיבה וההומור ההזויים של הסדרה למשחק עולם פתוח מעולה. לצערנו זה לא המצב, One Piece World Seeker, הוא אחד מהמשחקים הגרועים ביותר שיצאו בזמן האחרון.

למעשה, זה יהיה מדויק יותר לומר ש-One Piece World Seeker מנסה לשעמם, לתסכל, או ממש לעלוב בשחקן בכל הזדמנות, תודות לעולם הפתוח והמוזנח שלו, שליטה מסורבלת, ועיצוב משחקיות חזרתי. בדומה לחומר המקור שממנו הוא נגזר גם One Piece World Seeker נהנה מכתיבה והומור מוזר שבהחלט לא מתאימים לכל אחד, אבל זה פחות או יותר הדבר היחידי שווה משהו במשחק הזה.

One Piece World Seeker מכניס את השחקן לנעליו של מונקי די לופי, הדמות הראשית של הזיכיון ומנהיגם צוות שודדי כובע הקש. לופי מוגדר על ידי הכוחות המיוחדים שלו המאפשרים לו למתוח את גופו כמו גומי כדי לנוע, לתקוף ולהתחמק. המשחק מתרחש בכלא הנמצא על אי מבודד שבו פושעים מוחזקים תחת אחריותו של הצי הצבאי. בשל הרקע האישי של לופי כשודד ים, הצי עוין אותו. מבלי לקלקל לכם יותר מדי את העלילה הרבה, אגיד שרוב המשחק מתמקד בשוטטות על האי, חקירתו תוך חשיפת סודותיו האפלים ואינטראקציה עם תושביו תוך התחמקות מחיילי הצי.

בסך הכל הסיפור הוא די טוב. הדמויות נהדרות וגם ההומור, שהצליח לחלץ ממני גיחוך אחד או שניים. למרבה הצער, הכתיבה נפגעת בגלל חוויית משחק נוראית. העולם הפתוח הענק מרגיש מוזנח ונטול חיים, כל מקום בו נותן תחושה של ריקנות, בעיקר בגלל שהדמויות שמאכלסות אותו לא עושות כלום. נוסף על כך, אין סיבה לחקור את העולם הפתוח. הדברים היחידים שתמצאו בו הן מחנות אויב גנריים עם תיבות אוצר המכילות פריטים חסרי תועלת.

הדיבוב של הדמויות הראשיות נשמע מעולה ובהחלט מוסיף לסיפור, אך דמויות המשנה נשמעות גנריות וגם הדיאלוגים שלהן משעממים. למרבה הצער הדיבוב היחידי שזמין בעת השקת המשחק הוא דיבוב ליפנית, מה שבוודאי יצער חלק מהאנשים. הפסקול עצמו מבוסס על זה של סדרת האנימה, אך המפתחים לא עשו בו שימוש טוב והוא כמעט ולא מורגש לאורך המשחק.

One Piece World Seeker

גם מערכת הקרב לוקה בחסר. למרות היותו מרוכז כמעט אך ורק בקרבות פנים אל פנים מטווח קרוב, One Piece World Seeker מכיל רק קומץ קטן של מתקפות, רוב הזמן השחקן עסוק בללחוץ על כפתור המתקפה ללא שום מחשבה. האויבים גנריים, לא מגוונים והבינה המלאכותית שלהם נוראית וקל מאוד לנצל אותה. באופן כללי המשחק פשוט משעמם וקל מדי.

למרות המשחקיות הנוראית, אי אפשר להתכחש לעובדה ש-One Piece World Seeker נראה טוב וכי הוא מצליח להעביר נאמנה את הסגנון האמנותי של המנגה והאנימה לתחום משחקי הווידאו. הגרפיקה המוצללת שלו מתאימה לסביבות התוססות ולתנועות המוגזמות של הדמויות. כמו כן המודלים של של עלים, מבנים והדמויות מפורטים במיוחד.

One Piece World Seeker

מבחינה טכנית המשחק מעורר בי תחושות מעורבות. המשחק רץ חלק, לא הייתה פעם אחת במהלך כל זמן המשחק שלי שהמשחק נתקע. יחד עם זאת, השליטה במשחק היא מאוד מסורבלת ולעתים קרובות מצאתי את עצמי לוחץ על מקשים מסוימים ורואה את לופי מבצע דברים שונים לגמרי על המסך. בהתחשב באתגר המועט שהמשחק מספק, הבעיה הזאת לעולם לא הביאה למותי, אבל זה לא משנה את העובדה שזה מתסכל כאשר הדמות שלך לא עושה את מה שהיא אמורה לעשות.

בשורה התחתונה, אין שום סיבה טובה לקנות את המשחק הזה, אלא אם כן אתם מעריצים של One Piece, כזה שאכפת לו מהדמויות מספיק כדי להתקדם במשחק הנוראי הזה. הסיפור פשוט לא מספיק טוב כדי שזה יהיה שווה את הזמן שלכם. העובדה שהמשחק מתומחר במחיר מקסימלי היא בפירוש רק זריית מלח על הפצעים, גם אם מחירו של המשחק היה נחתך בחצי הייתי נותן לו ציון נמוך. אם אתם מרגישים שאתם חייבים לשחק ב-One Piece World Seeker, לפחות תחכו להנחה. אחרת, אתם סתם מבזבזים את כספכם. אם אתם מחפשים חוויה מטורפת והומוריסטית בעולם הפתוח, לא תמצאו אותה פה, תחפשו אותה במשחקים אחרים.

One Piece World Seeker

סיפור - 6
משחקיות - 1
פסקול ודיבוב - 4
גרפיקה ואנימציה - 7

4.5

נסבל

One Piece World Seeker הוא משחק מסורבל, מאכזב ומשעמם. אין לכם שום סיבה להשקיע בו זמן או כסף.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *