OtriO – עיגול, עיגול, עיגול. סיקור משחק קופסה

OtriO הוא משחק שחוזר למקורות של משחקי הקופסה ומשדרג את אחד המשחקים הוותיקים והידועים לשמצה והופך אותו למשהו שמתאים לשנת 2018.

אני אמנם כבר זקן (במונחים של האינטרנט), אבל עד כמה שאני יודע ילדים עדיין משחקים איקס עיגול כמו כולנו. וכמו כולנו, הם גם מפסיקים מהר מאוד כשמישהו בכיתה עולה על איך לשבור את המשחק. המשחק הקלאסי ביסס את המכניקה הידועה – צריך ליצור תבניות על הלוח לפני השחקן המתחרה. OtriO נראה כמו שדרוג רציני למשחק הישן עם קצת השראה ממשחק הקלפים המוצלח Set. גם כאן אנחנו משחקים על רשת של 3X3 אבל הפעם בכל ריבוע יש מקום לשלושה חלקים בו זמנית בגדלים שונים. המנצח הוא הראשון שמצליח לשים שלושה חלקים בגדלים שונים באותו ריבוע, שורה, טור או אלכסון של שלושה חלקים באותו הגודל או בסדר עולה (או יורד, תלוי מאיפה מסתכלים). לכל שחקן יש שלושה חלקים מכל גודל בצבע שלו ואפשר לשחק בשניים עד ארבעה שחקנים.

מדובר במשחק מהיר מאוד שבמידה וכל השחקנים כבר מכירים את החוקים לא אמור לקחת יותר מחמש דקות לסבב. כמו בהמון משחקים מהסוג הזה יש הבדל משמעותי בין משחק של שני שחקנים ראש בראש ובין משחק של שלושה או ארבעה. בזמן שמשחק של צמד שחקנים מתנהל כמו פינג פונג וכל שחקן חוסם את המהלך שבא לפניו. לעומת זאת, במשחק רב משתתפים צריך להחליט מתי ישר לחסום את השחקן הקודם ומתי לקוות שאחד מהשחקנים הבאים יעשה זאת לפני סוף הסבב (או שהפילו עלי לחסום את השחקן שמגיע אחרי ואני לא יכול לעשות את המהלך שאני רוצה).

המשחק כולו בנוי על הקלאסטורפוביה של הלוח הקטן. גם אם הכפלנו בשלוש את האפשריות לשים את החלקים, עדיין מדובר בלוח קטן מאוד. אם אתה רוצה לעשות סדרה מחתיכות באותו הגודל אי אפשר 'לבזבז' חתיכה על חלק אחר בלוח כי יש רק 3. אם משחקים משחק בארבעה שחקנים אין אפשרות לשחק עד שייגמרו כל החלקים. אפשר אמנם להפסיד על ידי פספוס של סריה של אחד השחקנים האחרים אבל הדרך ה'ראויה' לניצחון היא יצירת מצבים בהם יש לך שתי דרכים לנצח והשחקן האחר (או זה שמשחק לפניך) יכול לחסום רק אחת בתורו. בדיוק כמו במשחק המקורי ובארבע בשורה ועוד המון משחקים דומים.

קופסת המשחק נפתחת מהצד ולא מלמעלה, כמו שמקובל במשחקי קופסה, מה שלא מתאים לאינסרט מפלסטיק המותאם במיוחד לחלקי ולוח המשחק. החלקים עצמם עשויים באיכות גבוהה ואני חושב שהלוח פשוט מושלם. לא כבד מדי ולא קל מדי. לכל שחקן יש אזור בו הוא יכול לשים את תשעת החלקים שלו. שיטוט מהיר באינטרנט הראה לי שבגרסה אחרת של המשחק (הראשונה, אם אני לא טועה) הלוח עשוי מעץ. אם הלוח היה פחות איכותי הייתי מאוכזב אבל אני ממש שמח ממה שיש לי. ההוראות בעברית מגיעות על דף מודפס באיכות לא טובה ולא רק זה אלא שגם החוברת הוראות המקורית מגיעה. זה ממש מרגיש רע לראות את הדף הזה אל מול החוברת המקורית שמודפסת על פלסטיק חלק אל מול סתם דף מהמדפסת המעפנה של המשרד. בסופו של דבר, ללוקאליזציה של המשחק לא היה הרבה מה לעשות, לתרגם את ההוראות ולהדפיס אותן. חבל שהחליטו לחפף על השלב הזה. המשחק עצמו לא שובר מוסכמות אבל קצר וכיפי, והושקעו בו מחשבה וההפקה שלו (של הגרסה המקורית לפחות) מצויינת.

כיף, מהיר מאוד וקצר

משחקיות - 8.5
הפקה - 9
חיי מדף - 8

8.5

עדכון ראוי למשחק המקורי. לא מחדש יותר מדי אבל עשוי נפלא. חבל שלא השקיעו יותר בחוברת ההוראות בעברית

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה