אני השריף בעיירה הזאת – סיקור המשחק This is the Police 2

ה-21 בנובמבר, חורף רגיל וקשוח בשארפווד, עיירה אמריקאית קטנה אי שם בצפון המדינה. שריף העיירה לילי ריד מוציאה את הצוות שלה למשימה – לגלות היכן מסתתר סליק של יותר מ-12 קילוגרמים של קוקאין, ולעצור את האשמים בהפצת הסם הקשה בעיירה. במהלך המשימה, נתפס אדם בשם וורן נאש, איש זקן וזר בעיר שטוען שאינו קשור לפרשה, ושלא ידע על הסמים המסתתרים בבית בו הוא מתגורר. לאחר שאיבדה את יד ימינה גייל במהלך המבצע, לילי נמצאת במצב של חוסר אונים, וכשהיא מגלה במהלך חקירתה שוורן נאש הוא בעצם ג’ק בויד, שוטר לשעבר שבורח מעברו המתוסבך, היא מחליטה לקבל אותו כיד ימינה החדש, כדי שיעזור לה להשתלט על השוטרים שפועלים תחתיה.

ככה תפתחו את הסיפור של This is the Police 2 מאת Weappy Studio, משחק ההמשך לאינדי המוצלח, This is the Police, שהגיע אלינו ב-2016 למחשב האישי ובהמשך גם לקונסולות. שני המשחקים מציעים לנו לנהל את המשטרה המקומית – לשלוט על השוטרים העובדים בכל יום, לשלוח אותם למשימות ופשעים ברחבי העיר ועוד, אך חוץ מכך שהמשחק החדש מציע לנו המשך לסיפור המשחק המקורי, הוא גם משנה כמעט לגמרי את הנוסחה בה הוא עבד, לטוב או לרע.

This is the Police 2

לדוגמה, כשתפתחו את המשחק לראשונה תחשבו אולי שהתבלבלתם במשחק שרציתם לפתוח ונפלתם על Xcom מצויר, אך בעצם מדובר במצב חדש של המשחק בו תצטרכו לקחת על עצמכם את תפקיד הפיקוד בשטח, ולפשוט עם שוטריכם על בתי מסתור ומבשלות סמים המסתתרות ברחבי העיירה. בניגוד לאסטרטגיה הרגילה של This is the Police, שמתמקדת בעיקר בניהול מיקרו ומאקרו של כוח העבודה שלכם, במצב החדש תצטרכו לקחת את השוטרים המובחרים שלכם ולכוון אותם לעצירת וכליאת החשודים, ולא למותם. כאמור, מצב זה מאוד דומה למשחקי Xcom האחרונים (ועל כן נקרא לו מעכשיו Pcom) – בתורכם תצטרכו להזיז את השוטרים שלכם לעמדות שונות על אזור המשחק, ולקוות שהפושעים לא יזהו אתכם מרחוק ויתחילו לירות, כדי שתוכלו לאזוק אותם ולקחת אותם חזרה לתחנה. כל שוטר שלכם מצויד באקדח, סכין, ו- 4 יכולות מיוחדות שונות לבחירה (עוד על כך בהמשך), בנוסף לציוד אותו תוכלו להעניק בתחילת השלב, כמו שוקר חשמלי ואקדח טייזר, כך שיוכלו להתמודד עם האיום בדרך הטובה ביותר.

Pcom בהחלט מהנה, מיוחד, ומציע רענון ואתגר חדש לפורמט המיוחד של This is the Police 2, אך כמות הפעמים שבהן תצטרכו להשתתף במשימות אלו היא מאוד קטנה בהשוואה לאורך המשחק, דבר שקצת אכזב אותי בשל המונוטוניות והחזרה של המשחק, שלמרות השינויים החדשים נשאר כמעט אותו דבר.

This is the Police 2

למרות האכזבה שלי, הכוכב של המשחק הוא כמובן המשחקיות המלחיצה והכיפית של המשחק הקודם – בכל יום תצטרכו לבחור אילו שוטרים תיקחו אתכם למשמרת היומית, ותשלחו אותם לטפל בפשעים שמתרחשים במהלך היום בעיר. בשונה מהמשחק הקודם, כל השוטרים שתבחרו יעבדו גם במשמרת היום וגם במשמרת הלילה, בעיקר בגלל גודלה הקטן יחסית של העיר, כך שלא תצטרכו לדאוג לכך ששוטר לא יוכל לעבוד במשך זמן רב רק כי העסקתם אותו בשתי משמרות ברצף. גם כאן לשוטרים שלכם יש מספר המייצג את הרמה שלהם כשוטרים, ולכל משימה תצטרכו לשלוח מספר שוטרים שסכום הרמה שלהם מתאים לרמה המתבקשת בפשע, כלומר, אם מתרחש כעת שוד בחנות הכולבו של העיר, תצטרכו לשלוח שוטרים עם רמה של 450, כך שלמשימה הזו נשלח את קובלסקי, עם רמה של 310 ואת שרמן, עם רמה של 275, כך שנוכל לטפל בשוד. לאחר שהשוטרים ייקחו את הניידת ויגיעו לאיזור הפשע, תצטרכו להחליט כיצד הם ינהלו את מעצר החשוד בעזרת 3 בחירות שונות. אם תבחרו את הבחירה הנכונה, שלעיתים לא נראית ברורה כל כך, תצליחו במשימה, השוטרים שלכם יקבלו העלאה ברמה שלהם ומדי פעם יוכלו לקבל יכולת חדשה – מאפיין חדש למשחק.

כעת, לכל שוטר יש שישה מאפיינים מיוחדים ברמות שונות, שמגדירות באילו יכולות מיוחדות נוכל לבחור כשניכנס איתו ל-Pcom ואיך הוא מתמודד עם בחירות שונות במהלך המשחק הרגיל. מאפיינים אלו כוללים חוזק, אינטליגנציה, מהירות, התחמקות והסתתרות, מיומנות ירייה ומשא ומתן, ולכל אחד יש 3 רמות סך הכל. בכל רמה תקבלו יכולת מיוחדת חדשה או כמה יכולות לשימוש עם השוטר הספציפי הזה במהלך משימות Pcom. שדרוג הרמות כן מציע עוד קצת עניין למהלך המשחק, והופך את הקטעים בהם אחד השוטרים שלכם פורש או נהרג ליותר מאתגרים ומשני משחק.

This is the Police 2

בסיום כל שלב, תקבלו מספר לשוניות פתיחה של פחיות שתיה, בהתאם לכמה היום שלכם היה מוצלח – ככל שתפסתם יותר פושעים, תקבלו יותר לשוניות, וככל שיותר פושעים יברחו לכם, כך תקבלו פחות לשוניות. בעזרת לשוניות אלו תוכלו “לקנות” ציוד נוסף אותו תוכלו להעניק בתחילת היום לשוטרים שלכם, ולהעסיק שוטרים חדשים עם יכולות שונות ורמה שונה לגמרי אחד מהשני. בכל סיום יום תוכלו לבחור לקנות ממבחר של שלושה שוטרים ושלושה סוגי ציוד שונים, כך שתצטרכו להיות מאוד בטוחים ברכישה שלכם כדי לא להתאכזב אם לא השגתם מספיק לשוניות ביום שלמחרת.

כפי ששמתם לב בפתיחת הסיקור, המשחק החדש ממשיך את סיפורו של ג’ק בויד, צ’יף המשטרה של העיר פריבורג, שנאלץ לברוח לאחר פרישתו וסיבוכו עם המאפיה ובכלל עם כל העיר, שנשאר דמות מעניינת ומיוחדת, אך לא מספיק כדי להמשיך לעניין אותי בסיפורו. בכלל, הסיפור של המשחק לא הצליח לתפוס אותי כמו סיפור המשחק הקודם, הדמויות פחות מעניינות, הדיאלוגים נמשכים יותר מדי זמן עם גמגומים חוזרים ונשנים ללא צורך של הדמויות, וחוסר התמקדות בקו עלילה אחד במהלך הסיפור. קרן האור היחידה שתמשוך אתכם לצפות בסצנות הסיפור ולא לדלג עליהן הישר למשחק, הוא משחק הקול המצוין של שחקנים ותיקים בתעשייה כמו Jon St. Jon (המוכר לנו בתור Duke Nukem) שחוזר בתפקידו בתור ג’ק בויד, Sarah Hamilton (הידועה בתור April Ryan ממשחקי The Longest Journey) בתור לילי ריד, ורבים אחרים, אך זה לא מספיק כדי להציל את הסיפור לגמרי.

This is the Police 2

נקודת אור נוספת שאולי ורק אולי תמשוך אתכם לצפות בסצנות היא האסתטיקה המעניינת והמיוחדת של This is the Police 2, שחוזרת מהמשחק הקודם, והפעם עם מספר סצנות באנימציה מלאה ולאו דווקא בתור תמונות שנראו כאילו נלקחו מחוברת קומיקס. המפה של העיירה שארפווד, בה נצטרך לצפות רוב הזמן שלנו במשחק, והגרפיקה התלת-מימדית שנראה במצב Pcom נראות נהדר גם הן. דבר שכן מעט הפריע לי בגרפיקה של המשחק הוא המפה של שארפווד, שנשארת מטושטשת רוב המשחק, ואינה נפתחת אף פעם כדי להראות את כל העיירה, אלא רק כאשר תקבלו משימה באחת מהקצוות השונים שלה. מעט מעצבן, אך כאמור, המפה עדיין נראית נהדר.

הפסקול של This is the Police 2 נשאר בסגנון הג’אז החופשי האהוב על דמותו של ג’ק בויד, עם שלל שירים חדשים ומיוחדים שבהחלט מתאימים לתקופה בה מתרחש המשחק, אך בניגוד למשחק הקודם לא נוכל לבחור בשירים האהובים עלינו מפני שבויד השאיר את התקליטים שלו בפריבורג, כך שנצטרך להסתפק במה שמתנגן ברדיו הבדיוני של המשחק באותו הרגע.

בשורה התחתונה, This is the Police 2 כן מציע לנו המשך מיוחד למשחק הקודם, אך עם סיפור ועלילה שלא מספק את הציפיות שלי לפחות, משחקיות נחמדה שלא מחדשת לנו הרבה חוץ ממצב ה-Pcom, ובסך הכל, חוויה שמסתכמת ב”אה, זה בסדר”. כן נראה ש-Weappy Studio השקיעו הרבה יותר משאבים במשחק, אך איבדו בדרך את מה שהמעריצים ציפו לו במשחק הבא, וקצת חזרו על עצמם.

תודה רבה ל-Weappy Studio ו-THQ Nordic על סיפוק הקוד למשחק על המחשב האישי. This is the Police 2 זמין כעת במחיר של 55.95 ש”ח ב-Steam.

This is the Police 2

סיפור - 5.5
משחקיות - 8
גרפיקה - 9
פסקול - 10

8.1

טוב

This is the Police 2 הוא המשך מיוחד למשחק הקודם, אך לא מספיק מיוחד וחדשני. אם נהניתם מ-This is the Police, כנראה תהנו גם ממשחק זה, אך לא באותה מידה.

User Rating: Be the first one !

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה