נלקח מהאתר של ESET

מעל 80 אפליקציות זדוניות התחזו למשחק Minecraft ב-Google Play

חברת אבטחת המידע ESET ערכה סריקה וגילתה מעל לכ-80 אפליקציות זדוניות המתחזות למודים של המשחק הפופולארי Minecraft, שהורדו ע"י קרוב למיליון משתמשים מחנות האפליקציות הרשמית של גוגל (Google Play)

לפני פחות או יותר שנתיים, דיווחה חברת האבטחה ESET המפורסמת על מגוון של אפליקציות זדוניות שהתחזו למשחק ה-Sandbox המפורסם, Minecraft. היום, דיווחה החברה על הונאה נוספת שמתבצעת במסווה של אפליקציית המשחק המוכרת. שחקני האנדרואיד של המשחק נפלו קורבן ל-87 אפליקציות זדוניות שהתחזו למודים של המשחק בחנות האפליקציות הרשמית של Google, הרי היא Google Play. אך מה שקרה בפועל היה שהמשתמשים חוו לאחר ההורדה הצגה אגרסיבית של מודעות פרסומיות והונאות. עד כה, 990,000 משתמשים שונים (!) התקינו את המודים המזויפים. החוקרים חילקו את הפעילות הזדונית לשתי קטגוריות מרכזיות. הראשונה היא אפליקציות המציגות מודעות, כ-14 אפליקציות זדוניות שהותקנו על ידי 80,000 משתמשים. טיפ שיכול לעזור לכם להימנע מהורדת אפליקציות מזויפות היא הסתכלות על הביקורות מפי אנשים בדף האפליקציה.

 Google Play

הקטגוריה השנייה הינה אפליקציות מזויפות המפנות את המשתמשים שהורידו אותן לאתרי הונאה. במקרה זה דווח על 73 אפליקציות מזויפות שהותקנו על ידי 910,000 אנשים מאז שהועלו לחנות האפליקציות. לאחר ההתקנה, היישומים יציגו מסך עם לחצן הורדה. לחיצה על הלחצן אינה מורידה את המודים שהתכוון המשתמש להוריד אך מפנה את המשתמש לאתר שנפתח בדפדפן, ומציג סוגים שונים של תוכן מטריד החל ממודעות, סקרים, הצעות לקופונים חינם, זכייה בפרס, תוכן פורנוגרפי, עדכונים מזויפים ואזהרות מזויפות על וירוסים שמנסות להפחיד את המשתמשים. ההודעות מוצגות למשתמשים בשפות שונות בהתבסס על כתובות ה-IP שלהם.

מה אתם חושבים? האם גם אתם נפגעתם מהאפליקציות הללו או ששמעתם על משתמשים שנפגעו מהן? שתפו עם חבריכם את הכתבה, וספרו לנו בתגובות.

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה