Spooky Good Time – ביקורת המשחק Pumpkin Jack

אף אחד לא יעצור את תוכניות השטן, לא אם זה תלוי ב-Pumpkin Jack.

משחקי פלטפורמה תמיד ישמרו מקום חמים בליבנו, אולי בגלל שרובם כל כך תמימים בנפשם כמו משחקי Spyro ו-Ratchet and Clank, או בגלל שפשוט גדלנו עליהם כמו משחקי Mario ו-Croc. אבל בזמן שיש לנו אהבה לז'אנר, זה לא אומר שהוא לא משתנה באיכות, עם משחקים גרועים כמו Tamarin ומשחקים טובים כמו Yooka Laylee and the Impossible Lair. איפה Pumpkin Jack נכנס בספקטרום? בעיקר בצד הטוב.

משחק הפלטפורמה Pumpkin Jack פותח על ידי אדם אחד בשם Nicolas Meyssonnier. המשחק מספר על איך הכל טוב ומושלם בעולם, ואיך הכל כל כך משעמם, ולכן השטן החליט להביא כאוס והרס כדי שלא יהיה משעמם, אבל נבל המשחק (כן, השטן הוא לא נבל המשחק) קוסם רב עוצמה, מחליט להטיל כישוף נגד כדי לעצור את מזימתו של השטן. פה אתם נכנסים.

ג'ק הוא פושע שהשטן החזיר מהמתים והכניס בתוך גופה עם דלעת על הראש כדי שיצא לעצור ולהרוג את המכשף המבאס, אל המסע מצטרף אליכם עורב, חרב מדברת וכל מיני יצורים משעשעים, כולל ינשוף רציני שמשמש בתור הנציג של השטן וידריך אתכם במסע שלכם. הסיפור די קצר וקולע עם כ-6 שלבים, כמו המכרות, הביצה ובית הקברות, אבל כולל הרבה הומור נהדר ובדיחות משעשעות, בעיקר עבור שחקנים צעירים יותר. 

אני חושב שההשראה החזקה ביותר עבור המשחק כמשחק פלטפורמה הוא ללא ספק Medievil. זאת אומרת, כל שלב כולל מספר אויבים להלחם בהם, אתם מקבלים כלי נשק שונים, מוצאים דברים לאסוף ונלחמים בסוף כל שלב בבוסים מסוכנים, וישנה אווירה ספוקית כללית בכל שלב.

ג'ק מצויד עם את חפירה שמאפשר לו לבצע מספר התקפות, ביחד עם להתחמק ולקפוץ. לאורך המשחק הוא מקבל נשקים נוספים כמו כידון, מגל, רובה וחרב, כל אחד עם מהלכי קרב שונים ויתרונות וחסרונות. כמו כן, לג'ק מצטרף גם עורב שג'ק יכול לירות על אויבים שיעזור לכם להלחם באויבים שיורים מרחוק ובוסים מסוימים, ושיכול לפגוע במכשולים מסוימים שמפריעים לכם להתקדם בשלב. המשחק טיפה מאתגר בקרב אבל לא כולל קושי מוגזם כמו משחקי Crash Bandicoot ורוב הבוסים כוללים התקפות שראיתם כבר מבוסים במשחקים אחרים, כמו יריות מתבייתות, טבעות של אש על הרצפה ופצצות שנזרקות עליכם ואתם צריכים להעיף אותם על נקודות חולשה, די סטנדרטי מקרבות בוסים במשחקי פלטפורמה ו-Hack n' Slash. בנוסף, בכל שלב, כל חפץ שתהרסו כולל אנרגיה שתרפא אתכם, אז למות יקרה לכם לרוב רק ברמות קושי מחמירות יותר, בכל מקרה אתם תנסו להמנע מהמוות כי כל פעם שתמותו, המשחק ידאג להזכיר לכם כמה פעמים מתתם ויצחק מהעניין.

אבל כל שלב לא רק מורכב מקבוצת אויבים, Pumpkin Jack דואג לגוון במשחקיות עם אזורי פלטפורמה מאתגרים שקצת מתסכלים משליטה טיפה נוקשה, חוויות מאתגרות כמו נסיעה ברכבת מכרות בסגנון אינדיאנה ג'ונס, מסלולי מכשולים עם חידות אותם ג'ק מנסה לעבור בתור ראש דלעת שנע עם גפנים על הרצפה, דהירה על סוס באוויר, קפיצה על פטריות, בריחה מאסם שעולה בלהבות או שיט בסירה שמסתובבת כל רגע ומותקפת על ידי רוחות רפאים. זה גיוון נהדר שתמיד גרם לי לרצות להמשיך לשחק כדי לראות מה השלב הבא יביא ומה הבוס הבא יהיה.

כדי להוסיף לגיוון, אתם יכולים לחפש גולגלות בכל שלב שאיתן תוכלו לקנות מסוחר תלבושות שונות עבור ג'ק כמו של קאובוי, סמוראי, גנב וכדומה, התלבושות לא משנות את המשחק אבל זה שינוי ויזואלי נחמד שרודפי הפלטינום יאהבו לנסות להשלים.

פס הקול של המשחק ואפקטי הקול הם טיפה גנרים אבל עדיין משעשעים ועושים את העבודה, המוזיקה של המשחק מאוד ברוח השטות של המשחק עם מנגינות האלווין נחמדות ועיבודים משעשעים למוזיקות קלאסיות אהובות כמו Fur Elise של בטהובן על פטריות קסומות או Ride of the Valkyries (שמוכר מ"אפוקליפסה עכשיו") במהלך רכיבה ברכבת המכרות.

הכל מוצג בגרפיקה תלת מימדית צבעונית נהדרת שנראת מאוד אינדית אבל עדיין מלאה באישיות עם עיצובים נהדרים לכל השלבים והאויבים ברוח ליל כל הקדושים, לכן לא מפתיע שהמשחק יצא למחשב האישי כבר באוקטובר לרגל החג הנוצרי. אבל אל תחשבו שזה הזמן היחיד למשחק, כי מדובר במשחק מאוד כייפי ומהנה של אדם אחד שבאמת שווה את זמנכם בכל ימות השנה.

סיכום

בתור משחק פלטפורמה Pumpkin Jack הוא אחד הטובים של הדור- המשחק כולל פסקול נחמד, גרפיקה צבעונית וחמודה, משחקיות מגוונת וכייפית, ודמויות משעשעות ברוח שמאוד מתאימה לליל כל הקדושים.

אבל בהתחשב בעובדה שאדם אחד פיתח את המשחק ולא סטודיו AAA, רק מעלה את המשחק כמה רמות למעלה. בזמן שחברות גדולות לא הצליחו להביא לנו משחקי פלטפורמה איכותיים, כולל החידוש של MediEval שכלל בעצמו כמה בעיות, מפתח בודד יצר פה לבד משחק מאוד מהנה ומלוטש שבתקווה עוד רבים יכירו וזה יוביל אותו לעתיד מזהיר יותר בתעשייה.

Pumkin Jack זמין למשחק על המחשב האישי, ה-Nintendo Switch, ב-Xbox One וב-PlayStation 4.

Pumpkin Jack

מעולה - 8.5

8.5

מעולה

בזמן שהוא לא מביא יותר מדי דברים חדשים לז'אנר, מדובר במשחק שעשוי מאוד טוב עם הרבה הומור וגיוון. הישג מרשים לצוות של אדם אחד.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה