מעבד דגל חדש Snapdragon 888 5G

Qualcomm חושפת את מעבד הדגל Snapdragon 888 5G!

הכירו את ה-Snapdragon 888 5G מבית Qualcomm, מעבד הדגל החדש של החברה לשנת 2021

כמדי שנה, חברת Qualcomm יוצאת באירוע ה-Tech Summit השנתי שלה, בו לרוב החברה מציגה את החידושים והפיתוחים האחרונים שלה, וכמובן את מעבד הדגל החדש שלה למכשירי המובייל של שנת 2021. היות והקורונה עדיין איתנו, הכנס השנה התקיים בפורמט דיגיטלי מלא בניגוד לשנים הקודמות בהן התקיים באופן פיזי.

אז אם זה לא היה ברור עד כה מכותרות הכתבה, Qualcomm כבר חשפה את מעבד הדגל החדש שלה, ה-Snapdragon 888 5G! כמו המעבדים הקודמים של החברה, גם כאן נקבל יחידת עיבוד מרכזית הכוללת בתוכה את כל מה שדרוש לנו על מנת להפעיל את הסמארטפון שלנו, החל מיחידות החישוב והעיבוד המרכזיות ועד ליחידות העיבוד הגרפי.

השינוי הראשון בין המעבד החדש לבין מעבד הדגל הקודם, ה-Snapdragon 865 הוא שהפעם ה-Snapdragon 888 5G כולל בתוכו את מודם ה-X60 5G, שעד היום היה משולב עם הסמארטפונים השונים באופן חיצוני ונפרד מהמעבד. מעבר לכך מעבד הדגל החדש בנוי תחת אריכטקטורת 5 ננו-מטר, שזהו שינוי של ממש בפני עצמו בהשוואה לשני הדורות הקודמים של המעבדים אשר היו בנויים תחת ארכיטקטורת 7 ננו-מטר. מעבר לכך, השילוב של מודם ה-X60 5G עם יחידת העיבוד עצמה מאפשרת לכל המכשירים שיתמכו במעבד החדש להיות נתמכים ב-5G בכל רמות השימוש שלו, החל מ-mmWave וכן sub-6, כך שיכולות הקישוריות של הטלפון שלכם עם 5G יעבדו כמעט בכל מקום בעולם גם אם ישנם תקני שימוש שונים בין מדינות.

מעבר ליחידות העיבוד החדשות המעבד החדש יציע גם מנוע AI חדש המציע ביצועים טובים וחזקים יותר בתחום הבינה המלאכותית. מנוע ה-AI החדש יציע כוח עיבוד של כ-26 טרה-פלופ בהשוואה לכ-15 טרה-פלופ בלבד שהוצעו עם ה-Snapdragon 865 בתחום הבינה המלאכותית.

בתחום הגרפיקה נקבל שיפור משמעותי גם כאן, אותו מגידה Qualcomm כ-“השיפור הטוב והמשמעותי ביותר שיצרנו עד כה עם שבב ה-Adreno”. אין יותר מידי פרטים בתחום העיבוד הגרפי עד כה אבל ממה שאנחנו כן יודעים השבב הגרפי החדש יאפשר ביצועי גרפיקה חזקים יותר הכוללים יכולות הצגת תמונה בקצב רענון של עד כ-144 הרץ, כך שאם אתם גיימרים של מובייל, סביר מאוד שתרגישו בהבדל עם המעבד החדש.

כאמור, ה-Snapdragon 888 5G יהיה זמין בשלל מכשירי דגל של שלל חברות שונות בשנת 2021!

מה אתם חושבים על המעבד החדש? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה