עד שייפסק הגשם – סיקור למשחק Rain World

Rain World הוא משחק פלטפורמה הישרדותי מבית Videocult שהופק על ידי חברת Adult Swim בעולם שטוף גשם קטלני.

Rain World אולי נראה כמו משחק פלטפורמה רגיל עם יצור חמוד שנקרא Slug Cat וחידות לפתור, אבל מאוד מהר תגלו שעומד בפניכם משחק הישרדות קשה בעולם גשום וחסר רחמים.

עולם המשחק והאווירה

אתם מגלמים סוג של חיה מכרסמת גמישה שמאבדת את משפחתה בעולם הגשם (Rain World), עולם מלא בהריסות עתיקות, צמחיה ויצורים מסוכנים. המטרה שלכם היא להמשיך הלאה לחלק הבא של המפה, פשוט להמשיך עד שתגיעו חזרה לזרועותיהם של המשפחה שלכם. אבל האיום הכי גדול בעולם זה, אלו לא המפלצות שמסיירות בו, אלא מזג האוויר החורפי – לאורך המשחק תצטרכו למצוא מקומות מחסה בהם לישון ולשמור את המשחק שלכם, אחרת יגיע הגשם (באפקט מאוד מגניב) ויטביע אתכם.

העולם של Rain World הוא פשוט מסיבי ומלא באיזורים לחקור, המשחק מזכיר מאוד משחקים כמו Super Metroid של ה-Super Nintendo ו-Castlevania: Symphony of the Night עם עולם שהוא פשוט פאזל אחד גדול שמלא באיומים ונקודות שמירה.

אווירת המשחק היא פשוט נהדרת, הכל מרגיש כל כך זר ועם התחושה שמעבר לפינה יכול לחכות הדבר הבא שיהרוג אותך, מספק אווירה עצובה ומלחיצה. אתם רק מתים להמשיך הלאה לאיזור הבא ולהתקרב עוד קצת למשפחה שלכם.

גם האווירה וגם העיצוב של העולם מעודד אתכם להמשיך הלאה – העולם כל כך מיסתורי וייחודי שבא לכם לראות מה עוד חובא בו והאווירה בכל איזור במשחק כל כך מלחיצה שאתם מתים להמשיך הלאה ולמצוא את המשפחה שלכם, המשחק מאזן בצורה מצוינת את הרצון לחקור את המשחק ואת הרצון לסיים אותו.

משחקיות ושליטה

המשחקיות של Heavy Rain זה כמו שציינות, משחקיות של משחק הישרדות עם פלטפורומות. אתם יכולים לטפס על מוטות, סלעים ולנוע בתוך מנהרות, בו בזמן להמנע ממפלצות כמו לטאות ענק, ציפורי טרף או צמחים חונקים. בנוסף, עליכם למצוא כל הזמן אוכל לצרוך, בין אם זה פירות על עצים או עטלפים שבא לכם לנשנש עליהם, צריכת מזון מאוד חשובה להצלחה במשחק, לא רק על מנת לשרוד לאורך זמן, אלא על מנת לשמור את המשחק שלכם. על מנת לשמור את המשחק אתם צריכים להכנס לשינת חורף קלה, בדרך כלל תמצאו את עצמכם עושים זאת רגע לפני שהגשם שיורד מהשמיים ממלא את כל המשחק.

הגשם, אם לא הבנתם את זה משם המשחק, הוא הגורם הכי חשוב של במשחק. לאורך המשחק תצטרכו לשים לב לשעון הגשם שלכם ולרעידות על מנת לדעת כמה זמן נותר לכם לפני שמתחיל המבול ששוטף את כל הכוכב. אפילו שהגשם מתחיל יש לכם עוד זמן למצוא מחסה ורגעים אלו מהווים הרגעים הכי מלחיצים של המשחק- הפחד לאבד את כל ההתקדמות שלכם אחרי ששרדתם כל כך הרבה איזורים פשוט משתלט עליכם ואתם מוצאים את עצמכם מתרוצצים לכל פינה במפה כדי למצוא מקום מחסה לפני שתטבעו.

אז כן, המשחק מאוד מלחיץ ומאוד קשה, כך שתמצאו את עצמכם לא מעט פעמים זקוקים להפסקה לאורך כל שעות המשחק שתעבירו בלחקור את העולם הזה במלואו. בנוסף השליטה של הדמות שלכם לא עוזרת לקושי.

השליטה במשחק מאוד קשה לתאר, אתם שולטים בסוג של חתול/סממית שעשוי מג'לי, לכל תנועה שלכם יש משקל וגמישות יוצאת דופן, בהחלט לוקח זמן מה להתרגל לפיסיקה של היצור החמוד הזה ולפיסיקה של תנועת שאר המפלצות שבמשחק. הבעיה העיקרית של מכניקת התנועה היא שלוקח זמן להתרגל אליה ואף יותר זמן להבין את גבולות היכולת התנועתית של היצור בו אתם שולטים. אבל לפחות הפיזיקה המוזרה של היצורים במשחק מספקת אינסוף רגעים מצחיקים ומוזרים שהיצורים מחליקים ונמעכים על סלעים שהם נוחתים אליהם ופשוט ממשיכים לרוץ כאילו לא קרה כלום.

מוזיקה

המוזיקה של המשחק היא נהדרת, יש משהו בסגנון הסינטיסייזר שמרגיש מאוד זר ובו בזמן קלאסי כמו המוזיקות הגדולות של ה-NES וה-SNES. למרות שהמוזיקה לא קליטה ולא ממש מגוונת, היא שוררת סוג של אווירה של עולם מיוחד וחוצני. המוזיקה מאוד מזכירה את משחק הפלטפורמה FEZ, שבאופן מפתיע, עם סגנון גרפי מאוד דומה.

גרפיקה

הגרפיקה היא לא מרהיבה, אבל יש לה הרבה סגנון. כל המשחק מועצב בגרפיקת פיקסלים מגניבה שמאוד מתאימה לפסקול המשחק, למרות שעיצוב זה לפעמים לא הכי מתאים לסביבה הפראית שמקיפה את הדמות שלכם. בנוסף, המשחק בעל צבעים ותאורה מאוד בולטים שמוסיפים לתחושה הזרה של הכוכב הזה והאנימציה של הכל, מהמים ועד המפלצות שמנסות לטרוף אתכם, כל כך חלקה וזורמת וזה מוסיף להרגשה שעולם זה הוא חי ונושם.

לסיכום

Rain World הוא משחק נהדר שמספק חוויה בלתי נשכחת של הישרדות בעולם מסוכן, אפל וגשום. למרות, שכל דבר בעולם הזה רוצה להרוג אתכם (כולל השליטה בדמות שלכם), יש עדיין רצון לחקור ולסיים את המשחק. עם פסקול מהפנט וגרפיקה נהדרת, תמצאו את עצמכם סקרנים לראות לאן יובילו אתכם הרגלים הקטנות שלכם וכמה זמן תוכלו להחזיק מעמד עד הגשם הבא.

ציון סופי

עולם המשחק - 9
משחקיות ושליטה - 5
מוזיקה - 7.5
גרפיקה - 9

7.6

מעולה

Rain World הוא משחק מאוד קשה עם הרבה אישיות וקסם, העולם הוא בו זמנית מפחיד ומסקרן, והמשחק מספק הרפתקה שלא תשכחו עוד הרבה זמן

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה