Samurai Jack

נגד כוחות האופל – ביקורת המשחק Samurai Jack: Battle Through Time

Samurai Jack: Battle Through Time הוא משחק בעל פרץ נוסטלגיה מעולה לצד משחקיות מהנה לא פחות

אמנם אני רק בן 20 אבל אני די שמח שיצא לי לגדול לצד תור הזהב של תקופת הסדרות המצוירות של Cartoon Network. הסדרות של הערוץ תמיד היו עשירות ומעניינות, ותמיד אהבתי לשבת כל שבת מול הטלוויזיה ולצפות בשידורים החוזרים של הסדרות האהובות עליי בלופים.
אחת מהסדרות האהובות עליי הייתה איך לא Samurai Jack, שמספרת סיפור פשוט תחת תפאורה מעניינת ומרתקת, וכוללת בתוכה את אחד מגיבורי הפעולה האיכותיים ביותר שידעה תעשיית הסדרות המצוירות עד היום.

הסדרה לצערי הרב כמובן הסתיימה לאחר חמש עונות, ואמנם יש שיגידו שהסוף שזכתה לו היה לא איכותי ומפוצץ בלשון המעטה, אבל נראה שסוף הסדרה היא ממש לא המילה האחרונה של ג'ק הסמוראי, כשהגיח ל-2020 בסערה עם המשחק Samurai Jack: Battle Through Time.

למי שלא מכיר (וזה באמת חור בהשכלה שאתם צריכים להשלים) את ג'ק הסמוראי, אספר שמדובר בסדרה מצוירת מבית Cartoon Network שעלתה לאוויר לראשונה אי שם בשנת 2001 וירדה באופן רשמי מהמסכים רק בשנת 2017 לאחר שעברה ל-Adult Swim, רצועת שידור המבוגרים של Cartoon Network, שמוכר כמובן הודות לשלל הפירות האיכותיים שלו כגון ריק ומורטי ככה שלהגיד שגדלתי עליה ממש לא יהיה משהו מוזר להגיד.

הסדרה מגוללת את סיפורו והרפתקאותיו של ג'ק הסמוראי, סמוראי קשוח למדי שכל מטרתו בעולם היא להביס את אקו, מכשף מרושע וחזק למדי שרוצה כמובן להשתלט על העולם. הסדרה עוקבת אחר מסעותיו של ג'ק, במטרתו לחזור אחורה בזמן לתקופת עלייתו של אקו, במטרה להביס אותו ולמנוע את עלייתו המרושעת. כמובן שהדרך אחורה בזמן לא פשוטה בכלל, כאשר יעמדו לפני ג'ק מספר לא קטן של אתגרים במסעו המפרך פרי יצירותיו של המכשף הידוע לשמצה.

Battle Through Time לוקח באופן מלא את הרעיון הכללי של הסדרה ופשוט נותן לנו ממנו עוד. המשחק נפתח עם נאומו האייקוני של המכשף אקו המרושע שלקוח באופן מלא מהפרק הראשון של הסדרה הכולל את הדיבוב המלא של השחקנים המקוריים, שבין רגע מכניסה אתכם לפרץ נוסטלגיה איכותי ומהנה, בייחוד אם הייתם ממעריצי הסדרה בתקופה הטובה שלה.

מלבד לקטע זה לאורך המשחק נקבל עוד קטעי אנימציה הלקוחים ישירות מהסדרה, וניכר שיוצרי המשחק עשו את שיעורי הבית בדייקנות, היות ורוב הקטעים שנראה לאורך המשחק הם בהחלט בין הקטעים הטובים ביותר שיש לסדרה להציע.

כעת ראוי לדבר על המשחקיות עצמה כמובן, שללא ספק תחלק את השחקנים לשני מחנות מידיים, אלה שיתחברו לסוג המשחקיות שהמשחק לקח ואלה שממש לא.

Battle Through Time הוא משחק אקשן הרפתקאות שנותן לנו בדיוק את מה שתמיד רצינו לעשות, לשלוט בג'ק הסמוראי הנודע במסעותיו המפרכים להבסת המכשף אקו. המשחק ללא ספק מרגיש כמו פרק ארוך ואינטראקטיבי של הסדרה, שקיבל מעיין שדרוג מרשים מאנימציה דו מימדית פשוטה לאנימציה תלת מימדית איכותית.

אציין כבר כאן שהטמעת הסדרה והדמויות שלה לאנימציה תלת מימדית היא ללא ספק אחד הפלוסים הגדולים ביותר שיש למשחק הזה להציע. כל דמות אייקונית מרגישה חיה יותר וצבעונית יותר, ואם אתם מעריצים של הסדרה שמכירים את הדמויות ללא ספק תשחקו עם חיוך על הפנים בידיעה שהדמויות שלכם קיבלו את הכבוד הראוי להן גם לאחר שנים מצאת הסדרה לראשונה.

במהלך המשחק נשלוט בג'ק, נעבור שלבים ונביס לא מעט אויבים. ישנם גם קרבות בוסים למיניהם, שהם ללא ספק האתגר הכי גדול שיש למשחק הזה להציע.

המשחק הוא משחק הרפתקאות משולב אלמנטים של משחקי בתר ושסף קלאסיים. לאורך כל המשחק נתקדם בשלבים השונים ונביס גלים של אויבים עם שלל מכות ויכולות שונות שיש לרשותו של ג'ק.

אני חייב להגיד שהמשחקיות בהחלט מהנה, אבל כן מצאתי את עצמי משתעמם ממנה מאוד מהר. המשחקיות מהנה ומוצלחת זה אין ספק, אבל היא ממש לא חוד החנית שיחזיק אתכם מרותקים לכיסא. אין ספק שמהנה במיוחד להביס אויבים בלי לעשות חשבון, אבל בפועל המשחק מרגיש בדיוק אותו הדבר לכל אורכו, ולא הצלחתי למצוא יותר מידי גיוון במשחקיות מלבד לרגעי קרבות הבוסים, שכן יצריכו מכם מחשבה מדויקת יותר מאשר אניסת מקשים בלתי מבוקרת, והם הרגישו יותר כמו קרב בוס קשוח במשחק סולס עקוב מדם.

עלילת המשחק תחזיר אתכם בזמן אבל המשחק גם יחזיר אתכם בזמן בכל הקשור למשחקיות, כאשר מה שתחוו כאן מבחינת המשחקיות יזכיר לכם יותר את משחקי האקשן של שנות ה-2000 המוקדמות, ואם אתם חובבים של המשחקיות הזו אין לי ספק שתיהנו, אבל בשבילי אני מרגיש שהיא מיושנת קצת יותר מידי.

מעבר לקרבות עצמם עומדים לרשותכם מספר לא קטן של משאבים, החל מסוגי נשקים שונים בהם יכול להשתמש ג'ק ועד לעצי יכולות ענפים שישפרו את יכולותיו של הסמוראי הנודע אפילו יותר. המשחק כולל מספר לא קטן של "מטבעות" מסוגים שונים שניתן לאסוף כדי לבזבז אותם על יכולות חדשות, ואני חייב לציין שרוב הזמן מצאתי את עצמי חוקר את סוגי היכולות במטרה להתאים אותם לסגנון המשחק שלי ככל שניתן.

באשר למבנה השלבים עצמו אני חייב לציין שמעט התאכזבתי. המשחק ללא ספק יפייפה וגדול והשלבים בו עשויים טוב, אבל בפועל רוב הזמן אתם תסתובבו באזורים שוממים וגדולים ללא סיבה, שקיימים רק כדי לאכלס כמות גדולה של אויבים בקרב גדול ומלא אקשן. כמו כן יש המון מקומות שנראים נגישים לשחקן אך בפועל מדובר באזור המוגן בקיר בלתי נראה שאי אפשר לגשת אליו, משהו שמרגיש לי ממש מיושן ולא במקום במשחק אקשן של 2020.

מעבר לכך אחת הבעיות הגדולות שיש לי עם המשחק היא המצלמה שלו. רוב הזמן היא בסדר ואין לי באמת תלונות בנושא, אבל יש מקרים בהם המשחק מנסה להיות "קולנועי" כשהוא מקבע את המצלמה בזווית מסוימת על מנת ליצור עומק קולנועי כלשהו על המתרחש. זה נחמד בהתחלה אבל מהר מאוד מצאתי את עצמי מתעצבן מזה שהמצלמה נעולה באזורים מלאי אויבים שהיה לי הרבה יותר קל לעבור אם הייתי יכול לשלוט בזווית הצפייה שלי לאורך הקרב.

יחד עם כל הבעיות של המשחק, הוא עדיין ללא ספק משחק אקשן טוב. הוא קצבי מאוד, מעניין מאוד ומהנה, וגם אם לא מדובר במשחקיות המלוטשת של משחקי האקשן של היום (ואני בטוח שיש אנשים שיעדיפו את המשחקיות של המשחק כפי שהיא נראית כאן מאשר שהיינו מקבלים עוד משחק אקשן משולב אלמנטים של משחקי סולס מתישים) עדיין מדובר במשחק אקשן מלוטש לכל דבר, שמנסה ככל שניתן להיות רלוונטי לעידן המשחקים של היום.

כן אציין שחווית המשחק תציע לכם כעשר שעות בלבד, כך שאם ציפיתם למשחק מפוצץ וענף בעלילה ודברים לאסוף, לא הייתי מצפה לקבל את זה כאן.

לסיכום, Samurai Jack: Battle Through Time הוא משחק אקשן בעל פרץ נוסטלגיה מבורך, ואם אתם חובבים של משחקי האקשן של פעם, אני לא יכול שלא להמליץ לכם לשחק במשחק, גם אם אתם לא ממעריצי הסדרה השרופים כמוני.

*עותק לסקירה סופק על ידי Adult Swim Games.

Samurai Jack: Battle Through Time

ציון סופי - 8

8

מעולה

חוויה נוסטלגית ואיכותית בדמותו של הסמוראי הכי תותח שיש.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה