ביקורת הסרט – ראלף שובר את האינטרנט

מה קורה כשדמויות משחקי וידאו, הנסיכות האהובות של דיסני, גיבורי העל של Marvel וחיילי סער של האימפריה נפגשים במקום אחד? תהיו בטוחים שטוב זה לא ייגמר. ראלף ההורס שב אלינו יחד עם ונלופי ועם הרפתקאה חדשה בה הם מגלים לראשונה את מרחבי רשת האינטרנט. האם הפעם השניים יצליחו לא להרוס שום דבר על הדרך?

אחרי שלכולנו נשבר הלב בסרט הקודם, אי אפשר שלא לצפות מהסרט החדש שלא להיות שובר לב גם הפעם. עוד כששוחרר הטריילר הראשון עבור ראלף שובר את האינטרנט, כמעט על הרשת צהלה וקפצה במקום מרוב שמחה. אחרי הכל סרט אנימציה של Disney בעל דמויות כל כך צבעוניות (גם במובן הספרותי) אי אפשר שלא לצפות בו, אחרי הכל מדובר גם בעיקר בדמויות ממשחקי וידאו שונים.

מלבד אנימציה מרהיבה, ודמויות מצחיקות אנחנו בין היתר זוכים לקבל את אירוע הקרוסאובר האולטימטיבי שמעולם לא ציפינו לא. נכון שבארקייד הקטן בו גרים ראלף וונלופי נמצאות עוד דמויות משחקי מחשב ישנות ואהובות, אבל במקרה של “ראלף שובר את האינטרנט”, Disney הלכה על כל העניין בענק. כפי שראיתם בטריילר אנחנו זוכים לראות את כל העולמות ב-Disney הכוללים את כל הנסיכות, גיבורי העל של Marvel ואפילו טעימה קטנה מהעולם של “מלחמת הכוכבים”, אז ככה שיש עבור כל אחד משהו. כשכולי מלאת ציפייה חיברתי את עצמי למושב בבית הקולנוע והתבוננתי במסך הגדול שאל מול עיניי.

בחלוף 6 שנים מאז הסרט הקודם, ראלף (אותו מדובב ג’ון סי ריילי) וונלופי (שרה סילברמן) עדיין באותו ארקייד קטן ומוצלח. כולם מסתדרים בהרמוניה אחד עם השני, והחיים ממשיכים להם באותו האופן. השיגרה נשברת לה באופן מפתיע כשראלף וונלופי מגיעים אל הרשת הגדולה על מנת לרכוש חלק עבור המשחק של ונלופי, וזאת לפני שליטבק ינתק אותו מהחשמל לתמיד. השניים לומדים במהרה כי רשת האינטרנט היא למעשה עיר עצומה ללא כל סוף בעומק, ומבינים כי לא יהיה קל להשיג את אותו חלק נחשק. במהלך הניסיונות הרבים (והלא כל כך מוצלחים) שלהם להשיג את מבוקשם, ראלף וונלופי פוגשים בדמויות ויצורים רבים. חלקם מפוקפקים יותר וחלקם פחות, הבולטת שבהם היא לא אחרת מאשר שאנק (גל גדות), שלאחר ניסיון הגניבה של שניהם ממנה, מחליטה לעזור להם למרות הכל. האם שניהם יצליחו להשיג את החלק הנחשק על מנת להציל את משחקה של ונלופי? והאם בדרך הענק העדין שלנו ראלף יצליח שלא לשבור את כל האינטרנט?

ralph breaks the internet

כשמדובר באנימציה של חברת Disney וכל חברות הסטודיו שתחתיה, אין כלל על מה להתלונן. אנימציה מרהיבה ביופייה ובעלת המון חשיבה מאחורי כל דבר קטן הנגלה בפנינו על גבי המסך. ללא ספק המראה האינסופי של האינטרנט הוא אחד הדברים היותר מוצלחים שנעשו בסרט, וניתן לראות את זה בכל פרט קטן. אם זה המבנה של חברת Amazon, העץ של טוויטר או כל דימוי אחר הקיים באינטרנט. האדפטציה של כל נסיכות דיסני (כל אלו שהגיעו לפני רפונזל) נעשתה גם היא בצורה כה מושלמת, וללא החסרה של אף פרט. גם הדמויות הישנות לא איבדו מהחן שלהן, וזה גם פרט שצריך תמיד לציין לטובה.

הכימיה בין ראלף של ג’ון סי ריילי לבין ונלופי של שרה סילברמן בהחלט ראויה לציון. במהלך כל הסרט השניים נותנים את כל מה שיש להם ונראה גם כי הם בהחלט נהנים מהדמויות אותם הם מגלמים. כמובן שעבור סרט חדש גם צפויה הגעתן של דמויות חדשות, ולצורך העניין שאנק אותה מגלמת לא אחרת מאשר גל גדות שלנו. ובכן אולי בגלל שכבר יצא לי לראות ולשמוע אותה, איכשהו תמיד נדמה לי שהיא משחקת את אותה הדמות בכל מקום (מלבד וונדר וומן, אבל זה ברור מאילו). להגיד לכם שלא אהבתי אותה בתור שאנק? זה יהיה שקר, אבל היה שם בדמות משהו שפשוט לא עבד לי, כמו עם כל הדמויות האחרות בסרט. הדמות בפני עצמה כתובה היטב, אז אני מניחה שעם כל הרצון הטוב, פשוט אין כל כך עומק לדמות. גם הדמות הכי מעצבנת בסרט שידרה לי יותר אמינות משאנק, וממש חבל לי להגיד את זה כי בסך הכל גל גדות כן יכלה להביא יותר עומק עבורה.

ralph breaks the internet

אז בכללי הסרט הוא טוב בעיני, וזה בעיקר בגלל המסרים שהוא מעביר. אני לא רוצה לרשום את מוסר ההשכל ממנו בכדי לא להרוס עבור אלו שטרם ראו אותו, אבל באמת שאהבתי את המוסר והוא חשוב מאוד בעיני. המסר המישני מגיע מהנסיכות של דיסני, ואני כל כך מאושרת ממנו. סוף סוף ב-Disney מרשים לעצמם להשתחרר מהנוסחה הרגילה שלהם ועל הדרך גם צוחקים על עצמם, שזה משהו שהיה צריך לקרות מזמן. עצם הרעיון של להביא לחיים את כל מה שקורה מאחורי המעטפת של האינטרנט לחיים הוא דבר מאוד גדול ומצחיק בעיני, ככה שזה פלוס נוסף עבור הסרט עצמו. אני מאמינה שמה שביאס אותי בעיקר זו העובדה שאת רוב הקטעים הטובים של הסרט בחרו לשים בטריילרים עצמם. אבל אולי זו רק אני. אם אתם מחפשים סרט טוב ללכת איתו עם הילדים במהלך חופשת חנוכה, “ראלף שובר את האינטרנט” זה הסרט המושלם עבורכם ועבור הילדים.

יש גם הופעת אורח מאוד מרגשת במהלך הסרט, אז תפתחו את העיניים.

ראלף שובר את האינטרנט

עלילה - 8.5
אנימציה - 10
משחק - 7
מוסר השכל - 10

8.9

מעולה

ראלף וונלופי יוצאים למסע ענק מימדים ברחבי האינטרנט. האם השניים יצליחו שלא לשבור אותו?

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה