מי שעומד מאחורי הוא הרוצח-ביקורת לסרט "מי שעומד מאחורי"

סרט אימה מסמר שיערות?

"מי שעומד מאחורי" משתייך לקטגוריית מותחן אימה. אני מודה שאני לא חובבת את ז'אנר האימה והמותחנים, אך החלטתי לתת הזדמנות ל"מי שעומד מאחורי". ציפיתי לאקשן גבוה, עלילה קצבית וסוחפת, רגעים אפלים ומצמררים וסיפור מתוחכם ומעניין עם המון תפניות בעלילה. בגדול,סרט מותח שלא ניתן להוריד את העיניים מהמסך והדופק רק ימשיך לצנוח. ובכן, אספר לכם מעט על העלילה ואביע את דעתי עליו בביקורת זו ותשקלו האם שווה לכם לצפות בסרט.

הסרט מדבר על כלה שעתידה להתחתן עם מישהו שמשפחתו נוטלת חלק במסורת עתיקת יומין. הכלה שולפת מתוך החבילה קלף שמציג לה את המשחק שישחקו. המשחק הנבחר הוא מחבואים ולפיו אם הכלה תימצא המשפחה תהרוג אותה, מכיוון שהם מאמינים שאם הם לא יהרגו אותה עד הזריחה כל המשפחה תמות. להלן הקישור לצפות בטריילר הסרט:

לאט לאט אנו מגלים את הדמויות במשפחתו של החתן ורואים שמדובר במשפחה מטורללת. במשפחה אנו רואים את הכלות של שאר האחים במשפחה ואת האחים עצמם. כל אחד מהם הוא טיפוס שונה: זקנה גותית מפחידה, כלה טיפשה שלא יודעת להשתמש בנשק ואח הססן שמחפש סרטוני הדרכה ביוטיוב לכל דבר ועניין. היו רגעים משעשעים עם הדמויות ובחירת השחקנים הייתה טובה. הייתה שחקנית מוכרת בתעשייה והיא אנדי מקדואל ששיחקה את אם החתן ויתר השחקנים לא כל כך מוכרים בארץ וספק אם בעולם אבל על המשחק ניתן לומר שהם עשו עבודה לא רעה.

סרט שיעשה לכם סיוטים נעימים?

המשפחה של החתן עשירה מאוד ועל כן נאמרות מספר בדיחות בסרט על כך שהעשירים אנשים משועממים ושרוטים. בשל היותם עשירים כל עלילת הסרט מתרחשת באחוזה מפוארת ולא יוצאת מגבולותיה עד כמספר מטרים בודדים לחנייה שבחוץ. לא ניתן לומר שתפאורת הסרט וצילומו מושקעים ומרהיבים. אנו רואים כלי נשק משונים ועתיקים שהמשפחה שומרת ובמספר סצינות מופיעות מסיכות מוזרות שלא ברור למה הן מתקשרות. בתחילת הסרט מראים פלאשבק קל לעבר בו מתועד רצח של אחד מבני המשפחה במשחק המחבואים ומראים כל מיני חפצים משונים שברשות המשפחה עם מוזיקה קצת מפחידה אך חוץ מזה לא פחדתי. במיוחד לא ברמה שהשערות שלי סמרו.

עלילת הסרט מספיק רדודה והסרט לא משתמש באמצעים שימשכו את תשומת הלב של הקהל. הסרט מאוד מונוטוני וחוזר על עצמו. הרבה רציחות, אנו רואים דם רב ניגר מגופם של הנרצחים וכל אחד מעמיד בעדיפות עליונה את חייו ומוכן להסגיר את הכלה על מנת שיהרגו אותה. הכלה בהלם וצורחת בתדהמה בכל הזדמנות אפשרית. אין כמעט הפתעות ושינויים בעלילה וסוף הסרט כמעט צפוי מראש, אך בלי ספוילרים אומר לכם שהוא העלה חיוך קל. הסרט פשוט לא מעניין והעלילה שלו מאוד דלה שאני לא בטוחה אם יש לה בכלל פונטציאל לסרט טוב.

חוויתי הכללית מהסרט

הסרט שייך לז'אנר המתח-אימה ובכל זאת אני יכולה להגיד לכם שמעטים הפעמים בהם פחדתי. בנוסף, המתח לא נשמר וזגזג בנקודות מסוימות. תוצאת הסרט בעיניי היא דרמה מוזרה ולא מוצלחת שמערבבת ז'אנרים שונים. נראה שיוצרי הסרט לא חשבו על סצינות מספיק מפחידות לשזור בסרט והשחילו סצינות מצחיקות כדרך לעדן את הסרט. התוצאה, סרט שיאכזב את חובבי האימה ול"לא חובבי" האימה יגרום לחשוב שזהו סרט מפוזר מאוד ואף מיותר.

לסיכום, בתור אחת שלא חובבת סרטי אימה ומותחנים לא נהנתי מהסרט ואני חושבת שבאופן כללי הוא סרט לא טוב שיאכזב את חובבי הז'אנר. העלילה לא מעניינת וחסרת פונטציאל לדעתי, אלא אם היו רגעים יותר מותחים ואפלים שהיו בוודאות משדרגים את הסרט. היו רגעים ספורים שבהם צחקתי או קצת פחדתי אבל הם לא קידמו את הסרט במיוחד וגם חלק מהבדיחות חזרו על עצמן באותו הסגנון.

מי שעומד מאחורי

ציון סופי - 4

4

מיותר

סרט משעמם, מונוטוני שגורם לאבד עניין, מהנה ברגעים מסוימים אך לא שומר על מתח אחיד כמצופה ממותחן אימה.

User Rating: Be the first one !

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה