השוטר הטוב – ביקורת המשחק Rebel Cops

בעיירה קטנה ופסטורלית בשם Ripton כולם חיו בשלום ובשלווה עד שהפושע העוצמתי Viktor Zuev הגיע לעיר והשתלט עלייה לחלוטין. כשבידיו כל כוחות העיר כולל המשטרה, חבורת שוטרים יורדת למחתרת על מנת לעצור אותו. אלה הם ה-Rebel Cops.

משחקי אסטרטגיה בפורמט תורות קיימים משחרית משחקי המחשב, כאשר משחקים רבים מנסים להביא רעיונות חדשים ומעניינים לשולחן. המשחק Rebel Cops מאפשר לנו לשלוט על קבוצת שוטרים מורדים שכל מטרתם היא להוריד משלטון העיירה שלהם את ברון הפשע העוצמתי.
Rebel Cops לוקח את פורמט משחקי האסטרטגיה ומוסיף לו שלל אלמנטים חדשים וייחודים, שהופכים אותו למשחק מעניין ומאתגר במיוחד.
מלבד להיותו משחק אסטרטגיה תורות קלאסי, ב-Rebel Cops ישנה חשיבות רבה לדרך בה מבוצעת המשימה, בעיקר בשל העובדה שהאנשים עליהם אתם שולטים הם שוטרים נאמני חוק. אין כאן ירי לא מבוקר ואין כאן לקיחת סיכונים, כיוון שכל צעד לא נכון יכול לעלות בחיי אדם חף מפשע.

בנוסף לכך, המערכות השונות של המשחק מאפשרות לכם לגשת לכל משימה במספר צורות, כך שאם תסיימו את המשחק בפעם הראשונה תוכלו לשחק בו שוב ושוב ברמות קושי שונות וסביר להניח שלא תחוו את חווית המשחק באופן זהה לפעם הראשונה בה שיחקתם.

כיוון שהמשטרה עצמה גם היא תחת שליטת הפושע, חבורת השוטרים שירדה למחתרת נמצאת במחסור עצום של משאבים, וזה ללא ספק אחד הצדדים הבולטים ביותר שיש למשחק להציע. בתחילת כל משימה יהיה עליכם לבחור כמה שוטרים לקחת ומה יהיה הציוד אותו ישאו עימם למשימה. הציוד שלכם מוגבל מאוד ומצומצם מאוד. תוכלו לקנות בין משימות ציוד חדש אך קחו בחשבון שהכסף איתו אתם קונים ציוד שייך לאנשי העיירה המסכנים, שבסופו של דבר יזדקקו לכסף הזה בחזרה.


אנשי העיירה סומכים עליכם, ולכן חשוב מאוד לגרום לכך שירגישו בטוחים. בנוסף לכל משימה ראשית שיש למשחק להציע, תקבלו משימות צד נוספות מאנשי העיירה. תוכלו לקבל אותן או לסרב. במידה ותקבלו את המשימה ותשלימו אותה בהצלחה, כמות האהדה שלכם מאנשי העיר תעלה, דבר שיגרום לכם לקבל יותר כסף ויקל על חוסר המשאבים שפוקד אתכם. אך במידה ולא תצליחו במשימה, אחוז האהדה שלכם בקרב אנשי העיירה יירד, דבר שיביא כמובן לחוסר משאבים גדול אפילו יותר. חשוב לציין כי רוב משימות הצד לא מתגמלות בכלל, כאשר תקבלו על כל הצלחה במשימה נקודה אחת בלבד לאהדת אנשי העיירה אך אם תיכשלו ירדו לכם 2 נקודות ואפילו יותר. לרוב מצאתי את עצמי לא לוקח את הסיכון להשלים משימת צד.

כפי שציינתי קודם הכוח עליו אתם מפקדים הוא כוח משטרה. לכן, רוב משימות המשחק עוסקות בלחימה בפשע המאורגן שפוקד את העיר, החל משוד בנק ועד למעצר של אדם בעל חשיבות ומידע לגבי המשך החקירה שלכם מול Viktor Zuev. המשימות עצמן פשוטות אך ככל שמתקדמים במשחק רמת המורכבות שלהם עולה. דוגמה לכך היא משימה בה עליכם לעצור מטרה בעלת מידע חשוב על Zuev, אך בשביל לעצור אותו תצטרכו קודם לעצור את הרכבת עליה הוא נמצא, על ידי הגעה ללוח השליטה במסילה שיגרום לרכבת לעצור ברגע שתגיע לתחנה בה אתם נמצאים. כמו כן, תחנת הרכבת כולה מלאה במאבטחים אזרחיים, ולכן המשחק מחייב אתכם לעצור אותם ולא להרוג אותם. במידה ותהרגו אזרח תיכשלו במשימה.

השליטה במשחק פשוטה, ומועברת בשלבים הראשונים של המשחק באמצעות הדרכה מקיפה וקפדנית. המשחק מסביר שלב אחרי שלב איך לעשות את המוטל עליכם על מנת שתוכלו לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. תוספת מעניינת אותה המשחק מציג בפניכם היא האפשרות לשמור את המשחק בכל רגע נתון במהלך התור שלכם. לרשותכם 5 נקודות שמירה אותם תוכלו לנצל לאורך כל המשימה. כמו כן קיימת אפשרות לבטל את הכמות המוגבלת על מנת שתוכלו לשמור בכל רגע נתון במידה ותרצו להקל על עצמכם.

ישנן דרכים רבות לעצור פושעים, החל משימוש במקל משטרתי מיוחד שיעלף את הפושעים כך שתוכלו לעצור אותם, ועד ליכולות ייחודיות אותן יכולים לקבל שוטרים כאשר אתם מעלים אותם רמות. כלל היכולות והציוד המגוון שיש למשחק להציע הופך את המשחק לגדוש באופציות וכן מאתגר במיוחד. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לדרך בה אתם יורים בפושעים, כאשר כל חלק גוף שנפגע מהכדור שלכם יגרום לנפגע לפעול בדרך מסוימת. פגיעה ברגל תמנע מהפושע לזוז אך הוא עדיין יוכל לבצע ירי, פגיעה ביד תמנע מהפושע לבצע ירי אך הוא עדיין יוכל לזוז. ישנה אפשרות לפגוע בראש דבר שיביא למוות מיידי של המטרה. כמו כן גם השוטרים שלכם יכולים להיפגע בדרך בה ציינתי, ובמידה וזה אכן קורה תצטרכו לרפא אותם או שימותו לאחר מספר תורות.
לכל פעולה במשחק מד אחוזי הצלחה שעולה או יורד בהתאם למצב בו אתם נמצאים. במידה ומד אחוזי ההצלחה שלכם נמוך חשוב לקחת בחשבון את הסיכוי בכישלון הפעולה שלכם.

גרפיקת המשחק ייחודית ומעניינת, ואהבתי מאוד את כלל האנימציות של המשחק. יחד עם זאת, מפות המשחק יכולות להיות גדולות מאוד לפעמים, דבר שמאוד מקשה על ארגון ושליטה נכונה בכל הנקודות השונות במפה.
פס-קול המשחק מזכיר סרט שוטרים ישן, דבר שמאוד מוסיף לאווריה הכללית ולעיצוב של המשחק, שנראה כאילו הוא מתרחש בזמני עבר בהם שוטרים לבשו כובעי בוקרים.

בסופו של דבר הסיפור של Rebel Cops לא עמוק במיוחד, והמשימות שלו שכל כך שונות אחת מין השנייה גורמות לסיפור המשחק להרגיש מיותר. כמו כן, כלל הסיפור מועבר בטקסטים בלבד ללא קול המקריא את המתרחש, דבר שיגרום לחלק מהאנשים שאין להם כוח או רצון לקרוא לא להתעניין בסיפור כלל. הוספת מדובב לכתוב יהפוך את המשחק להרבה יותר נגיש וסיפורי.

לסיכום, Rebel Cops הוא משחק אסטרטגיה תורות שאפתני במיוחד, שמציב אתגר גדול וקושי רב לאלה שרוצים להתנסות בו, אך יחד עם זאת מדובר במשחק לא מושלם, שמנסה להעביר סיפור עמוק ללא הצלחה. מערכות המשחק מגוונות אך לפעמים מרגישות עמוסות מידי. אין ספק שמדובר באחד ממשחקי האסטרטגיה השאפתניים ביותר שיצאו בשנים האחרונות אך נראה שיש למפתחת עוד הרבה ללמוד עד שתביא לעולם משחק אסטרטגיה מושלם.
Rebel Cops זמין היום לרכישה למחשב האישי וכן לכלל הקונסולות.

 

Rebel Cops

משחקיות - 8
גרפיקה - 9
עלילה - 6
מערכת הקרב - 9
פס-קול - 8

8

טוב

משחק אסטרטגיה שאפתני אך לא מושלם.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה