Little nightmares 2

כשסיוטים הופכים למציאות- ביקורת המשחק Little Nightmares 2

בעוד שמשחקי אימה אחרים מנסים להפחיד עם קפיצות הפחדה וזוועות שונות Little Nightmares 2 מביא אימה מודרנית שמאופיינת בעולם מעוות עם אווירה מפחידה שתגרום לכם לצמרמורת לאורך כל המשחק

חברת המשחקים Tarsier Studios הוציאה את משחק ההמשך ל-Little Nightmares (שאותו סיקר כתבנו תומר) שמאופיין בעלילה סוחפת שלא נופלת מרמת המשחק הראשון. ביחד עם הדמות הראשית החדשה מונו ובעזרת הדמות הוותיקה עם המעיל הצהוב "שש", עלינו להיחלץ מהעולם המחריד והמעוות שבוא הם חיים.

Little Nightmares 2

אתם תתחילו את המשחק בתור ילד קטן הלובש מסכה משקית נייר ונקרא מונו, כשנראה שגם אתם וגם הוא לא באמת יודעים איך הגעתם ליער מסתורי בו הוא מתעורר. המקום היחידי שאליו תוכלו להתקדם הוא היישר לסכנה או למוות, שאותו המשחק ישמח לספק לכם במגוון דרכים יצירתיות. תוכלו פשוט להתקדם קדימה, עם כמה שזה נשמע מפחיד (דבר אופייני למשחק שכזה), במטרה לפלס את דרכיכם בין האוייבים האתגרים והמשימות. כל מה שתידרשו לעשות הוא פשוט להתקדם ולפתור פאזלים מהר ככל האפשר לפני שמבוגרים מפלצתיים או מורה עם צוואר ארוך (אליה נגיע בהמשך) ינגסו בכם.

הגיבור החדש מונו אולי נראה שונה משש מהמשחק הראשון, כשהוא חובש מסכת נייר במקום מעיל גשם צהוב, אך יכולותיו זהות במידה רבה לשלה חוץ מיכולתו להרים ולהניף קומץ כלי נשק שונים כדי לנפץ חפצים מסויימים או לפגוע באויבים. בנוסף, תפקידה של שש במשחק זה הוא שולי יותר, כאשר היא משמשת כמדריכה ובכל פעם שאחד מהבוסים במשחק ירדוף אחריכם, היא תציל אתכם ותראה לכם מאחורי איזה ארגז להסתתר לפני שצייד מגושם יוכל לפרוק עליכם את זעמו ולירות בכם. לצערי החברות שלה לא באמת יעילה כשמדובר בפתירת פאזלים וחידות שונות, ולפעמים מעשיה הם כמו של ילדה קטנה, כמו במקרים שתנסו להרים חפצים והיא תפריע לכם, תעמוד בדרכיכם ואפילו תדחוף אתכם כשתנסו להישאר מוסתרים מפני מבטו של יצור מעוות.

צרות גדולות בסיוטים קטנים

כמו במשחק הראשון, הנבלים הם הכוכבים האמיתיים של Little Nightmares 2 או אם רוצים לדייק, מספר יצירות אימתניות ומחרידות, כאשר המחרידה מכולם היא המורה מבית הספר עם צווארה המתפתל. רק לשמוע את צליל החריקה הנובע ממתיחת ראשה גרם לי להתכווץ בפחד, אבל המראה של של צווארה מתפתל לכיוון מקום המסתור שלי היה מצמרר אף יותר.

Little Nightmares 2

אז כיצד תוכלו להימנע מאותם יצורים גדולים ומפחידים? לרוב כל מה שתדרשו כדי לחמוק מאותם זוועות הוא לצעוד כפופים ובשקט, אך לא תמיד פעולה זו תציל אתכם, כמו במצב שבוא תהיו חייבים להלחם בילדים מבית הספר או לפגוע באיברים שונים של הבוסים כדי להביס אותם. ההתקפה עצמה היא פעולה מגושמת שלעיתים קרובות תשאיר אתכם פגיעים כך שפגיעה במקום שגוי תוביל למוות.

הפאזלים במשחק לעומת זאת מסוכנים פחות אך מחרידים באותה המידה, כמו במקרה שבו תצטרכו להשלים סט של כלי שחמט כאשר המלך הוא בובת ילד (שאולי היה פעם חי) עם כתר צהוב קטן על ראשו…בכל מקרה הפאזלים והחידות השונות תמיד הצליחו להדהים אותי כל פעם מחדש, למשל כאשר מצאתי ברווז צעצוע ולא הבנתי איך הוא יכול לעזור לי, אז המשכתי להתקדם עד שנתקלתי במלכודת ומתתי. רק אחרי שמתתי כמה פעמים הבנתי איך להשתמש באותו ברווז כדי לעבור את המלכודת בהצלחה, אבל אם לא הייתי מגיע למסקנה הזו בעצמי, שש ככל הנראה הייתה עוזרת לי. הרבה פעמים במהלך המשחק היא עזרה לי להשלים חידות, או נתנה לי רמזים כשהייתי תקוע באותה נקודה למשך הרבה זמן.

Little Nightmares 2

בסופו של דבר המשחק מציג שיפור משמעותי מקודמו שיצא בשנת 2017 כמעט כל הקטגוריות, החל מהאימה שאחזה בי כשנלחמתי בכל בוס ועד לקשר בין מונו לשש שיכול לסמל מעיין תקווה בעולם האכזר שבו הם חיים, ומוסיף הומור למעטפת האימה של המשחק. Little Nightmares 2 מדגיש עד כמה "אף אחד לא אוהב להירדף על ידי יצור גדול ממנו" ונותן לשחקן תחושה שהוא כמו צעצוע בעולם של ילדים (רק שאותם ילדים רוצים להרוג אותו ולא לשחק איתו). נהניתי במיוחד מהתחמקות ממפלצות במעברים צרים ומהזווית שבה המשחק מציג כל חדר כעצום ומלא באפשרויות יחסית לגודלם של מונו ושש. בנוסף לאווירת המשחק המפחידה, עיצובי האויבים מושקעים להחריד, מאדם בצורת זחל שנצמד לתקרה ועד למורה המפלצתית עם שיניים חדות וצוואר שיכול להימתח כמעט בלי סוף. הדמויות האלה מטרידות באופן שמזכיר משחקי אימה מפחידים יותר רק שכאן נראה שכל המפלצות היו פעם אנושיות ורק אתם לא הושפעתם מאותו כוח מסתורי שעיוות אותם.

Little Nightmares 2 הוא משחק עגום ויפה אפילו יותר מקודמו בסדרה, ולמרות שהדמות שש היא רק דמות צדדית הנשלטת על ידי AI והיא לא תמיד תועיל בפתרון חידות או התגנבות למקומות חדשים, היא מוסיפה משמעות לצד "הטוב" במשחק כנגד הצד הרע בו. נהניתי מאוד מכל מפגש או בריחה מהמפלצות המאיימות בעולם ואפילו יותר כאשר הזדמן לי לקחת פטיש ולפצפץ את בריוני החרסינה מבית הספר. נראה שכל החלטה שעשיתי הובילה לתוצאה שונה, ובאמת קיימים למשחק מספר סופים שונים שגורמים לשחקן לרצות לשחק אותו שוב ושוב. יתרונות המשחק השני גוברות על החסרונות המעטים בו והוא מתאים לכל מי שנהנה מהמשחק הראשון (ולא נשאר עם סיוטים) ולכל מי שרוצה לחוש אימה בסגנון קצת שונה עם צמרמורת שחודרת לעצמות בכל בוס חדש ופאזלים יצירתיים ומאתגרים.

*עותק המשחק בחסות Namco Bandai Games America*

*סוקר על PC*

Little Nightmares 2

ציון סופי - 10

10

מצוין

Little Nightmares 2 מציג שילוב מנצח בין פאזלים ועבודת צוות לבין הפחדה ואימה. המשחק מתאים לכל מי שרוצה לשחק משחק אימה בפעם הראשונה ולפחד באמת. רק שלא יהיו לכם סיוטים!

User Rating: 4.61 ( 1 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה