שברון לב – ביקורת ל-NieR Replicant ver.1.22474487139

תכינו את הממחטות, כי הגיע הזמן להרפתקה המרגשת של Square Enix ב-NieR Replicant

כאשר אני חושב אחורה על הדור האחרון של המשחקים, אני לא חושב שיש משחק שמצליח לתפוס את הקונספט שמשחקי וידאו הם צורת אומנות כמו NieR Automata. משחק ה-Hack n’ Slash כלל דמויות מעניינות, רעיונות מרתקים ואינספור סיומות. אך לפני שהתקיים אפילו, קיבלנו בדור לפני זה את NieR, משחק שלא זכה למספיק תשומת לב אבל צבר קהילת קאלט שמוכנים לחתום על זה שמדובר באחד ממשחקי האקשן-תפקידים הטובים בכל הזמנים. עכשיו שהחידוש שלו NieR Replicant ver. 1.22474487139 הגיע, נוכל לגלות זאת בעצמנו.

המשחק פותח בזמנים מודרנים, 2053 ליתר דיוק, עם אח ואחות נאבקים על חייהם בעיר הרוסה ונאלצים להלחם בצללים מסוכנים כשהם משתמשים בספרים קסומים לתקוף אותם. אנחנו קופצים 1412 שנים קדימה לכפר מימי הביניים, אתם מגלמים את גיבור המשחק (אתם בוחרים את שמו) שמטפל באחותו החולה, הצמד נראה בדיוק כמו האח והאחות בתחילת המשחק.

אתם יוצאים למספר משימות בשביל להרוויח כסף לטיפול באחותכם ובו בזמן בחיפוש אחר תרופה אפשרית עבור המחלה חשוכת המרפא שלה שנקראת Black Scrawl, כתובים שחורים על גופה שמזכירים מאוד את הצללים שבהם נלחמתם ושתמשיכו להלחם לאורך כל המשחק.

אחרי שמועות על תרופה פוטנציאלית במקדש, אחותכם יונה מגיעה למקדש העתיק ונכנסת לצרות, מה שמוביל אתכם למצוא את הספר האגדי Grimnoire Weiss, ספר לבן בעל כוחות קסם עוצמתיים שמדבר בצורה סנובית מאוד. ה-Grimnoire Weiss (או Weiss) בקיצור אמור להציל את העולם מה-Black Scrawl שנוצר בגלל ה-Grimnoire Noir, ספר שחור או כך האגדה אומרת. אבל בלי לחשוף לכם את המשך העלילה, הסיפור מתחיל מאוד תמים ומקורקע, כמו אחד ממשחקי התפקידים הקלאסים של Square Enix, למשל Final Fantasy ו-Secret of Mana, מקבל תפניות רציניות ועוצמתיות, וקפיצות זמן מפתיעות, ומתפתח לסיפור סוחט לב על הטבע האנושי ומה שעושה בני אדם מיוחדים וחזקים. זה סיפור עוצמתי מאוד שללא ספק יצליח להוציא מכם כמה דמעות וישאיר עליכם חותם לתמיד.

כמו כן, גם פה יש למשחק מספר סופים שונים ומשחק מחדש נותן פרספקטיבות חדשות על הסיפור והעולם של המשחק. משהו שהיה בגרסה המקורית של המשחק, אבל החידוש מוסיף סיום חמישי למשחק שישמח שחקנים ותיקים ששיחקו במשחק המקורי וקיוו לסיום אחד נוסף שיחמם להם את הלב אחרי כל השברון הלב.

באשר למשחקיות עצמה, מדובר במשחק Action\RPG עם עולם די פתוח שבו אתם שולטים בגיבור שנלחם עם חרב (כמו כן חנית וחרב גדולה בהמשך הסיפור) באמצעותה אתם יכולים להגן, הוא נעזר בשיקויים מחזקים ומרפאים ומשתמש בקסמים מ-Weiss בשביל להלחם במגוון רחב של איומים, ממפלצות צל ענקיות, לרובוטים סוררים, חזירי בר תוקפניים ועד קופסאות מסוכנות שיורות עליכם כדורים.

הקסמים של Weiss אתם משיגים כשאתם מוצאים Sealed Verse, פסוקים שבעזרתם אתם צריכים להציל את העולם ושנותנים לכם קסמים עוצמתיים לקרב. בין הקסמים השונים יש לכם שיגור כידון של אור, יצירת חומת מגן, זימון חניתות מהרצפה, התקפת אגרוף קסום ושיגור כפילי קסם לתקוף אויבים בתוך האזור. כל יכולות הקסם נראות נהדר בקרב, בעיקר בשילוב עם כל ההתקפות שלכם עם החרב וכל יכולת כל כך שונה בטווח שלה, כמות האנרגיה שהיא צורכת וההתאמה שלה למצב, שתמיד תמצאו את עצמכם משנים ביניהם, אפילו במהלך קרב בוס.

כדי לחזק את היכולות של הקסם שלכם וכלי הנשק שלכם, אתם יכולים להצמיד אליהם מילות קסם שייתנו להם תכונות מיוחדות, כמו כן, אתם יכולים לשדרג את כלי הנשק שלכם באזור התעשייתי של העולם אצל צמד אחים נפחים.

עבורם ועבור שאר תושבי העולם אתם יכולים לבצע משימות שירוויחו לכם כסף לקניית חומרים ונשקים, והמשימות, כמו האנשים, די משעממות ודורשות מכם ללכת לאסוף פירות, או להרוג חזיר בר, או להעביר חבילה לכפר סמוך. אלו משימות די סטנדרטיות במשחק תפקידים ומאוד הזכירו לי את המשימות ב-Final Fantasy XV. משימות הצד היחידות שהרגישו ממש ייחודיות ומעניינות הן אלו ב-Forest of Myth, שדורשות מכם לפתור חידות כדי לשחרר אנשים בחלום בלתי נגמר, כל האינטרקציה בטקסט בלבד אבל זה כולל שבירה מעולה של הקיר הרביעי וחשיבה חכמה.

המשימות המרכזיות של המשחק לעומת זאת, מאוד מהנות ועם הרבה אתגרים וקרבות נהדרים. מדי פעם ישנם רגעים שמרגישים כמו בזבוז זמן טוטאלי, כמו הרגע שבו אתם צריכים ללכת באיטיות אחרי ילדת הכפר שמנווטת אתכם בסופת חול, אבל רוב המשימות המרכזיות כוללות רגעים מגניבים עם אקשן ושימוש בראש. בנוסף, שחקנים שמחפשים עוד אתגרים וקרבות, ישמחו לדעת שעם החידוש כלול חבילת ההרחבה The World of Recycled Vessel שמספקת נשקים ותלבושות חדשים עם סוגים חדשים של צללים לחסל.

העולם של Nier Replicant שמאוכלס עם הדמויות והמשימות האלו, הוא עולם רחב ויפה, עם אזורים מגוונים ומלאי חיים כמו עיר חוף שמזכירה את סנטוריני, כפר באמצע המדבר שנעים בו אמצעות נהר של חול וכפר בבקעה על צד ההר שמבודד מהעולם, כל מיקום מלא באישיות וגורם לעולם להרגיש אמיתי וחי, אפילו אם האנשים שמאכלסים אותו לא מרגישים כך, למעט דמויות הסיפור.

הדמויות המרכזיות של המשחק, בשונה מהדמויות ברחבי העולם, מעוצבים נהדר וכתובים בצורה מאוד אמינה. Weiss הוא סנוב חצוף שמשדר (בצדק) הרבה עוצמה בקולו, הגיבור מזכיר דמויות ממשחקי תפקידים קודמים כמו שולק מ-Xenoblade Chronicles עם הנחישות, ההתמדה ורגעי ה-Badass שלו, יונה היא נערה תמימה וטיפה מרגיזה אבל האמונה שלה בטוב זה הכוח הדוחף של גיבורינו, קיינה היא לוחמת קשוחה מתבודדת שמקללת בצורה קיצונית אבל אהובה בכמה שהיא חסרת פחד ואמיל הוא ילד שבמבט הופך דברים לאבן ומתפתח מילד תמים לאחד הלוחמים המסוכנים של המשחק. כל דמות מקבלת מספר רגעים מגניבים ואפילו מתפתחת בצורה כלשהי שהופך אותן לדמויות עמוקות מאשר דו-מימדיות. כמו כן, כל אחת מהדמויות מקבלת דיבוב נהדר מחודש, גם ביפנית וגם באנגלית, כולל דיאלוגים חדשים שלא היו במשחק המקורי.

NieR Replicant Ver. 1.2247 גם כולל מספר מנגינות חדשות וסאונד משופר שממש מצליחים להרים את פס הקול המעולה של המשחק המקורי ולהגביר את האפיות שלו לרמות חדשות של רגש, בעיקר בחלק מהאזורים היפים והשקטים של המשחק.

בדומה ל-NieR Automata, המשחק כולל מעברים בין פרספקטיבות שונות בצורה חלקה וחכמה, אפילו אם לעיתים הניווט יכול לבלבל. אבל באשר לגרפיקה המשופרת של החידוש, מדובר במשחק יפיפה בעל עיצובים נהדרים וטקסטורות מפורטות. עם אנימציות חדות יותר ואפקטי אור וצל שמדגישים את האקשן שמתרחש על המסך והסצנות מלאות הדרמה של הסיפור סוחט הלב.

סיכום

NieR Replicant Ver.1.22474487139 הוא חידוש מעולה למשחק האגדי של Square Enix, שלא רק משפר את התצוגה והסאונד של המשחק עם גרפיקה משופרת, מוזיקות ודיבובים חדשים, אלא מוסיף עומק למשחק שכבר עמוק עם סוף נוסף שישבור את הלב מחדש לשחקנים ותיקים של הכותר ושחקנים חדשים שרק התאוששו מ-NieR Automata.

NieR Replicant ver.1.22474487139

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

החידוש מצליח להביא עיבוד מרהיב למשחק הקאלט עם תכנים חדשים, גרפיקה משופרת, מוזיקה מדהימה ועלילה שתשבור לכם את הלב מחדש.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה