כפר הארורים – ביקורת למשחק Resident Evil Village 

כותר האימה האגדי של Capcom ממשיך אל תוך הדור החדש עם המשחק השמיני והמצופה בסדרה המרכזית Resident Evil Village 

אחרי שבדור האחרון, כותר Resident Evil נתקע בז'אנר האקשן עם Resident Evil 6 המגוחך, ב-Capcom החליטו לרענן את הכותר עם משחק חדש בסדרה בפרספקטיבה של גוף ראשון עם Resident Evil 7: Biohazard, המשחק החזיר את הכותר לשורשים של הסדרה עם אימה מרוכזת באזור די קטן וזכה לתשבחות המבקרים. כעת, 4 שנים אחרי, הגיע הזמן להמשיך את הסיפור ב-Resident Evil Village, אחרי הסוף שראה את מעורבתו של גיבור הסדרה, כריס רדפילד.

Resident Evil Village מתחיל עם גיבורנו אית'ן וינטרס מהמשחק הקודם נשוי למיה, החברה המחורפנת שיצאתם להציל אותה במשחק הקודם (מסתבר שלא משנה שבחרתי בזואי, אופס), הם הביאו יחדיו ילדה לעולם והם חיים כעת באירופה. מיה מדחיקה את כל האירועים המזעזעים שקרו בלואיזיאנה ואית'ן אומר שהם חייבים להתמודד עם זה. אחרי פתיח שמונפש כמו סרט אנימציה של טים ברטון, כריס עושה את שובו באופן בלתי צפוי ולוקח את הבת שלכם ואותכם בשבי. זה רגע רציני של WTF, שמשאיר לנו תעלומה מעניינת ברקע בזמן שאנחנו מתעסקים עם האירועים בכפר.

אית'ן מגיע אל הכפר אחרי שהשיירה שלהם מותקפת ובתו נחטפת על ידי אמא מירנדה, השולטת הרוחנית של הכפר וארבעת סגניה אותם תצטרכו להביס כדי להחזיר את בתכם. אני לא אספיילר מה שקורה אחר כך, אבל המשחק עובר לא מעט תהפוכות מטורפות והזויות שגם אם לעיתים יכולות להשמע כמו הכתיבה הנוראית של Resident Evil 6, עדיין מצליחות לסקרן ולהשאיר אותנו צמודים למסך בציפייה לתפנית הבאה. כמו כן, מצב משחק עם פרספקטיבה נוספת ומספר רמות קושי, ללא ספק יעודדו אתכם לחוות את Resident Evil Village שוב פעם אחרי סבב המשחק הראשון.

כמו שאמרתי, אתם צריכים לחסל את ארבעת סגניה של מירנדה כדי לחלץ את בתכם, מה שמוביל למספר עימותים ארוכים וקרבות בוס בדומה למשפחת הפסיכופטים של Resident Evil 7, אבל בגלל שהמשחק מתרחש באירופה, אנחנו מקבלים סביבה ודמויות הרבה יותר גותים ומעניינים מהמשחק הקודם שהרגיש די מקורקע באווירת ההיל בילי של דרום ארצות הברית, מה שמאפשר למפתחים ליצור עיצובים ממש אימתיים ויצירתיים למפלצות והבוסים.

ככה שבמקום גושי בשר שחורים עם שיניים, יש לנו אנשי זאב ונערות קריפיות עם סכינים, במקום משפחה של הילביליס, יש לנו את גברת דמיטריסקיו, בעלת הטירה המסיבית שצועדת בטירתה עם ציפורניים חדות וגורמת לנו להשתין במכנסיים כמו Mr. X של Resident Evil 2, בנותיה המכשפות שעשויות מחרקים, בובה קריפית בשם דונה בנויאנטו, מפלצת דגית ענקית בשם סלבטורה מונרו, כמה מפלצות נוספות מגניבות מהכפר שלא אספיילר כאן וקארל הייסנברג, פסיכופט קר רוח עם פטיש וכוחות מגנטיים כמו מגניטו שככל הנראה יזכה ללא מעט קוספליי בשמו בקומיקון הבא.

בדומה למשחק הקודם, כל אחד מהעימותים הוא ייחודי וחכם, אבל Resident Evil Village מתעלה על קודמו עם העיצובים האפלים האירופאים של הנבלים והסביבה, והחיבור הברור שלהם לספר האפל שמיה קראה לבתכם בתחילת המשחק. כמו כן, האווירה והסביבה הגותית עוזרים להחזיר את הסדרה ממש לשורשיה שנוצרו במשחק הראשון עם האחוזה הנטושה. משהו שהיה בין המרכיבים האהובים על מעריצים ב-Resident Evil 4.

כמובן שסגנון הקרב והאינטרקציה של המשחק נשמרו מ-Resident Evil 7- אתם מצוידים במגוון כלי נשק, רימונים ומוקשים, וצמחי ריפוי שיכולים באורח פלא לתקן את היד הקטועה שלכם. את הנשקים אתם יכולים לשדרג באמצעות אביזרים או בחנות. כן, החנות חוזרת למשחק עם הברון השמן שמוכר מגוון נשקים, אביזרים, מתכונים להכנה עצמית של תחמושת, והוא יכול לשדרג לכם את הנשקים. זה אלמנט נהדר שחוזר מ-Resident Evil 4 ואפילו יוצר קשר קל לסוחר מהמשחק ההוא.

גם פה, בדומה למשחקים הקודמים, יש לכם מספר חידות לפתור שידרשו מכם למצוא חפצים ולהשתמש בהם במקומות המתאימים, רוב החידות סטנדרטיות ואפילו הייתי אומר שהחידות מהמשחק הקודם חכמות יותר, אבל האלמנט הגותי של חלקיהן, כמו אמבטיית הדם של גברת דמיטריסקיו, מוסיף קצת סגנון לחידות עצמן.

כמו שכל מעריץ של ז'אנר האימה יגיד לכם, הסאונד זה הכל, ולמרות שאין הרבה מוזיקות בלתי נשכחות, המוזיקה מעצימה את האווירה הגותית עם מנגינות של אורגן כנסייה ועריכת הסאונד יוצאת מן הכלל כמו הרוח הקרה שנושבת בין עצי הכפר או צווחות ההרפיות על גג הטירה או צעדיה המפחידים של דמיטריסקיו על רצפת העץ בחיפוש אחריך. מדובר בסאונד מדהים שישמור אתכם על קצה הכסא בהמתנה לאימה שמעבר לפינה.

כל האימה הזאת מוצגת בגרפיקה עוצרת נשימה שנראת מדהים על המסך אפילו שאני בבעלות של PlayStation 4 רגיל בלבד. הקונסולה שלי אולי עבדה לא מעט בשביל זה אבל הגרפיקה כוללת טקסטורות חדות, אנימציות מציאותיות, סביבה מפורטת וריאליסטית ואפקטים מדהימים של אור וצל, ספציפית מהלפידים ואור שמשתקף על גבי מתכות. שחקני PlayStation 4 Pro ירוויחו יותר עם רזולוצית 4K עם 30fps או 1080p עם 60fps, ושחקני ה-PlayStation 5 ברי המזל שביננו יוכלו לשחק ב-4K עם HDR ב-60fps עם Ray Tracing. כמובן, ששחקני המחשב וה-Xbox Series X גם ירוויחו מתצוגה כזאת מרשימה. מה שרק עוזר להבליט את העיצובים הגותים היפיפיים של המשחק והיצירות הקריפיות החדשות של המשחק השמיני של כותר Resident Evil. 

סיכום

עם המעבר של סדרת משחקי Resident Evil מהביצות של לואיזיאנה לטירות של אירופה, יש אולי הקצנה במגוכחות של הכותר שוב אבל עם זאת יש הרבה יותר סגנון, יופי, מורכבות ואווירה, שמתאימה למשחק המקורי הראשון של סדרת משחקי הזומבים האהובה.

Resident Evil Village עושה מה שמשחק המשך אמור לעשות, להמשיך את הסיפור בצורה מעניינת ובו בזמן להגדיל את הסקופ, לחזק את הסאונד, לשפר את הגרפיקה והמשחקיות ולהגדיר סגנון ייחודי משלו.

Resident Evil Village

ציון סופי - 9

9

מעולה

המשחק מצליח להתעלות על קודמו בכל התחומים, בעיקר בסביבה העשירה מלאת האימה באירופה והגרפיקה הריאליסטית שמראים שהתחלנו דור חדש של משחקים.

User Rating: 4.35 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה