סיקור – "מופע הקולנוע של רוקי – !Let's Do The Time Warp Again"

השחזור (מחווה) לה אף אחד לא ציפה – "מופע הקולנוע של רוקי – Let's Do The Time Warp Again!" עלה לשידור מיוחד ברשת הטלוויזיה "Fox" לכבוד חגיגות ה-41 שנה לחגיגות הסרט המקורי – "מופע הקולנוע של רוקי". השחזור (Remake) לסרט המקורי משנת 1975, הוא ללא ספק השחזור שאף אחד לא ביקש או לא ציפה שיקרה, עם כל ההצלחה של הסרט הקודם כסרט קאלט נהדר, אף אחד לא חשב לרגע שיעשו מזה סרט חדשני. כשהטריילר הראשון נחת ברשת בהפתעה רבה, כולם חשבו שזה הולך להיות שחזור גרוע ביותר, אך האם כולם טעו ומדובר בשחזור טוב?

הסרט המקורי משנת 75' הוצג בכיכובו של טים קארי בתור ד"ר פרנק נ' פורטר, בגילום מבריק ונהדר. ריצ'רד או'בריאן כתב את המחזה "מופע האימים של רוקי" ולאחר מכן עיבד אותו כתסריט לסרט שכולנו מכירים היום, הוא גם כתב את השירים ואת הלחן. הסרט נחשב בעיניי להברקה, החל מהתפקידים האייקונים שבסרט ועד לשירים הכייפים ביותר שלא יצאו לכם מהראש, אבל מספיק חפירות על הסרט המקורי, בואו נעבור לדבר קצת על האם שחזור הסרט לגרסה קצת יותר מודרנית, הוא אכן שחזור טוב?

מופע הקולנוע

עלילה ושחקנים

עלילת הסרט מתמקדת בזוג בראד מייג'ורס וג'נט וויס. כאשר הם נתקעים בסערה באמצע שום מקום, עליהם לצעוד לטירה מבודדת ביער, בתקווה למצוא טלפון. בטירה הם נתקלים בדמויות כמו ד"ר פרנק נ' פרטר (גרסת 75' – טים קארי, גרסת 2016 – לוורן קוקס) מדען טרנסווסטייט מכוכב הלכת "טרנסקסואל" שבגלקסית "טרנסילבניה", העורך מסיבה לקראת יצירתו של גבר מעשה ידיו – רוקי הורור (גרסת 75' – פיטר הינווד, גרסת 2016 – סטאז נאייר). הם פוגשים גם במשרתיו האחים של ד"ר פרנק – ריף ראף (גרסת 75' – ריצ'ארד או'בריאן, גרסת 2016 – רייב קרני) ומאג'נטה (גרסת 75' – פאטרישיה קווין, גרסת 2016 – קריסטינה מיליאן). המפגש עם ד"ר פורטר ועם שוכני הטירה הנוספים מוביל את בראד וג'נט לגילויים בלתי צפויים.

mv5bmja2mtaymjqznf5bml5banbnxkftztgwodgwotm5ode-_v1_sy1000_cr0014241000_al_

הנה צוות השחקנים של השחזור הזה:

  • ויקטוריה ג'סטיס בתפקיד ג'נט וויס – גיבורה
  • ראיין מקרתן בתפקיד בראד מייג'ורס – גיבור
  • לוורן קוקס בתפקיד ד"ר פרנק נ' פרטר – מדען
  • סטאז נאייר בתפקיד רוקי הורור – יצירה
  • רייב קרני בתפקיד ריף ראף – תקונאי
  • אנלי אשפורד בתפקיד קולומביה – גרופי
  • קריסטיניה מיליאן בתפקיד מג'נטה – משרתת
  • בן וורן בתפקיד ד"ר אוורסט ו. סקוט – מדען יריב
  • אדם למברט בתפקיד אדי – נער שליחויות לשעבר
  • ובהופעה מיוחדת משתתף טים קארי בתפקיד הקרימינולוג – מומחה

ובאמת שצוות השחקנים הזה היה מעולה, כל אחד ואחד מהם.

הדברים הטובים והפחות טובים

אתחיל עם הדברים הטובים שיש לי להגיד על הסרט הזה- הוא היה מוצלח ביותר, לא מדהים, אבל מאוד מוצלח. נהנתי מצוות השחקנים המאוד מוכשר, חלק מביצועי השירים היו מעולים וחלק פחות אבל עדיין טובים, ואהבתי את העובדה שהם שמו קטעים שבהם מראים באיזה מנהג להשתמש מתי בסרט (מעריצי הסרט יצרו מנהגים שנוהגים לבצע במהלך צפייה בסרט רוקי הורור). הסרט מאוד צבעוני, וזהו אלמנט שמאוד אהבתי בו. הבימוי נהדר, ופחות אהבתי את העריכה. כמו כן, לחדי העין ומעריצים המושבעים של "מופע הקולנוע של רוקי" יוכלו לזהות בקלות שלל של Easter Eggs שיוצרי הסרט החדש הכניסו למעריצים!

הקאבר האהוב עליי שעשו בסרט הזה – אדם למברט בתפקיד אדי בשיר: "Hot Patootie"

עכשיו נעבור לחסרונות: הסרט מאוד דל תקציב, כמובן, גם הסרט המקורי, אך בסרט זה מרגישים שהסרט הרבה יותר דל תקציב ממה שהוא אמור להיות. לדוגמה צוות השחקנים לבוש בצורה יחסית שונה ממה שראו בסרט המקורי. חלק מביצועי השירים רעים, הארט היה רע, אמנם זה נותן מראה חדשני ומרענן אך הדמויות (מלבד בראד וג'נט) לא דומות לעצמן, אך בסך הכל אני חושב שהחסרונות לא גוברים יותר מידי על היתרונות של הסרט.

כמו שאמרתי, הסרט הוא סרט טוב, הוא לא יותר טוב ומצויין כמו המקורי, אך הוא טוב.

 

THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW: LET'S DO THE TIME WARP AGAIN: L-R: Ryan McCartan, Laverne Cox and Victoria Justice in THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW: LET'S DO THE TIME WARP AGAIN: Premiering Thursday, Oct. 20 (8:00-10:00 PM ET/PT) on FOX. ©2016 Fox Broadcasting Co. Cr: Steve Wilkie/FOX

הטריילר:

לסיכום, אני מאוד נהנתי מהסרט "מופע הקולנוע של רוקי – !Let's Do The Time Warp Again", הוא ללא ספק סרט נהדר, מגניב, כייפי, מרענן וחדשני ושבוודאי שאצפה בו מספר רב של פעמים (כמו עם המקורי).

מופע הקולנוע של רוקי - !Let's Do The Time Warp Again

קאסט - 9
ארט - 5
שירים - 7.5
Easter Eggs - 8

7.4

נהדר

סרט נהדר, מגניב, כייפי, מרענן וחדשני ושבוודאי שאצפה בו מספר רב של פעמים.

User Rating: 4.4 ( 1 votes)

אודות רועי נגן

אוהב ליצור תוכן ליוטיוב, לכתוב כתבות, חובב קולנוע, טלוויזיה וגיימינג.

השאר\י תגובה