ROG Strix Flare + ROG Strix Pugio: מופע מרהיב לעיניים

בימים האחרונים התנסיתי במקלדת ASUS ROG Strix Flare ובעכבר ASUS ROG Strix Pugio. היות ושניהם מבית ASUS ובעלי תאורת RGB, ניתן לסנכרן בין התאורות של שני המכשירים באמצעות ASUS AURA SYNC –  הטכנולוגיה שבאמצעות ROG ARMORY (התוכנה הרשמית של אסוס לניהול הגדרות של מכשירים של ROG שמחוברים למחשב) ניתן לשלוט על הצבעים ולסנכרן אותם בהתאם.

העכבר ASUS ROG Strix Pugio – תענוג לידיים ועיצוב משמיים

העכבר ROG Strix Pugio יצא שנה שעברה וקיבל שבחים רבים. העכבר מעוצב בסגנון עתידני ועם חריטה של הלוגו של ROG בחלקו האחורי, מתחתיו ובחיבור ה-USB שלו. בנוסף, יש לו 2 כפתורים בצידו השמאלי והימני כך שהוא מתאים לגיימר האמבידקסטרי ותאורת RGB על הלוגו ועל חלקו האחורי. לא רק ביופי בורך העכבר, גם בנוחות – העכבר חלק ברוב גופו אך בצדדיו ישנו סיליקון מעוצב שמונע החלקות של העכבר ומשפר את יציבותו. עם כל אלה, המאפיין המרכזי של העכבר הוא המודולריות שלו: כפתורי העכבר הינם תוצאה של שיתוף פעולה עם החברה היפנית Omron. החברה פיתחה את המקשים בעכבר ומספקת יחד עם העכבר עוד אפשרויות לשינוי המקשים הצדדים ואף לשינוי הכפתורים של המקשים המרכזיים: ניתן לחסום את הפתורים הצדדים ואף ניתן לשנות את הלחיצה של המקשים הראשיים בעכבר. כבר שנים ששוק הגיימינג מנסה לבנות עכבר שיהיה ניתן לשינוי ככל האפשר, למרות שלא מדובר בעכבר המודולרי ביותר שקיים, הוא מספק פתרונות נוחים ועונה על צרכים שפעם לא חשבו עליהם בכלל. העכבר יכול להגיע עד ל-7200 DPI, בעל קצב דגימה של 1000 הרץ, שוקל 106 גרם ויכול להגיע עד ל50 מיליון לחיצות לפני בלאי מוחלט. המחיר שלו הוגן גם, בסכום לא יקר (אך לא זול) של 390 שקל יהיה ניתן להשיג אותו, ויחסית לעכברים מודולרים כיום בשוק, המחיר הוגן. סך הכל מאוד התרשמתי מהעכבר- הנוחות, המקשים, היציבות, העיצוב והמחיר ההגון מהווים שילוב קטלני בכל הנוגע לעכברי גיימינג. הכפתורים הצדדים לא בולטים יותר מדי ,לחיצות שנעשו בטעות בקושי קרו והם ניתנים לחסימה או להחלפה בקלות עקב התחברותם המגנטי. הסיליקון בצדדי העכבר נותן יציבות טובה ונוחות נהדרת בנוסף לעיצוב ה-RGB המרהיב שרק מוסיף לו.

המקלדת ASUS ROG Strix Flare – כי אין דבר כזה “יותר מדי RGB”

מדובר במקלדת RGB מאובזרת ביותר: גלגלת ששולטת על עוצמת הקול, מקשים השולטים על נגן המוזיקה,  מקש למיתוג הפעלת התאורה במקלדת, מקש לנעילת כפתור הווינדוס וחיבור USB מאחורי המקלדת. מקשי המקלדת עם מנגנוני CHERRY MX BROWN אשר נועדו לכתיבה מרובה ולגיימינג ובעלי כוח לחיצה של 55 גרם-ניוטון ועוצמת הקלקה שקטה יחסית בהשוואה למקלדות מכאניות אחרות. יחד עם המקלדת מגיע מעמד לפרק כף היד שהופך את חוויית הכתיבה של המקלדת לנוחה הרבה יותר. למרות שרבים חושבים שמעמד זה הוא חסר חשיבות, לטווח הארוך המעמד הזה עוזר למנוע דלקת פרקים משימוש רצוף במחשב. בשימוש רצוף במקלדת ניתן לראות נוחות מאוד גדולה בשימוש בין אם מתכנתים, משחקים או כותבים סיקורים. ה-RGB נותן אפשרויות רבות לבחור אפקטים לפי טעם אינדיווידואלי, כאשר אפקט ה-RIPPLE הוא האהוב עליי והמקלדת עם ה-CHERRY MX BROWN יותר נוחה לשימוש ממקלדות עם סוגי CHERRY MX שונים. בנוסף ל-RGB, ניתן לראות עיצוב נהדר באותה שיטה איתה עצבו את העכבר, למקם את הלוגו של ROG בכל מקום אפשרי – הלוגו נמצא על הפלסטיק השקוף בצידו הימני העליון, מאחורי המקלדת ואפילו על חיבור הUSB. צריך לומר שהתאורה באותיות העבריות חלשה יותר מהתאורה באותיות האנגליות, מה שפוגע מעט במראה המקלדת. אך הדבר שמטריד אותי יותר לגבי המקלדת הוא המחיר שלו – 790 שקל למקלדת RGB עם שליטה בנגן ,גלגלת ו-cherry mx brown קיימת גם ב-695 שקלים מבית HYPERX, בעתיד נצטרך להשוות ביניהם ולראות מהי המקלדת האידיאלית מביניהם. אך מחיר בצד, סך הכל מדובר במקלדת פלסטיק קשיחה ויפה כאשר מפעילים את האורות.

השילוב המנצח עם AURA SYNC

ה-AURA SYNC היא טכנולוגיה של ASUS המאפשרת סנכרון של הלדים בכל מוצרי אסוס המחוברים למחשב. אחת האפשרויות המעניינות שראיתי זה שהאנימציה של המקלדת משתנה לפי הצלילים שיוצא מהמחשב. אפקט זה ועוד 10 כאלה זמינים ב-AURA SYNC ומאפשרים שליטה  על הצבע של האפקטים. דבר מעט קטנוני אך צריך להיאמר זה על אפקט המוזיקה- באפקט המוזיקה ישנם 8 סוגי אפקט מוזיקה לבחור לפי סוג המוזיקה בין אם זה ג’אז, רוק, רומנטיקה וכדומה. הבעיה באפקט זה הוא חוסר השליטה בצבע של האפקט והבנאליות שלו. לדוגמה, בשיר “im still standing” של אלטון ג’ון ניתן לראות גוונים של כחול וסגול כאשר בקושי רואים את התזוזה של האורות במקלדת. אפשר לומר בוודאות מוחלטת שאת אפקט המוזיקה צריך לשפר. אבל חוץ מזה, אני בטוח שאפשר לחיות גם עם עוד 10 אפקטים טובים הכוללים מטאור (תזוזה של הלד משמאל לימין על כל הלדים המסונכרנים), קשת וגלגל הצבע המפורסם. דבר נוסף שיש לומר על ה-AURA  הוא האפשרות שלו להסתנכרן עם המשחקים הקיימים ולהציג אפקטים בהתאם, אפקט זה מאוד יפה בחלק מהמשחקים ומספק חוויה יותר טובה במשחק. יחד עם זאת,  יש לדבר על ה-SDK של AURA SYNC. כמתכנת, אני מאוד שמח שקיים כלי בו אוכל להביא את ה-AURA SYNC עד לקצוות וליצור את האפקט שאני רוצה. דבר זה יוצר הפרדה בין הגיימרים הפשוטים שמסתפקים באפקטים שאסוס מציעה אך גם נותן מענה לכל אלה שלא מסתפקים מ11 אפקטים אלא גם רוצים ליצור כאלה משלהם. בנוסף, השליטה בצבעים בתוכנה של AURA SYNC היא מאוד מדוייקת- על כל מכשיר אפשר להכיל את אותו אפקט רק בצבע שונה, והצבע יכול להיות יחיד וגם יכול להיות טווח של צבעים (gradient). השליטה המדוייקת של האפקטים והצבעים יוצר שילוב קטלני שאין שני לו בשוק הגיימינג הנוכחי כיום.

סיכום

המקלדת והעכבר הינם מוצרים הוגנים בשוק הגיימינג כיום. כמות ה-RGB הגדולה שנמצאת על 2 המכשירים כן מצביעה על הרצון של ASUS ROG להוציא את העיניים של כל מי שמסתכל על מוצרים אלה.  חוץ מזה, המקלדת מאוד נוחה לשימוש ובמיוחד השליטה המלאה על נגן המוזיקה וכמות אורות ה-RGB הופכת את הנראות של עמדת הגיימינג למקצועית ומושקעת הרבה יותר. העכבר מודולרי ומאפשר שישחקו איתו ב-2 ידיים (לא ביחד כמובן) בעוד המקלדת נוחה לשימוש ארוך זמן, יפה במראה ובעלת פונקציונליות בסיסית לכל גיימר שרוצה לשחק על המחשב ולשמוע מוזיקה ברקע במקביל. בהשוואה לביצועי העכבר, ניתן לומר שהוא שווה את המחיר בהתגמשות מירבית, למרות שדבר זה לא חל על המקלדת. באותו מחיר ניתן להשיג מקלדת RGB עם כל הפונקציונליות אך במאה שקלים פחות, ומומלץ להשוות בין 2 המקלדות ולמצוא מדוע הפרש המחירים כה משמעותי. אבל חוץ מהמחיר, מי שלא מוכן להתפשר על יופי RGB בלתי מעורער ו-AURA SYNC, זה הציוד בשבילו.

ROG Strix Flare + ROG Strix Pugio

עיצוב - 8.8
נוחות - 8.5
תוכנה - 6.5
איכות בנייה - 9
אריזה - 8.5

8.3

מכובד

לסיכום, ציוד מרהיב מעוצב נהדר אך עם מחיר מאוד גבוה בהשוואה למתחרים. ובעיות תוכנה.

User Rating: Be the first one !

אודות מאור גורדון

תאמינו או לא, אבל בזמן שחברים שלי הלכו לראות לסרטים, אני נשארתי בבית מול דוקטור הו, פירקתי והרכבתי מחשבים. אני מה שמוגדר כגיק - אני גיק גאה. בזמני הפנוי מתכנת ומרכיב אתגרי סייבר.

השאר\י תגובה