ה-Samsung 870 Evo מוכיח שכונני ה-SATA SSD עדיין כאן!

ה-Samsung 870 Evo מוכיח לעולם שפורמט ה-SATA SSD עדיין בחיים

אם יש רכיב מחשב שפותח באופן משמעותי ומרשים בשנים האחרונות זה ללא ספק כונני ה-SSD, שהפכו מרכיב יקר ולא נגיש לרכיב בסיס שניתן למצוא היום בכל מחשב במגוון תצורות ובמגוון מהירויות.

בין אם מדובר בתמיכה בטכנולוגיות חדשות כגון PCIe Gen 4 או פיתוח חדש של יכולות חיבור למחשב, בשנים האחרונות פורמט ה-M.2 SSD תפס תאוצה, וככל שעוברות השנים חברות רבות ממשיכות לספק פתרונות אחסון קטנים, יעילים ומהירים במיוחד המגיעים בפורמט זה, מה שכמובן מרמז על היעלמותו של פורמט הדור הקודם של כונני ה-SSD והוא פורמט ה-SATA, שמציע חווית SSD בסיסית הדורשת חיבור בכבלים.

יחד עם זאת, אם אין לכם מחשב התומך בחיבור ה-M.2 (ואני בטוח שיש לא מעט כאלה שממש לא ממהרים לשדרג), סמסונג כאן כדי להציע לכם כונן SSD חדש המחזיר לקדמת הבמה את פורמט כונני ה-SATA SSD.

הכונן החדש של סמסונג הוא ה-Samsung 870 Evo, שיהווה המשך ישיר ל-860 Evo שהושק אי שם בשנת 2018.

כמובן שיש לזכור שהיות ומדובר בכונן SATA SSD, מהירויות העבודה שלו מוגבלות ולכן אל תצפו כאן למהירויות שיא כמו שניתן למצוא עם כונני ה-M.2 של היום.

ה-870 Evo יציע מהירות כתיבה של עד כ-560MB לשנייה ומהירות כתיבה של עד כ-530MB לשנייה. 

אם אתם שואלים את עצמכם “אבל למה שסמסונג תשיק כונן כה מיושן ב-2021”, הסיבה הברורה לדעתי היא שמדובר בפיתרון די נוח ואיכותי מספיק בדיוק לאותם אנשים שלא מחזיקים בידם מחשבים מתקדמים בעלי חיבור M.2.
כמו כן הכונן החדש הוא פיתרון מעולה לאנשים שלאו דווקא זקוקים למהירויות גבוהות אבל כן זקוקים לפיתרון אחסון בטוח יותר מכונני HDD רגילים, היות ואחסון SSD לא משתמש ברכיבים מכאניים העלולים להישחק ולהיהרס עם הזמן וחיי הכוננים האלה ארוכים הרבה יותר והמידע עליהם בטוח יותר.

כמו כן, היות והתפתחות כונני ה-SSD והטכנולוגיות שבהם הייתה מהירה ועצומה בשנים האחרונות, מחירי הכוננים ירד משמעותית, מה שמאפשר לכונן החדש להיות זול ונגיש לקהל רחב של אנשים.

ה-870 Evo זמין היום לרכישה בנפחים של כ-250GB, 500GB וכן 1TB כאשר דגמים בנפחי 2TB ו-4TB יהיו זמינים בהמשך לקראת חודש מרץ.

באשר למחירים, טרם פורסמו מחירי הדגמים השונים בישראל, אך מבדיקה שערכתי, ניתן להשיג היום את דגם ה-250GB ב-49 דולר, את דגם ה-500GB בכ-80 דולר ואת דגם ה-1TB בכ-140 דולר. חשוב לציין שמחירים אלה נמצאו באתר Amazon והם לפני חישובי משלוח ומיסים לישראל.

מה אתם חושבים על ה-Samsung 870 Evo? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה