לראשונה בארץ: אולם ScreenX הושק ב-Yes Planet ראשל”צ

טכנולוגיית ScreenX מגיעה לראשונה ל-Yes Planet בראשון לציון. הטכנולוגיה החדשה משלבת בין שלושה מסכים לחוויה של 270 מעלות וזמינה עבור סרטים נבחרים

מהיום, ה-3 לדצמבר, אולם קולנוע ייחודי המשתמש בטכנולוגיית ScreenX המשתמשת בשלושה מסכים שונים, נפתח ב-Yes Planet בראשון לציון. כרגע שני הסרטים הרצים היחידים המותאמים עבור הטכנולוגיה הם חיות הפלא 2 ורפסודיה בוהמית. בהשקה הציגו קטעים משני הסרטים האלו ועוד שני סרטונים שנוצרו במיוחד עבור להדגים את הטכנולוגיה. באולם הקולנוע של ScreenX שני הקירות הצדדיים משמשים בתור מסכים משניים, בנוסף למסך הרגיל. המסך הרגיל מציג בדיוק את מה שרואים בהקרנות רגילות. המסכים הצדדיים שידרו תמונה כהה יותר וברזולוציה פחות גבוהה בצורה משמעותית. עם זאת, אני לא יודע אם מדובר ביכולות של המקרנים או בבחירה של יוצרי הסרטים. בכל מקרה, לא מדובר בפגיעה בחוויה כי המסכים הצדדיים הם לא חלק מהסרט אלא חלק מהחוויה. חלק מהסצינות שהראו בהשקה הזכירו לי את אולמות הקולנוע המיוחדים שהיו פעם בלונה פארק (ואולי עדיין יש ואני סתם לא יודע), הדרך שבה המוח שלנו מפרש את התמונות השונות גורם לנו להרגיש כאילו אנחנו בתנועה.

צולם במהלך אחד מסרטוני ההדגמה עבור הטכנולוגיה על ידי אייל תגר

כשהקרינו לנו את אחת מהסצינות של חיות הפלא 2, היה אפשר לשים לב לאזור מהסצינה. כשהאזור הופיע במסך הראשי היו בו אנשים ובזמן שהוא היה במסך צדדי הוא היה ריק. התוכן למסכים הצדדיים יכול לבוא ממצלמות נוספות המתווספות לצילום הסרט או על ידי השלמה דיגיטלית. כאן היה מדובר כמובן על האופציה השנייה. ההחלטה הזו של יוצרי הסרט הרגיעה אותי. הפחד העיקרי שלי מטכנולוגיית ה-ScreenX הוא שגם ככה סרטים היום עמוסים בכל כך הרבה פרטים ועוד שני מסכים יכולים להפוך את הצפייה בסרט למשימה מסובכת ומלחיצה – לקלוט את כל המידע שיש. המסכים הצדדיים לא נועדו להוסיף עוד פרטים משמעותיים לחוויה אלא יותר להשפיע על איך שאנחנו חווים את המסך הראשי. הדבר הזה יכול להיות מאוד יעיל בצילום של אירועים כמו הופעות. וכאן נכנס לתמונה הסרטון מתוך רפסודיה בוהמית. מי שהיה אחראי על הגרסה עבור הטכנולוגיה הזו עשה עבודה נפלאה. בחלקים מסויימים המסכים הצדדיים בכלל לא פועלים, וזה הגיוני מאוד למי שרואה את הסצינה. לפעמים המסכים הצדדיים מרחיבים את המסך הראשי ולפעמים הם מראים דברים רחוקים יותר מהמסך ונראה לי שבאחד מהחלקים המסכים הצדדיים היו תמונות מראה למסך הראשי.

מדובר בטכנולוגיה מרשימה ושעוזרת להכניס את הקהל לחוויה של הסרט, לפחות אם מי שעובד על הגרסה המיוחדת השקיע מספיק עבור זה. אבל עדיין, זה לא מתאים לכל אחד. אם קשה לכם להתרכז, בין אם מדובר במשהו כמו ADD או לא, יכול להיות שהמסכים הצדדיים באמת יפריעו לכם להנות מהסרט עצמו. גם המיקום שבו אתם יושבים באולם משפיע. לשבת במרכז הרבה יותר חשוב בסרטים המוקרנים באמצעות טכנולוגיית ScreenX וכדאי להימנע מלשבת בצד ליד אחד הקירות כי הם המסך. ScreenX מצטרף לאפשרויות השונות המוצעות עבורנו ברשת Yes Planet כמו iMax, 4DX ו-VIP. כיום, רק כ-17 אולמות בכל העולם משתמשים בטכנולוגייה אבל עם הזמן המספר הזה הולך לעלות. ממחר (יום שלישי הרביעי לדצבר) יהיה אפשר לקנות כרטיסים לחיות הפלא ולרפסודה בוהמית ב-ScreenX ב-52 ש”ח לכרטיס דרך האתר או ב-48 ש”ח במקום.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה