בתי הקולנוע ישארו סגורים בישראל למרות חזרת הקלות

למרות שאנחנו רואים את שובו של עולם התרבות והבידור, בתי הקולנוע הגדולים של Yes, Hot וסינמה סיטי יישארו סגורים בגלל פופקורן ושתייה

בזמן שהמדינה שלנו עברה לא מעט סגרים וגלים של קורונה, דבר אחד נשאר סגור ללא כל שינוי וזה עולם התרבות, וליתר דיוק, בתי הקולנוע ברחבי הארץ.

במהלך השנה האחרונה, בתי קולנוע ברחבי העולם, ספציפית בארצות הברית ואסיה, הצליחו להיפתח בצורה כלשהי על מנת לאפשר לאנשים להמשיך לחוות סרטים על המסך הגדול. אך פה בישראל, בתי קולנוע של רשתות Yes Planet, לב, Cinema City, Hot Cinema ורב חן נשארו סגורים מאז חודש מרץ 2020. כעת, עם הפתיחה ההדרגתית של עולם הבידור, כולל הופעות ותאטרונים, לבעלי הדרכון הירוק, יש צפי לחזרה של בתי הקולנוע, בעיקר עם סרטים כמו "גודזילה נגד קונג" ו"מורטל קומבט" שמתוכננים לצאת בחודשים הקרובים. אבל נראה שנאלץ לפספס אותם.

חברות הקולנוע הוט, סינמה ו-Yes פלאנט באו בהצהרה לאתר Ynet שבתי הקולנוע לא יחזרו בזמן הקרוב בגלל חוסר האפשרות של בתי הקולנוע לפתוח את המזנון למכירה של פופקורן ושתייה לצופים. כפי שנציג רשת Yes פלאנט אמר:

פתיחת בתי הקולנוע מחדש בתנאים הנוכחיים ובעיקר עם האיסור על מכירת מזון ומשקאות ותחת ההגבלה שקהל מתחת לגיל 16 אינו יכול להיכנס, תגרום לפעילות הפסדית שהחברה לא יכולה לעמוד בה אחרי שנה ללא פעילות. אין סיבה בגינה צעירים יכולים להיכנס לקניונים ולא יכולים להכנס לקולנוע בצורה מבוקרת, תחת הגבלת תפוסה ושמירת מרחק. אנו מאמינים ומקווים כי הממשלה תשקול שוב את ההגבלות ותאפשר לנו לפתוח בצורה בטוחה ולארח את הקהל שלנו מכל הגילאים לחוויית קולנוע אמיתית.

הציטוט לקוח מהלינק הבא.

הצהרה לא מפתיעה במיוחד, בעיקר שבימינו הסכום עבור פופוקורן ושתייה במזנון אולמות הקולנוע עולה על עלות הכרטיסים של הצופים שקונים אותם. כמו כן, עם הגבלה על כניסתם של ילדים, זו פגיעה נוספת בהכנסה של הקולנוע שלרוב מצליחים למלא אולמות עם סרטי ילדים.

גורם נוסף קישר את סירוב הפתיחה של אולמות הקולנוע לכמות התפוסה, שנעה בסביבות החצי של אולם מלא בהתאם להנחיות.

כל הסיבות הללו אינן מפתיעות, היות שזה ידוע שבעלי הקולנוע לא זוכים להכנסה גבוהה מהסרטים עצמם בעקבות תשלומים שמבוצעים לחברות ההפקה וההפצה בארץ ובחו"ל, אז על מנת לקבל רווח משמעותי, חברות אלו תלויות בתפוסה מלאה ומכירת הדוכנים.

למרות זאת, אנחנו רואים בשבועות האחרונים את חברת סינמטק פותחת את שערי הקולנוע שלה לצופים חדשים, בעיקר עבור אירועים של סרטים לא חדשים, אבל עדיין מדובר בפתיחה רשמית. באשר לסרטים חדשים על המסך הגדול, נצטרך להסתפק בתכנים החדשים של שירותי הצפייה עד להודעה חדשה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה