השחקן סר שון קונרי הלך לעולמו בגיל 90

ג'יימס בונד המקורי השחקן סר שון קונרי מת בגיל 90

שון קונרי נולד באדינבורו, סקוטלנד לאמא סקוטית ואבא אירי. הוא עבד בצעירותו בתור חלבן ולאחר מכן הצטרף לצי הבריטי. אחרי שפרש מהצי בגלל בעיות בריאותיות, הוא התפרנס מדוגמנות בסדנות ציור ואפילו כמעט נהפך להיות שחקן כדורגל מקצועי.

הוא התחיל את קריירת המשחק שלו בתיאטרון בתפקידים קטנים בהצגות בשנות ה-50. הוא הכיר את השחקן מייקל קיין באותה התקופה והשניים נהפכו להיות חברים טובים. אחרי מספר חוויות בתאטרון הוא התחיל להתעניין יותר ויותר במשחק והוא למד את המקצוע בעצמו בעזרה משחקנים אמריקאים שנמצאים בעסק כמו רוברט הנדרסון. בזמן ששיחק בתאטרונים הוא השיג מספר תפקידים קטנים בסדרות טלוויזיה וסרטים קטנים.

ב-1959 הוא השיג את התפקיד הגדול הראשון שלו בסרט הלייב-אקשן של Disney "דארבי אוגיל והאנשים הקטנים" מה שהוביל לתפקיד שהגדיר את הקריירה שלו, למרות שהתנגד אל התפקיד בהתחלה, בתור ג'יימס בונד. הוא כיכב ב-5 הסרטים הראשונים של 007 שהם "ד"ר נו", "מרוסיה באהבה", "גולדפינגר", "כדור הרעם" ו"אתה חי רק פעמיים". והוא לאחר מכן חזר לתפקיד ב"יהלומים לנצח" ובסרט הלא רשמי היחיד של ג'יימס בונד "לעולם אל תאמר לעולם לא".

כמובן שהקריירה שלו המשיכה מעבר לג'יימס בונד עם תפקידים כמו רובין הוד, ב"רצח על האוריינט אקספרס" ו"הרוח והאריה" בשנות השבעים. "שודדי הזמן", "שם הורד", "הבלתי משוחדים", "אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון" ו"איש הנצח" בשנות השמונים. וחלק מהסרטים המצליחים ביותר שנות התשעים כמו "הפריצה לאלקטרז" לצד ניקולס קייג', "לב הדרקון", "רובין הוד" לצד קווין קוסנר, "ראשון האבירים" לצד ריצ'רד גיר ו"הנוקמים" לצד אומה תורמן.

הוא המשיך את הקריירה שלו אל תוך שנות האלפיים עם "ליגה של ג'נטלמים מובחרים" ו"למצוא את פורסטר" והיה ידוע בכך שויתר על תפקידי ענק בסרטים כמו "המטריקס" וטרילוגיית סרטי "שר הטבעות" של פיטר ג'קסון. הוא יצא לפרישה בגיל 2006, למרות שהראה רצון קל לחזור למשחק אבל מצא את עצמו מאוד נהנה מהפרישה.

כעת, ב-31 באוקטובר, המשפחה של סר שון קונרי הודיעה ל-BBC שהשחקן האהוב הלך לעולמו, כחודשיים לאחר יום ההולדת ה-90 של השחקן. הוא השאיר מורשת אדירה של משחק והיווה השראה לאינספור שחקנים ויוצרי סרטים בהוליווד ובעולם.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה